Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Őrültség földalatti házat...

Őrültség földalatti házat építeni arra az esetre, ha hajléktalan lennék?

Figyelt kérdés

Vagy bármi?

Tehát arra gondoltam, hogy állami, vagy önkormányzati területeken, valami kietlen helyen, földbe épített kunyhókat építenék, építészetileg ésszerű, igényes és modern megoldásokkal arra az esetre, ha esetleg hajléktalanná válnék, legyen hova mennem.


Tehát kihasználnám a civilizáció lehetőségeit és a civilizált igényeimet is (mert nyilván 1 év az utcán nagyon megváltoztatja az ember értékrendjét) ahhoz, hogy egy kis túlélő kunyhót berendezzek.



2013. dec. 1. 17:35
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
A neved véletlen nem Andris? :D
2013. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Nem, miért? Más is tervez ilyet? :D
2013. dec. 1. 21:42
 13/45 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged?

Milyen munkálatokhoz értesz, ami segítségedre lenne egy ilyen kunyhó építésében?

Mennyi tőkéd van?

2013. dec. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Ha szerinted 1-2 nap alatt kész van, akkor ráérsz majd akkor építkezni, ha már tudod, hogy hajléktalanná válsz, vagy akár akkor is, mikor már azzá váltál.

Azt a pénzt, amit most rászánnál, tedd félre vész esetére.

2013. dec. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

Építészetet tanulok az egyetemen. Nyilván 99%, hogy nem leszek hajléktalan, de hallottam arról, hogy diplomás embert semmizett ki a felesége, vagy került az utcára akármi miatt.


Tőke?

Szerintem 50 e körül megvan a szerkezet még 20e a szigetelés, és kb még olyan 30 ezer egyebekre.

2013. dec. 3. 07:36
 16/45 A kérdező kommentje:

Utolsó, hidd el, a családomnak köszönhetően már voltam hajléktalan (egyszerűen nem engedtek haza) és tudom, hogy milyen amikor egy hátizsákban kopogtatsz a barátaidnál, rokonoknál. Ilyenkor sokminden kiderül a másikról, pl egyik rokon 2 hét után elküldött, hogy gyereke van és ez így nem mehet tovább, próbálkozzak újra a családnál.


Iszonyatosan lerongyolódtam rövid idő alatt és le is fáradtam. Folytonos rohanás volt az életem, hogy legyen hol fürödni, vízet venni, pihenni. És még munkakeresés, stbstb. Ilyen helyzetben az embernek nincs ideje obiba mászkálni és barkácsolgatni. :) Meg interneten böngészni az alapanyagok után.


Gyakorlatilag a magánlakásokon kívül NINCS olyan hely a városban ahova biztonságosan be lehet ülni egy órát fogyasztás nélkül és vagy nem lenne átható alapzaj (plázák) vagy nem akarnának elküldeni a jófej dolgozók (kávézó, mc donalds stb)


Lehet, hogy csak szpattak a szüleim de átértékelte a helyzet az életemet.

2013. dec. 3. 07:40
 17/45 A kérdező kommentje:

Ja és a magánszektoron kívül nincs egy olyan négyzetméternyi hely a városban ahol egy fél órát aludhat az ember.


Ha nincs lakása a legjobb ha kimegy a városból vonattal, busszal, visz magával sátrat és abban alszik, de az nehéz, büdös, és az is k***a veszélyes lehet (részeg fiatalok, vandálok, egyéb népség) . Minél erdősebb, elhagyatottabb a terület annál biztonságosabb helye van az embernek.


Ekkor gondoltam azt, hogy miután megtaláltam a tökéletes, szinte béke szigetét, a világ legnyugodtabb helyén az isten háta mögött, hogy oda építhetnék (amúgy ís, tehát nem csak vészhelyzet esetére) egy szükséglakást.


18 köbméter földet kellene saját erővel kiásni. Ez az egyetlen akadályozó dolog. De szerintem 3 nap alatt megvan.

2013. dec. 3. 07:44
 18/45 anonim ***** válasza:

50+20+30? A rendszerváltás előtti árakról beszélsz? Még ha ingyen van a munkaerő és mindent magadnak csinálsz, akkor is az anyagköltség 3-4 millió lenne, ha olyat akarsz, mint az első képen. Egy medence milliós nagyságrend.


És akkor még nem beszéltem a közművesítésről. Egy patak vagy elhagyatott forrás vizét megcsapolhatod ingyen, de az áramot akkor is magadnak kell előállítanod. Bojler sem olcsó, de az áramot hogyan oldod meg? Az erdőben, árnyékban feltűnő a napelem. És az sem olcsó, ha nem csak LED-es izzókat akarsz róla működtetni.

2013. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

Nem tudom még, nem lesz komplett szuterén, átmenet lesz a hajléktalanok kunyhói és egy modern élettér között.


Az is lehet, hogy szerelek majd bele kéményt és kemencét is, de csak "vész esetén" akkor is csak este fogom használni.


Medence természetesen nem lesz, de akár lehetne is. Vízet nem csak forrásból, vagy patakból, sőt, a patakvíz gyakran nagyon szennyezett, hanem kútból is lehet nyerni. Úgy tudom az erdők talaja tele van vízzel. A víz felfűtése a legegyszerűbb szerintem gázzal, vagy kazánnal, kis fatüzelésű kazánt akár hulladékból is össze lehet eszkábálni.


Természetesen az anyagárat a rideg épületre írtam, ami egy tér lenne befüvesítve és leszigetelve, az extrák, gépészet már többe kerülne.


A gáz is problémás, mert a palack rendkívül jó és viszonylag olcsó energiaforrás, mégis veszélyes, tilos pincetérben használni, ezért valószínűleg kap majd egy külön aknát távgyújtással, távszeleppel, érzékelőkkel, szellőzéssel.


A szellőzéshez elég egy nagyobb teljesítményű pc ventillátor is + valamiféle olcsó cső. Annak elrejtése pedig már inkább szobrászmunka. Például bokornak is lehet álcázni, sok kicsi vékony csövet elágaztatok, befedem barna, darabos műgyantával. Ez már részletkérdés.


Az épülethez szerintem nem kell más, csak szigetelőfólia, és homokzsák, amibe helyi földet töltök, azt még nem tudom, hogy a zsákok a fólián kívülre, vagy belüre mennek-e, de a "szupervályog" "földzsák" egy bevett és működő alternatív megoldás akár pinceépítéshez is.


A többi már tényleg bonyolult, de egy hajléktalannak első körben az is elég, ha van hova bújnia. A föld alatt nem fagy meg, elhelyezhetek például extrém hálózsákokat és takarókat is. A hó is szigetel és a föld sem fagy be elvileg fél méter mélység alatt.


A többi már apróság, limlomokból össze lehet hordani. A legnagyobb kérdés számomra még mindig a bejárat elfedése.

2013. dec. 3. 16:49
 20/45 anonim ***** válasza:
77%

Te sosem leszel hajléktalan.

Igaz, a legtöbb bolondokházát bezárták, de az ilyen különleges esetekre azért maradt néhány gumiszoba.

2013. dec. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!