A munkahelyi ranglétrán való feljebbjutás hogyan szokott megvalósulni a gyakorlatban?
Mindenhol, minden cikk erről ír, hogy mhelyen előléptetés, ranglétra stb. De hogy néz ki ez valójában?
Csak arról szól, hogy újoncként favágómunkát kapok, majd ahogy megismernek, jöhetnek a komolyabb, felelősségteljesebb feladatok (a szervezeti rendben ugyanazon a helyen)?
Vagy addig bizonygatom, h főnököm egy alkalmatlan senki (igaz v nem), amíg elhiszik, lefokozzák és helyet cserélek vele?
Vagy nyitott szemmel vizslatom a más szervezeti egységeknél a vezetői pozíciók üresedéseit, és megpályázom őket? De addigi szakmai tapasztalatom ritkán kompatibilisebb egy tökmás egységével, mint egy kívülállóé, aki más cégnél, de legalább az azzal rokon egységnél dolgozott!
Vagy addig propagálom, hogy egyéni feladatköröm a létező legfontosabb a cég életében, amíg elismerik, és beosztottak nélkül is kineveznek egy n+1. osztályvezetőnek?
Valahogy egyik sem tűnik túl életszerűnek, inkább engem utálnának érte. Vagy van olyan mhely, ahol tényleg eleve esélytelen, és van, ahol évente kerülök egyre magasabb szintre?
De hallottam már olyat is, h egy mhelyen belül szinte esélytelen pozíciót változtatni, mert jó okkal vettek fel oda, ahova, és ha mennék a nagyfőnökhöz, h mást szeretnék csinálni, annyit szűrne le, h biztos nem szeretem, amit csinálok, tehát magammal szúrnék ki, mert keresne más, aki hátha szereti is azt a munkakört.
Ennek ellenére van ismerősöm, aki 3. pozíciójában van ugyanazon a mhelyen, beosztottként kezdte, kinevezték főnöknek, majd átment egy másik osztályra, ahol 'csak' beosztott, de igazából mindig is azt akarta csinálni.
Szerintetek mit takar egy szokásos végigjárása egy ranglétrának?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!