Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért olyan érthetetlen...

Miért olyan érthetetlen néhány embernek a home office?

Figyelt kérdés
Ugyanolyan, mint az egyetem. Van egy feladatmennyiség, amit meg kell csinálni. Az idő kérdéses, hiszen a 3 éves egyetemet is van, aki 8-9 év alatt végzi el. :) A munka pedig minden esetben számítógép használatával zajlik, helyszíntől függetlenül. A csőtörésnél amúgy az a lényeg, hogy milyen öltözetű és milyen küllemű szerelő jön ki vagy az, hogy nagyon gyorsan jöjjön és nagyon gyorsan legyen meg a javítás?
2023. márc. 24. 10:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%

Aki leírja, hogy nem zavarja, ha be kell járnia, miért kell folyton lepontozni? Már több kérdés alatt tapasztaltam. Nem mindenkinek egy rémálom a munkahelye, vagy a munkatársai.

Én is bejárok. Covid alatt egy hónapot voltam otthon. Zavart, hogy bent van az irodában minden papír, nincs nálam otthon minden ha kell valami hirtelen. Nem tudtam színesben nyomtatni, szkennelni. Jó, ez akkor hirtelen jött egyik napról a másikra, azóta már be lehetett rendezkedni a home office-ra.

Akkor én is itt közellenség leszek, de vágytam vissza az irodába. Hiányzott, hogy nem mozdultam ki, egész nap csendben ültem. Nem volt meg a napi rutin.

Azóta nem is dolgoztam otthonról. Mondjuk én 10 percre lakok az irodától.

Szerintem attól senki nem rosszabb ember, mert nem home office-ban dolgozik...

Nyilván van mindennek előnye meg hátránya is. Persze aki egy óràt utazik oda, annak megváltás, hogy nem megy ezzel az ideje.

Fogadjuk már el mindenki véleményét!

N

2023. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
50%
#16: Jézusom! Higgadj màr le. Hogy lehet ilyenen felhúzni magad? Kemény..
2023. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Először is, nem olyan, mint az egyetem. Ezt úgy, hogy munka mellett tanulok, meg tudom erősíteni.


Az viszont közös bennük, hogy egyik sem való annak, akinek nincs önuralma. Az egyetemen és ho-ban is magadért felelsz, magadra kell ráparancsolni, mert mikor már más parancsol rád késő egyenesbe hozni a dolgokat. Ugyanúgy kihullik a selejt, aki nem képes önállóan dolgozni.


De aki tudja hasznos dolgokra fordítani a szabadságot, annak jobban megéri.

2023. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%

Az lenne a legjobb, ha mindenhol a dolgozó választana.

Van ilyen cég. Megmondták, hogy semmiféle korlátozást nem tesznek, mert így sem akarnak munkaerőt veszíteni.

Aki akar, a teljes hétre bemegy, aki meg nem, az végig otthon maradhat.

2023. márc. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14%

"Van ilyen cég. Megmondták, hogy semmiféle korlátozást nem tesznek, mert így sem akarnak munkaerőt veszíteni."


Na ha itt nálunk ilyet mondanának el is adharnák az irodát mert garantálom hogy 1 db ember se tenné be a lábát oda.

2023. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
76%
Én már nem is dolgoznék olyan helyen, ahol nincs home office. Tök értelmetlen napi 2 órát kocsikázni, mikor otthonról is meg tudom csinálni ugyanazt a feladatot.
2023. márc. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
9%

Ha menne tovább a munka, akkor csak jól járnának vele, nem?

Annyival több pénzük maradna.

2023. márc. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem pontosan, mire gondolsz az alatt, hogy érthetetlen? Megfoghatatlan? Azt már érteném, mert sokan azt látják, hogy home office-ban csak otthon nyomogatod a géped egész nap, és ezért kapsz fizetést.


Én is egyébként home office-ban vagyok (igaz, nemrég kezdtem és ez az első munkahelyem egyetem után), egyelőre szeretem. Abból a szempontból rugalmas a munkaidőm, hogy vannak határidők, amiket be kell tartanom, de nem kell hétfő-péntek 9-17-ig a gép előtt ülnöm. Nem kell utazgatnom (és mivel a város szélén élek, ahol csak lakóházak vannak, semmilyen iroda, ezért nagyon sanszos, hogy buszoznom kéne városon belül), és nem töltöm egész életem a négy fal között. Mint a legtöbb, nem home office-ban dolgozó ember, én is járok vásárolni, ügyeket intézni, moziba, barátokkal találkozni, családot látogatni stb.


De természetesen megértem, ha valaki olyan típus, hogy nem bírná home office-ban. Valakinek kell az, hogy dolgozzanak körülötte, esetleg motiválja is. Egyik típus sem jobb vagy rosszabb a másiknál, mert mindenkinek megvannak a preferenciái.

2023. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#18: Szerintem megvan az esély a munkahelyváltásra. Dolgozz olyan helyen ami megfelel neked. Senki nincs odakötve a jelenlegi helyéhez.
2023. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
#8 : Azért a bent töltött idő alatt készüljön is el! Félbehagyni nem ér! A bejárás nem egy plusz munkafázis! ;)
2023. márc. 24. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!