Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti milyen esetben lennétek...

Ti milyen esetben lennétek öngyilkosok? Monduk megvakulás, kerekes székbe kényszerülés stb.

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 07:02
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Biztos jobb mint egy koncentrációs tábor... Ne panaszkodj :)
2014. júl. 1. 18:46
 32/47 anonim ***** válasza:
Fura, de jólesett ez a válasz :-)
2014. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 zabmester ***** válasza:
Amiket te példának írtál, azok miatt biztosan nem. Maximum akkor, ha valami gyógyíthatatlan betegségem lenne, ami folyamatos, elviselhetetlen fájdalommal jár.
2014. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Nekem már annyi minden bajom van, ha ezek mellé még jönne bármi, teljesen kész volnék. Nem tudnék élni sem vakon, sem süketen, sem egy végtag nélkül. Talán a legrosszabb a kerekesszék lenne. Elképzeltem, hogy ha ide jutnék, felgurulnék egy magas épületre és a mélybe vetném magam. De eddig sem volt egyszerű az életem, mozgáskorlátozottan még csak le sem tudnék ugrani könnyen, csak a szenvedés maradna mint addig. De én boldog akarok lenni!
2014. júl. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Szerintem aki valami probléma miatt lesz öngyilkos az gyáva ember. Én is voltam már rossz helyzetben de sosem azon járt az agyam hogy hogyan öljem meg magam hanem azon hogy hogyan oldjam meg a helyzetet. Én is akartam már az lenni de én azért mert azt hittem rossz ember vagyok és ez lenne a legjobb amit tehetnék.
2014. júl. 5. 05:12
 36/47 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor lenne értelme az öngyilkosságnak, ha valami olyan csapás érne (pl. betegség), amely hosszú távon elviselhetetlen fájdalommal járna. Más esetben az ember "talpra tud állni" még akkor is, ha tolókocsiban kell leélnie az életét. Biztosan nagyon-nagyon nehéz lehet, de mindig van megoldás a problémákra, mindig van kiút a kátyúból.
2014. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki öngyilkos akar lenni, azt nem érdekli, hogy azt mondják rá, hogy gyáva, ez nem fogja visszatartani a dologtól, hisz a problémái mellett ez a megbélyegzés már nem számít - nem oszt, nem szoroz. Ilyenkor már olyan állapotban van, hogy nem foglalkozik mások véleményével, hisz a következmények sem érdeklik. Nem akar megoldást találni a gondjaira, hanem az ad neki megnyugvást, ha az öngyilkosságot tervezgetheti, és sajnálhatja magát - mert sajnálja, hiába akar meghalni. Az ilyen ember nagyon szívesen nézné végig a saját temetését, és siratná meg magát, ha lehetne. Tulajdonképpen lehet, hogy az hiányzik neki, hogy nem szerették eléggé, vagy nem méltányolják kellően a tetteit, nem ismerik el a munkáját, az érzéseit, bár olyan is van, hogy ő képtelen viszonozni a szeretetet, amit felé irányul.
2014. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Csak azt utálom hogy ha valaki erről beszél mindenki csak megveti mintha leprás lenne...
2014. júl. 5. 19:43
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki erről beszél, az feltétlen segítségre szorul, amit el kell fogadnia
2014. júl. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%
Öngyilkosságot gyáva emberek nem követnek el, mert ők nem tudnák legyőzni az életösztönt
2014. júl. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!