Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért kirúghatnak?

Ezért kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Már úgyis mindegy, mert már aláírtam a felmondást, csak most utólag kíváncsi vagyok, hogy ilyesmit jogosan tehet-e a munkáltató.

Szóval múlthét pénteken betelefonáltam, hogy nem érzem jól magam, és nem tudok bemenni dolgozni. Nem is volt probléma, elengedtek, majd szombaton a főnökom Facebookon látta, hogy épp a strandon vagyok. Máig nem is kérdezett semmit, csak reggel mire bementem dolgozni már várt az előre megírt felmondással, hogy írjam alá.

Nem értem, hogy mi a baj azzal, ha szombaton a strandon voltam? Én péntekre kértem szabadnapot, olyan nem lehetséges, hogy egy nap alatt meggyógyul/jobban lesz az ember??



2022. jún. 27. 18:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
94%
10# igen , sőt már van korlátozott ismerősök funkció is..
2022. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
94%

#7:

Itt marhára nem beszélt senki hasmenésről.

2022. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Ha egészségügyi okokból hiányzol, azt a háziorvos leigazolja (kiír táppénzre).

Megtette? Gondolom nem.

Szabadság kivétele meg nemegészen így működik.


Innentől kezdve ja, jogos. Nyilván azért egy kimagyarázkodási esélyt adhattak volna, de összességében sehol nem szeretik a kummantókat.

2022. jún. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%
Egyáltalán mit keres a főnök az ismerőseid között? Ő csak egy főnök, nem ismerős.
2022. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
7%
Bocs, felsőbb pozícióba beosztott személy, de ő úgy gondolja, hogy köze van a magánéletedhez. Én a helyedben a munkaügyi bíróságra mennék és beperelném azt a köcsögöt.
2022. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
15 már megbocsáss, de ami kint van a neten az NYILVÁNOS.. visszaélni nem lehet vele, de amit valaki kitesz magáról az nyilvános információ.. ez vana törvényben
2022. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
7%

#16

Akkor sincs köze a magánéletéhez.

2022. jún. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
96%
17, amint nem jelensz meg a munkában egy egyértelmű hazugság miatt, már nem magánügy.
2022. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%

#13: "Szabadság kivétele meg nemegészen így működik."


Pedig így kéne, hogy működjön. Egy multinál vagyok csoportvezető, és mindig elmondjuk a kollégáknak, hogy 3-4-5 nap szabit tartsanak bent vészhelyzetre, mert egynapos táppénz nincs, pihenőnapokkal meg nem szívesen játszunk, ugyanis az a későbbiekben azt eredményezi, hogy a kolléga szívni fog pl. egy hatnapos munkahéttel.


Hozzáteszem, hogy ehhez kell egy olyan vezetői szemlélet is, mikor a vezető nem akarja erőszakkal betartatni a "szabadság felével én rendelkezek" szabályt.


Kérdező, a strandolós kép nem kellett volna, bár mi ezért még nem rúgtunk ki embert, maximum "haveri szinten" figyelmeztettük, hogy nem nagyon kéne ezt játszani - nem azért, mert a főnökei vagyunk, hanem azért, mert ha valaki épp akkor szeretett volna szabira menni, és nem tudtunk adni neki, akkor nekünk fog morogni, hogy a másik strandon van, pedig elvileg fosnia kéne... és teljesen jogos a morgás. Legközelebb az ilyet gondold át jobban.

2022. jún. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

19, már miért ne lenne 1 napos táppénz?


Én is multinál dolgozok és tény, hogy elég rugalmatlannak tartom őket szabadság kivételének témájában (azt szeretik, ha a negyedévre előre kivesszük a szabikat, az már erősebb megbeszélést igényel, ha 1-2 héten belül akarsz szabadságot kivenni) de az, hogy reggel betelefonálsz, hogy "ma szabadságot akarok" az minden, csak nem korrekt.

Visoznt ha beteg vagy és táppénzre mész, tök okés, ha reggel szólsz. Akkor viszont kell táppénz papír. És van 1 napra táppénz, miért ne lenne?

2022. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!