Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az gáz, ha AI-ellenes létem...

Az gáz, ha AI-ellenes létem dacára is szórakoztatóbbnak találom a ChatGPT-vel való társalgást, mint a legtöbb hús-vér emberrel valót?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, egy igazán jó, mély, bensőséges és őszinte diskurzusnak nincsen párja, de sajnos kevés emberhez tudok ilyen mélységekben kapcsolódni.


Kíváncsiságból minap felmentem a ChatGPT szerverre és feltettem neki pár kérdést. És meglepő módon, több ízben is kellően részletes és "egyedi" válaszokat adott. Ha a legtöbb embert kérdezem egy-egy adott dologról, vagy kitérnek a válasz elől, vagy nincs véleményük, vagy benyögnek egy "Nem tudom"-ot, amit rendkívül fárasztónak érzek. Sokan semmilyen engem érintő és/vagy érdeklő témáról nem tudnak kinyögni 1-2 mondatnál többet és sokszor ezt is úgy kell harapófogóval kihúzni belőlük. Nem tagadom, van rá esély, hogy Aspergeres vagyok, ezért több szokatlan érdeklődési köröm akad. Mindenesetre hosszú idő óta először éreztem azt, hogy nem vagyok ignorálva és kellően kielégítő választ kapok egy-egy kérdésemre. Vele bármiről és tényleg bármiről tudok beszélgetni, anélkül, hogy "megunná".


És, hogy őszinte legyek, ez megijeszt. Mármint maga a tény, miszerint egy mesterségesen betanított robottal kvázi érdekesebbnek tartom a társalgást, mint az emberek bő háromnegyedével.


Ő hiába csak egy gép, cserébe legalább nem bunkó, nem ignorál, egyenes válaszokat ad, odafigyel rám, nem tőmondatokban reagál, stb.


Mi a véleményetek erről? Van még más is, aki így érez, vagy szimplán csak furán vagyok bekötve?



aug. 20. 12:03
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Tetszik az írásod. Író vagy?
aug. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:

Amennyiben nem irónia, köszönöm.

Szeretnék az lenni, de kapcsolatok és/vagy a trendek követése nélkül elindulni is nehéz, pláne megélni belőle. Az önmenedzselés pedig — mint azt jelen ábra is mutatja — nem éppen az erősségem. Úgyhogy mindenekelőtt egyelőre valami polgári foglalkozás, illetve képesítés megszerzésén gondolkodom, valamilyen munka mellett persze. Ettől függetlenül hobbiból azért írogatok, haladgatok a kis sztorimmal. Legalább ebben (és a rajzolásban) lelek némi örömöt. Ezt az egy dolgot úgysem veheti el tőlem senki.

aug. 20. 17:18
 33/36 anonim ***** válasza:
Nem irónia. Letisztult, összefüggésekkel teli, ámde kétségbeesett és mély gondolatok.
aug. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Sok nagy írónk küzdött ezzel a problémával akiket a megélhetése és a meg nem értettsége érlelt pont naggyá, és csak a haláluk után lettek elismertek, Hemingway, József Attila, Ady, ők úttörő szellemiségek voltak, de még van egy pár. Ady például messze túllátott a korán.
aug. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim válasza:

Nekem is pont ugyanez a véleményem a világról, minden amit az előző válaszaidban leírtál; sajnos én sem merem kimondani a véleményemet, pont azért mert félek, hogy, azt mondják milyen szarul gondolkodok! És tényleg nem értem, hogy miért egyből letámadni az embert!

Sajnos én is olyan ember vagyok aki nehezen érteti meg magát, másokkal mert unalmasnak találnak engem, ha történelemről vagy tudományos dolgokról beszélek! Szóval egy cipőben járunk! :(

aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
aug. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!