Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Öngyilkosság, mint ténylegesen...

Öngyilkosság, mint ténylegesen ésszerű megoldás az elhúzódó magányra?

Figyelt kérdés

Már nem bírom nagyon tovább. Voltam már Havervagyon, ilyen-olyan körökben, de egyre inkább nincs értelme az egész életnek.


Ahogy a klasszikus mondja: "you are already dead". A hasonló értékrendszerű emberek már zárt körökben vannak, az egyetemnek már régóta vége, akkor volt kb. utoljára lehetőségem megfelelő embert találni. Nem akarok tovább feleslegesen szenvedni.


Ez nem önsajnáltatás, azon már rég túl vagyok. Nem tudom még, meddig húzom. Jövőre leszek 33 éves és ha nem jön össze addig semmi, akkor szeretnék méltósággal búcsúzni az élettől. A társadalmat nem érdekli, ha "későn érő" vagy. A nőket sem. Nincs értelme egy érzelmileg sivár életet fenntartani.



tegnapelőtt 09:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Tapasztalatból mondom, hogy amíg görcsösen kerestem a megfelelő társat, nem találtam rá, sőt, mivel mindenáron meg akartam találni, minden idiótával képes voltam összeállni, hogy ne legyek egyedül. Aztán, mire ezt felismertem magamban, már én is jóval elmúltam 30. Elkezdtem hobbit keresni, lefoglalni magam, majd önismereti témákba belevetni magam és tanulni magam (hülyén hangzik, de pontosan erről van szó, meg kell tanulni önmagunkat).

Mire megfogalmazódott bennem, hogy valójában kire/mire van szükségem és szépen körvonalazódott, hogy ténylegesen mit szeretnék, rátaláltam a páromra. Egészen addig csak sodródtam, kerestem a társam, de ide-oda csapódtam, mert valójában azt sem tudtam, én ki vagyok, nem hogy a másikban mit keressek. Amint letisztult minden, megoldódott a dolog.


Rengeteg magányos ember van. Nem feltétlen az ő hibájuk, olyan világot élünk, ahol az ember teljesen el van veszve, ha egyedül van. De van belőle kiút, ha igazán figyelsz magadra és megismered magad. Én azzal kezdtem, hogy youtube-on rákerestem önismereti videókra. Szakembernek már csak akkor fizettem, amikor régi traumákat nem tudtam egyedül feldolgozni. Hidd el, megéri!


Kívánom, hogy megtaláld önmagad és legyen erőd/kitartásod megvárni a megfelelő társat, mert hidd el, jönni fog, még ha most még elképzelhetetlen is számodra!

tegnapelőtt 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Psycho ***** válasza:
100%

Nem, nem megoldás. Ilyen helyzetben biztos nem.


Sajnálom, hogy ebbe zuhantál, és hidd el, abszolút megértem, ha teljesen kilátástalannak éled meg a helyzetet. Viszont a magányra mindig van megoldás!


És természetesen most nem hibáztatni akarlak, ne érts félre! Amikor az embert ennyire beszippantja a "sötétség", ennyire beszűkül, hajlamos nem észrevenni a lehetőségeket. Ez nem a Te hibád, ez sajnos a pszichénk sajátossága.


Egy javaslat amit vagy megfogadsz, vagy nem: talán egy jó ötlet nézni valami hobbit. Valami olyat, amit szívesen csinálsz - akár sportot is, az talán az egyik legjobb. Ott lehet szocializálódni, megismerni egy csomó új embert, és eleve adott, hogy van bennetek valami közös: az az adott tevékenység. Innentől kezdve már csak az ismerkedési "skilleken" múlik, az pedig fejleszthető.


Nekem speciel a baráti köröm 95%-a a sportból van. A maradék 5% még az egyetemi évekből. Nyilván ez másnak máshogy oszlik meg.

tegnapelőtt 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, azt lehagytam, hogy amikor én nagyon magam alatt voltam, akkor beléptem olyan csoportokba facebookon, ami az érdeklődési körömbe tartozott, az én esetemben pl. a rajzolás/festés volt ilyen. Ennek már több, mint tíz éve, de annak a csoportnak köszönhetek több barátságot, sőt, a legjobb barátnőmet is.
tegnapelőtt 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%
Legyen egy háziállatod és törődjél vele.
tegnapelőtt 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
#4 Én ezt csak akkor tanácsolnám, ha lelkileg erős valaki, mert ha ne adja ég, valamiért elveszti a kisállatot, akkor abba beleőrül. Tapasztalatból beszélek, nekünk pár hónapja volt egy cicánk, akit nemrég valaki "kedvtelésből" megölt. Nem tudom leírni az érzést, amit okozott ezzel.
tegnapelőtt 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
12%
Már rég megtetted volna, ha igazán akartad volna. Csak nyavalyogsz és sajnáltatod magad, hogy addig is rád figyeljen valaki. Voltam a helyedben
tegnapelőtt 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%

#6 Ha lettél volna a helyében, akkor nem írnál ilyeneket, hogy még jobban elvedd a kedvét az élettől!


Ui.: Én is akartam már eldobni az életem és pontosan tudom, hogy ilyenkor nem erre van szüksége a kérdezőnek.

tegnapelőtt 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Most akkor magányos vagy, vagy csak nőd nincs? Mert ugye attól még, hogy nincs nőd, bőven nem kell magányosnak lenned... és a nő sem garancia arra, hogy ne legyél magányos.


Ha senkid sincs, akkor javaslom, hogy elsősorban ne párkapcsolatot keress, hanem barátokat. A párkapcsolat jön-megy, ráadásul kimondottan árt a kapcsolatnak, ha valakinek csak az az egy ember az összes szociális kapcsolata.

tegnapelőtt 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8: vannak barátaim, szóval azzal nincs gond.


Itt inkább arról van szó, hogy a párkapcsolat itt egy nagyon erős, mély szociális igény, és nem lehet pótmegoldásokkal feltölteni. Én gondoskodni akarok valakiről, szeretni akarok valakit.

tegnapelőtt 12:48
 10/23 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság is egy lehetőség. De ennyi erővel szolgálhatnàl másokat,az életet is.
tegnapelőtt 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!