Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magas végzettségem van, de...

Magas végzettségem van, de nem kapok munkát, mert cigány vagyok. Miért ilyen rasszisták itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

máj. 27. 18:21
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
17%
32# Most lehet népszerűtlen lesz a véleményem, de ha nincsenek hozzá kapcsolataid, nem sokat ér a diploma sem...
máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 Grizesteszta ***** válasza:
91%
Kérdező, eredetileg szimpatizáltam veled és kíváncsiságból olvastam végig a válaszokat, de nem akartam reagálni. De a 26-27 egyértelműen azt mutatja nekem, hogy te - végzettség ide, kirekesztés oda- valóban cigány vagy a mentalitásodban is. Na, vélhetően ezért nem találod a helyed a világban, mert az 'egyik világba' tartozol a viselkedésed alapján, de a 'másik világba' szeretnél beilleszkedni, és ez nagyon nehéz ügy, nem elég hozzá egy mérlegképes, minimum intelligencia és tisztelet szükséges. De a 29 nem teszi semmissé a 26-27-et.
máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Psycho ***** válasza:
100%

Kérdező!


Nem amiatt nem vesznek fel, mert roma vagy, hanem mert "akként" is viselkedsz (és itt nem általánosítani akarok, hanem a roma nemzetiség köré épült sztereotípiára hivatkozom, ezért is tettem idézőjelbe, hogy "akként").


Gondolok itt az impulzivitásra, az agresszióra, az általánosításra, a tiszteletlenségre. Ugyanolyan rasszista megnyilvánulás volt ez (#26-27) tőled, mint ami miatt a sikertelenséged okolod.

A #24-es válaszod még meg is értettem, mert #22 nettó paraszt volt.

De utána emiatt az összes magyart okolni, egy kaptafára felhúzni mindenkit, és még jól be is szólni egy teljes népnek (egy ember miatt) hát... hadd ne mondjam, mekkora túláltalánosítás.


#32: nem, nem felesleges a diploma. Ha nekem nem lenne, többmillió forinttól estem volna már el (nyilván több éves távlatról beszélünk).


--


#31-33: ezt már leírták sokan korábban. Millió példa van rá (szó szerint), hogy protekció nélkül is lehet sikeres valaki. De kétségkívül valami külső tényezőt okolni sokkal de sokkal egyszerűbb, és ezzel a hipotézissel igazolni azt, hogy "márpedig te aztán nem tehetsz róla, nem a te hibád".

Csaképp így pont annak a lehetőségét veszed el magadtól, hogy reflektálj önmagadra, és fejlődj.

máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
11%
Nem lehet bekerülni sehova protekció nélkül!! Szóba se állnak velem, amikor személyesen érdeklődöm munkaügyekben, úgy néznek rám, mint a véres kutyaszarra! Vagy behívnak 1 napra, utána kirúgnak. Mocskos banda. Hát hadd higgyek már a saját tapasztalataimnak, engedtessék ez meg nekem. Köszi!
máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 Psycho ***** válasza:
41%

#36, én egy másodpercig nem kételkedtem abban, hogy neked rossz tapasztalataid vannak. Abban viszont igen, hogy mi ennek az oka. A saját esetedből (1db megfigyelés) vonsz le következtetést egy egész ország foglalkoztatottságára vonatkozóan.

Nem érzed ebben a túláltalánosítást?


Nem kaptál munkát sehol, vagy max 1 napra. Ebből felállítottál egy hipotézist ("CSAK protekcióval lehet elhelyezkedni Magyarországon"), és ezt egy teljes érvényű igazságként könyvelted el.


Arról nem is beszélve, hogy elég egyetlen olyan eset, ami ezt cáfolja, és máris megdől a hipotézis. Márpedig nemhogy egy, de millió ilyen eset van.


De a Te érvelésed is fel tudom használni:

Na, nekem meg az a saját tapasztalatom, hogy protekció nélkül is el lehet helyezkedni.

Hát hadd higgyek már a saját tapasztalataimnak, engedtessék ez meg nekem. Köszi!


Ilyenkor NEM az a megoldás, hogy megkérdőjelezzük más tapasztalatát, és a pluszként kiderült információkat nem vesszük figyelembe.

Hanem ilyenkor az a helyes eljárás, hogy felül kell vizsgálni az eredeti hipotézist ("CSAK protekcióval lehet elhelyezkedni Magyarországon"), és keresni kell helyette valami más, alternatív elképzelést, ami jól megmagyarázza azt, hogy TENEKED nem sikerült elhelyzekedned (protekció nélkül), DE más el tudott helyezkedni protekció hiányában is.


Ebből az következik logikusan, hogy más valamin (is) múlik az, hogy találsz-e munkát. NEM csak a protekción. Nyilván úgy könnyebb. De érdemes ezen elgondolkodni, mi máson múlhat még.

máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%
37# Nem általánosítok, mindenhol ez megy.. Nyalni kell, mert máshogy nem érvényesülsz. Csak körbe kell nézni ebben az országban. Te valami burokban élsz szerintem.
máj. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Psycho ***** válasza:
92%

#38 akkor elárulom, hogy (többek közt) a kiválasztás, munkaalkalmassági vizsgálatok az egyik terület, amiben dolgozom. Több, mint 10000 ember írt különféle teszteket "a kezem alatt" az elmúlt kb. 10 évben, tehát konkrétan arról szól a munkám, hogy protekció nélkül ki kerül be az adott munkahelyre.


Akkor most ki él burokban? :)

máj. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
0%
39# A helyzet sokkal rosszabb, mint azt valaha gondoltam. Évek óta próbálok munkát találni és totális kudarc. Volt olyan hely, ahol nem is írattak alá velem szerződést és 1 nap után kirúgtak. Miféle eljárás ez?
máj. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
39# Undorító az egész munkaerőpiac, arra sem méltatnak, hogy visszajelezzenek, te meg mentegeted őket. Nyilván te is valakinek a valakije vagy, benyaltad magad valahova, különben sehol sem alkalmaznának.
máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 Grizesteszta ***** válasza:
100%
#38: Nyilván, ha közmunkásnak akarsz bekerülni, akkor célszerű jóban lenned a polgármesterrel vagy az ezért felelős ügyintézővel, mert esetleg kevesebb a hely, mint az igénylő. De ha normál 'szabadpiacon' keresel állást, akkor a protekció max. ott érvényesülhet, hogy a két egyformán jó közül azt veszem fel, akit ismerek vagy akit megbízható ember ajánlott. Kevés olyan vezető/tulajdonos van, aki felveszi a rosszabb munkaerőt csak a kapcsolatrendszer miatt, aztán meg szív vele, holott egy másikkal sokkal eredményesebb lehetne. Egy dolgod van: jobbnak lenni még a jól dolgozó ismerősnél is. :) Sok sikert hozzá!
máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!