Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen felszerelt kamerák...

Munkahelyen felszerelt kamerákat, használhatják a dolgozó munka megfigyelésére?

Figyelt kérdés

Egy autóipari gyárban dolgozom operátorként pár hónapja 1-1 csarnok oszlopra kamerákat szereltek fel ( ezek a kamerák megfigyelésem alapján, mind olyan helyekre vannak felszerelve, amik valamilyen objektumot figyelnek például elkerített anyagraktár, tároló ketrecek stb) de ez csak az én mefigyelésem.


Mostanában viszont a csoportvezetőm folyamatosan azzal jön, hogy ne álljunk meg a kamera látószögében beszélni, vagy ilyesmik mert veszi a kamera, és figyelnek mindent.


Néhány értelmesebb kolléga azt mondja, hogy ezek a kamerák, valóban az előbb említett objektumokat figyelik, és egy esetleges lopás esetén, visszanézik.


Viszont hivatalosan a dolgozók munka megfigyelésére nem használhatják, mert ahoz nagyon komoly engedélyek kellenek, hogy bárki (biztonsági őr vagy akármilyen főnök) a kamera általi felvételeket ilyen célra használják.


Nem tudom egyébként logikusnak is tűnik vagy tűnhet, ha a személyiségi jogokat nézzük. Kérdés, hogy bent az üzem területén, a gyártásban van e személyiségi jogunk ilyenkor?


De úgy általánosságban kérdezem, reális, hogy ilyen céllal használják ezeket a kamerákat? Vannak egyébként ilyenről törvényi rendelkezések?


A csopvez, valóban nem egy észlény, és nem a legélesebb kés a fiókban. Nem a tudása és a tapasztala miatt van a pozíciójában. Szóval elhiszem róla, hogy csak azért mondja hogy ijesztegessen vele, ezzel is korlátozva a minél kevesebb érintkezést, kommunikációt az emberek között bent a termelés közben.


Minden érdemi választ szívesen fogadok.


2023. jún. 27. 07:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Hahahahahhah

Nálunk is vannak biztonsági kamerák. Természetesen a lopást is figyelik 😃

De minden mást is! 😃


Szóval igen, rohadtul ne a kamera látószögében lébecoljatok!

2023. jún. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

1. Munkaidö alatt ne beszélgessetek.

2. A kamera mindent felvesz, ami a hatókörzetében van, nem lehet külön tárgyra meg emberre beállítani

2023. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló.


Muszáj vagyok munkaidő alatt beszélgetni, mert olyan pozícióban vagyok (anyagmozgató) akinek a munkatársaival, operátorokkal, más részlegen dolgozó anyamozgató társakkal folyamatosan kell egyeztetni, hogy milyen anyagra, mire van szükségük, mit gyártanak, hová pakoljak stb stb.


Szóval ez a ne beszélgessetek nem működik.

2023. jún. 27. 07:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A rendszer kiépítésétől is függ. Ha a portás/biztonságiak/főnökség/Mari néni folyton láthatja a kameraképet, tehát kinn van monitoron valahol, akkor simán észreveszik, ha valaki a látószögben megint a falat támasztja és dumál. Ha csak arra van, hogy visszanézzék lopás/kár esetén, akkor emiatt nem fogják visszanézegetni.

Amúgy jogilag ez olyan, hogy nyilván nem figyelgethet a kamerán keresztül, de ha meglát, hogy te valami olyat csinálsz, akkor annyit mond, hogy látta, mikor épp belépett a csarnokba, vagy XY látta, jelentette. Büdös életben nem tudod majd kimagyarázni, ő pedig nem kell bizonygassa ezt jobban.

2023. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Eredetileg a lopás miatt vannak, igen, és ha utólag szabályszegés gyanú merül fel a dolgozó részéről, akkor a felvétel kikérését meg kell indokolni.

Ennek ellenére az élő felvételt láthatja, nézheti a vezető. Ha ezt teszi, az egy szemét főnök, aki direkt b@sztatni akarja a beosztottakat.

2023. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Bizony kukkolnak vele...Sőt a feljebbvalók küldözgetik a képet egymásnak ha valami csoportosulást látnak.Aztán futkoznak az adott helyre szólni a renitenseknek,hogy dolgozzanak.Ez van ha az ember önkéntes rabszolgaként...akarom mondani alkalmazottként dolgozik.
2023. jún. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Természetesen vannak jogaitok, a kamera nem irányulhat a munka intenzitásának figyelésére, csak és kizárólag személy- és vagyonvédelemre. Ez a törvény, aztán hogy ott, a gyárban mit tartanak be belőle, az megint egy másik kérdés. Nem ellenőrzi senki sem, hogy kinek van jogosultsága látni a felvételeket, úgyhogy akár a vezetőség és lesheti őket.
2023. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
6: Már megint itt vagy, rabszolgás? 🤦
2023. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

6


Tessék?Saját tapasztalatot írtam le..Nem kitalációt.De mindegy.Gondolom az meg nem vita tárgya,hogy aki még a saját idejével sem maga rendelkezik az szolga.Nem szabad ember.Ha önként vállalta,akkor is az.Tehát aki alkalmazott az szolga.Én is az vagyok. Elismerem.Nincs mit szépíteni rajta.

2023. jún. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

*

az előző a 8.nak szólt

2023. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!