Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen felszerelt kamerák...

Munkahelyen felszerelt kamerákat, használhatják a dolgozó munka megfigyelésére?

Figyelt kérdés

Egy autóipari gyárban dolgozom operátorként pár hónapja 1-1 csarnok oszlopra kamerákat szereltek fel ( ezek a kamerák megfigyelésem alapján, mind olyan helyekre vannak felszerelve, amik valamilyen objektumot figyelnek például elkerített anyagraktár, tároló ketrecek stb) de ez csak az én mefigyelésem.


Mostanában viszont a csoportvezetőm folyamatosan azzal jön, hogy ne álljunk meg a kamera látószögében beszélni, vagy ilyesmik mert veszi a kamera, és figyelnek mindent.


Néhány értelmesebb kolléga azt mondja, hogy ezek a kamerák, valóban az előbb említett objektumokat figyelik, és egy esetleges lopás esetén, visszanézik.


Viszont hivatalosan a dolgozók munka megfigyelésére nem használhatják, mert ahoz nagyon komoly engedélyek kellenek, hogy bárki (biztonsági őr vagy akármilyen főnök) a kamera általi felvételeket ilyen célra használják.


Nem tudom egyébként logikusnak is tűnik vagy tűnhet, ha a személyiségi jogokat nézzük. Kérdés, hogy bent az üzem területén, a gyártásban van e személyiségi jogunk ilyenkor?


De úgy általánosságban kérdezem, reális, hogy ilyen céllal használják ezeket a kamerákat? Vannak egyébként ilyenről törvényi rendelkezések?


A csopvez, valóban nem egy észlény, és nem a legélesebb kés a fiókban. Nem a tudása és a tapasztala miatt van a pozíciójában. Szóval elhiszem róla, hogy csak azért mondja hogy ijesztegessen vele, ezzel is korlátozva a minél kevesebb érintkezést, kommunikációt az emberek között bent a termelés közben.


Minden érdemi választ szívesen fogadok.


2023. jún. 27. 07:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
53%
9: Te az a kommentelő vagy, aki minden főnöki szemétkedésről szóló kérdéshez beírod, hogy szerencsére te tanultál, nem úgy mint más balfékek, így nem kell olyan gyökér, csicska munkahelyeken rabszolgáskodnod. Szetinted nem ismerni rá a stílusodra?
2023. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%

11



Nem az a kommentelő vagyok...Én nem tanultam tovább.Mert lusta voltam.így magam is alkalmazottként dolgozom.Csupán csak elismerem és belátom azt,hogy aki alkalmazott az lényegében szolga.Magamat is beleértve.Ha önként vállalta ezt a létet,akkor is az.Ez van.Nincs mit szépíteni rajta.Nincs értelme tagadni ezt a tényt.

Amit írtam a kamerakukkolással kapcsolatban azt meg közvetlenül tapasztaltam.

2023. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
12: De ez akkor sem normális. A minimálvégzettségű dolgozónak is kijár a normál bánásmód.
2023. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

13


Persze.Kijárna.De ha egyszer tapasztaltam,hogy ezt csinálják,akkor nem törölhetem ki az elmémből az emléket.Nem tetszik nekem sem ez. Meglepett,elborzasztott engem is mikor először szembesültem ezzel a gyakorlattal.

2023. jún. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!