Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Őrültség földalatti házat...

Őrültség földalatti házat építeni arra az esetre, ha hajléktalan lennék?

Figyelt kérdés

Vagy bármi?

Tehát arra gondoltam, hogy állami, vagy önkormányzati területeken, valami kietlen helyen, földbe épített kunyhókat építenék, építészetileg ésszerű, igényes és modern megoldásokkal arra az esetre, ha esetleg hajléktalanná válnék, legyen hova mennem.


Tehát kihasználnám a civilizáció lehetőségeit és a civilizált igényeimet is (mert nyilván 1 év az utcán nagyon megváltoztatja az ember értékrendjét) ahhoz, hogy egy kis túlélő kunyhót berendezzek.



2013. dec. 1. 17:35
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:

Így képzeltem el:

[link]

Lehet, hogy külföldre is építenék ilyeneket. max 1 millió forintot invesztálnék bele. Ebből főleg öko építészeti alapanyagokat vásárolnék, mint a földzsák. Olyan mint a tégla, de helyi földdel tölthető és bivalyerős, ráadásul sima takarmányzsákból lehet csinálni. Ez könnyen a helyszínre szállítható és gyorsan telepíthető.


A tetőszerkezetet acél-zártszelvényekből készíteném, építészeti fólia szigetelné azt.

2013. dec. 1. 17:39
 2/45 A kérdező kommentje:
Kívülről nem látszana, mert a földbe süllyeszteném, sőt, még ezt a területet is szúrós bokrokkal telepíteném körbe. Gyorsan, 1-2 nap alatt építeném fel az alapját, a belső munkálatok már a kész földkunyhón belül történnének.
2013. dec. 1. 17:40
 3/45 A kérdező kommentje:
Nem csak arra jó, ha hajléktalan lennék, hanem például arra is, ha csak magányra vágyom messze a város zajától. Vagy külföldön szeretnék élni, de nincs bejelentett ingatlanom a régióban.
2013. dec. 1. 17:42
 4/45 A kérdező kommentje:

A büntetéstől nem félek. Ha az építkezések alatt nem fognak és büntetnek meg, akkor nem tudják bebizonyítani, hogy én építettem, nem csak birtokba vettem a kunyhót, ráadásul olyan szinten elrejteném, hogy észre se lehetne venni a létezését, maximum ha valaki követ és látja hova megyek.


Ráadásul a lebontás sem lenne egyszerű (de nem vennék észre) mert a hajléktalanok szemétből épült doboz bódéit is elég komoly törvények és határidők védik. Ez pedig egy rendes épület lesz.

2013. dec. 1. 17:44
 5/45 A kérdező kommentje:

Az építkezést így képzeltem el:


A végén füvesítve lenne 30 centi földdel a tető, ablak nélkül. [link]

A bejáratot elrejteném, de a természetes bevilágítást rejtetten megoldanám.

2013. dec. 1. 17:47
 6/45 anonim ***** válasza:
84%
Van baj nem kicsi úgylátom :D
2013. dec. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
36%
Az.
2013. dec. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ha egy olyat építenél, mint az 1-es képeken, akkor ha hajléktalanná válnál, egyszerűen csak el kéne adnod vagy 80 millióért, és annyiból újrakezdhetnéd az életed... :)


Amúgy annyit tennék hozzá az ötlethez, hogy mindenképpen valami tó vagy patak közelébe építeném fel.

2013. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Utolsó, könnyedén építhető már olyan mint a képeken, viszont az engedélyeztetés, stb ellehetetleníti.


Eladni se lehetne valamit, ami más földjén épült engedély nélkül.

2013. dec. 1. 18:43
 10/45 A kérdező kommentje:
Igen, vízre egyébként mindenképpen szükség van. Bár kutat lehet ásni, fúrni is, akár az épületen belül.
2013. dec. 1. 19:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!