Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennél ha odamenne valaki...

Mit tennél ha odamenne valaki hozzád és mosolyogva kérdezne valamit?

Figyelt kérdés

Lehet csak nekem az az érzésem, vagy tényleg tönkrevágta az internet az emberi kapcsolatokat?

gyakori helyváltoztatas,szakmára koncentrálás miatt az elmagányosodás kerülget. Idegen közegben is próbálok nyitni,pl.egyszer focipartnereket kerestem, a boltban előttem álló csaj szerelésben labdával,megkérdeztem, nincs-e kedve, vagy hova jár focizni? Erre előlépett a barártja és úgy néztek rám mintha azt mondtam volna, vigyázz, takony lóg ki az orrodból. Elnézést kértem,hagyjuk. Többször hasonló szituációban volt részem. Oda jutottam hogy meg ezt is online kell megkèrdezzem mert élőben alig van kivel beszélni.

mindenki a telefonjába mélyedve lapít, közben sokan magányosak.

hazamennek, mindenki a saját laptopját nyomja. A tv van a középpontban,legjobb esetben együtt nézik..

miért lett ilyen szar?

azért kérdem mert volt szerencsém kifogni mikor még csak vezetèkes telefon volt és szerencsére számítógépre sem volt pénz.


2017. okt. 12. 22:40
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
46%
De miért akarod törölni? Én vagyok az, aki nagyon nem ért egyet veletek, de örülök, hogy olvashattam egy más nézőpontot is. Ha esetleg megbántottalak, akkor sajnálom, tudd, hogy nem ezt akartam.
2017. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, az utolsó válaszodból is látszik, hogy rossz irányba indultál el. Menekülsz a csigaházba - töröltetnéd a kérdést - ahelyett, hogy magadba néznél. Bántásnak érzed a válaszokat, pedig nem azok, csak szembesítenek azzal, hogy nem jók a módszereid, és változtatnod kellene.


Tudod, mi történt? Átestél a ló túloldalára. Most tessék szembenézni a válaszokkal, és mássz fel a lóra, és maradj is rajta! Problémáid voltak gyerekkorodban, elkezdtél nyitni, de valamiért nem tudod, hogyan kell. Egy rakás önsegítő, fejlesztő anyag van fent már online is, ingyen, még pénzt sem kell kiadnod érte, van a youtube-on, van írásos formában, használd a 21. század lehetőségeit. Olvass regényeket, tanulj emberismeretet, figyeld meg, ki milyen szituációban miért viselkedik úgy, ahogy, biztos, hogy nem ok nélkül. Nem a technológia fejlődése a hiba. Az emberek nem nyitottak random idegenek felé, megvan az oka. Régen is így volt, csak te most élsz, nem azokban a régi korokban, amiket te nem ismersz a saját bőrödön, és mivel távoli, szebbnek tűnik. Nem volt internet, meg okostelefon? Valóban. De volt más. Mindig volt valami. A bizalom nem jön automatikusan.


Olvastam egy tudós állatokról szóló könyvét, megfigyelte, hogy amelyik állatok a természetes közegüktől teljesen eltérő környezetben nőttek fel (pl. madárfiókák, akiket egy ember nevelt fel), azokból felnőttként hiányoztak olyan ösztönök, amikkel természetes élőhelyükön megvédhették magukat, és könnyen váltak a ragadozók prédájává. Most nem állatokról van szó a kérdésben, hanem emberről, de a túlzott nyitottság mások felé kiszolgáltatottá tehet emberként is. Tudod, a betörőnek sem adok kulcsot a lakásomhoz, egy idegenről sem tudom, hogy mi a célja egy furcsa kérdéssel. Számtalan módszerrel próbálnak minket átverni, lehúzni... Én hordok a táskámon egy kitűzős órát. Ha valaki megkérdezi, mennyi az idő, ott van, láthatja. Néha még ennek a kérdésnek sem az a célja, hogy megtudja az illető, hogy mennyi az idő, hanem egyesek abból indulnak ki, hogy sokan már nem hordanak magukkal órát, mert ott a mobiltelefon, és megnézik azon, és a figyelmed elterelésével meg tudnak lopni...

2017. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!