Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért kirúghatnak?

Ezért kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Már úgyis mindegy, mert már aláírtam a felmondást, csak most utólag kíváncsi vagyok, hogy ilyesmit jogosan tehet-e a munkáltató.

Szóval múlthét pénteken betelefonáltam, hogy nem érzem jól magam, és nem tudok bemenni dolgozni. Nem is volt probléma, elengedtek, majd szombaton a főnökom Facebookon látta, hogy épp a strandon vagyok. Máig nem is kérdezett semmit, csak reggel mire bementem dolgozni már várt az előre megírt felmondással, hogy írjam alá.

Nem értem, hogy mi a baj azzal, ha szombaton a strandon voltam? Én péntekre kértem szabadnapot, olyan nem lehetséges, hogy egy nap alatt meggyógyul/jobban lesz az ember??



2022. jún. 27. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Van 1 napos betegség, de neki inkább az jutott eszébe, hogy egy hantás vagy. Nyilván ott kellett volna megbeszélni, ha pl. gyökérkezelésen voltál, így már épp nem akartál másnap meghalni a fájdalomba.

Szart kamuztál neki, így túl átlátszó volt és kirúgott.

2022. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Ha annyira rosszul érzi magát az ember, hogy nem tud bemenni dolgozni sem, akkor nem fog már másnap strandra menni és igen, jogában áll kirúgni.
2022. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Hanyadszorra írod ki? Ennyire unalmas a nyári szünet fiam?
2022. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jogos. Ha annyira beteg vagy, hogy nem tudsz dolgozni akkor másnap nem tudsz strandolni
2022. jún. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Ez a te saját hülyeséged volt. Ezért kell a sok idiótának a strandolós képeit kiposztolni facebookra... Ha nem a neten élnéd te is az életedet, ez nem történt volna meg.
2022. jún. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Facebookra muszáj kitenni a strandolós képet, mert különben olyan minta meg sem történt volna!
2022. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%
Nem feltétlenül jogos. Nekem is volt már olyan, hogy egyik reggel rajtam volt a hasmenés, mert valami olyat ettem. Viszont másnap már semmi bajom nem volt.
2022. jún. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Persze, hogy jogos volt. Aki b@lfasz, az így járt. Minek éled az életed a Facebookon? 🤷🏽‍♂️🤦🏽‍♂️
2022. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell neki olyan kollega aki szarik a munkaba .
2022. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Azért ha már ki teszed az Arckönyvre a képet azért a láthatóságot érdemesebb lett volna állítani, hogy a főnök és a kollégák ne lássák (ismerősök kivéve..., itt be teszed a listába azokat a főnökeidet és kollégáidat, akik ismerőseid, ha egy se ismerős akkor csak nem nyilvánosba teszed és ott senki nem fogja megtudni) 😉
2022. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!