Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Őrültség földalatti házat...

Őrültség földalatti házat építeni arra az esetre, ha hajléktalan lennék?

Figyelt kérdés

Vagy bármi?

Tehát arra gondoltam, hogy állami, vagy önkormányzati területeken, valami kietlen helyen, földbe épített kunyhókat építenék, építészetileg ésszerű, igényes és modern megoldásokkal arra az esetre, ha esetleg hajléktalanná válnék, legyen hova mennem.


Tehát kihasználnám a civilizáció lehetőségeit és a civilizált igényeimet is (mert nyilván 1 év az utcán nagyon megváltoztatja az ember értékrendjét) ahhoz, hogy egy kis túlélő kunyhót berendezzek.



2013. dec. 1. 17:35
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Persze én nem ilyen nagy és feltűnő házat fogok építeni...
2013. dec. 10. 18:15
 32/45 anonim ***** válasza:
Hát ha ezt simán utána csinálod 100ezer alatt saját kezüleg, akkor gratulálok! :D
2013. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Pár homokzsák kell hozzá, hulladék fa, meg fólia. A többi ott hever a szemétdombon.
2013. dec. 11. 18:22
 34/45 anonim ***** válasza:
50%

Most biztos le fognak pontozni.


Kérdező, csináltál te már életedben saját kezűleg komolyabb dolgokat? Egyáltalán hány éves vagy? Dolgoztál már építkezésen? Van róla fogalmad, mekkora meló egy értelmesen lakható épületet összerakni, ami ellenáll az időjárásnak is és civilizált igényeidet is kielégíti?


Úgy látom nem sok fogalmad van a valóságról... Nem akarlak megbántani, de ezek a dolgok nagyon nem így mennek!

2013. dec. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Különben valahol nekem is tetszik ez a szemlélet, hogy jót is mondjak! :) Legegyszerűbb amúgy lakókocsit venned, vagy mikrobuszt, az megold ezt-azt!
2013. dec. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

No igen, de azzal sem lehet bárhol megállni, nehéz befűteni, benzin, stb.

Nem tudom lehet-e lakókocsiban pl kis kályhát elhelyezni :) mint régen a hippikocsikban. Gondolom nem.

2013. dec. 12. 15:04
 37/45 A kérdező kommentje:
Biztosítás kell rá, műszaki, stb. Gondolkzoom rajta, de azzal sem váltható ki a tökéletes szabadság. A másik, ha meg csak leteszem, az mondjuk nem rossz :))
2013. dec. 12. 15:05
 38/45 anonim válasza:
azért leszel hajléktalan mert erre a föld alatti házra megy minden pénzed...
2013. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
42%

A fölsoroltak közül mégis a legszabadabb megoldás a mikrobusz és/vagy lakókocsi. Konkréten ismerek olyat, aki olyanban lakik évek óta, életművész és jól elvan. :) Én mondjuk nem bírnám, de ő jól bírja. Dolgozik is, meg a mikrobusszal vállal szállítást, meg sok barátja van, az egyik barátja telkén lakik, ahol ingyen kap áramot. Pb gázról fűt, meg talán árammal is, lehetni nyilván lehet így fűteni, max szabálytalan és veszélyes... Fölfűteni kimondottan könnyű, nagyon hamar meleg lesz, ellenben nagy a hőveszteség és hamar kihűl.


Különben amíg van aránylag jó munkád, hajléktalan nemigen lehetsz, mert a keresett pénzből albérletbe mehetsz, max nem olyan jó az albérlet, de meg lehet tenni.


Hallottam olyanról is, aki meg erdőben lakik 2*3-as jó állapotú pici faházban (ágy, egy szék és kályha, ennyi), magát csak remetének hívja...nem tudom mit eszik, akkora házat simán fölfűt az erdőben talált galyakkal, de sztem amúgy nehéz élet lehet, meg unalmas...

2013. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Utóbbi érdekelne. Nem jártak még a fejére? Merrefele van a faháza? (elég régió) Nem próbálták kirabolni? Hivatalos a faháza? Mutatok egy képsorozatot arról amit tervezek.


Én alapvetően földzsákokból (földdel töltött homokzsákok egymásra pakolva, elvileg olyan erős mint a téglafal, csak szögesdrót kell közé) építeném az épület alap falait, majd erre kerülne egy egyszerű fa tetőszerkezet lehetőleg kör alakban. Középre tennék egy kis bevilágítót, a képek között látni fogsz egy képet, ahol felül van egy ablak és körben futónövények, na valahogy így nézne az is ki. Körben meg a lehető legpuritánabb és rejtettebb stílusban alakítanám ki, teletűzdelve bokrokkal. Lehet, hogy eleve egy kis elhanyagolt bokros-fás "szigeten" (úgy értem növényszigeten) hoznám létre.


Lesznek persze nagyon extrém képek, én csak annyit mondok, hogy tetszik a "remete" módszere, de adnék egy kicsit egyben a kényelemre is, ami szerintem csak átgondoltság és igényesség kérdése.


[link]

2013. dec. 12. 19:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!