Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért alkalmazna egy cég...

Miért alkalmazna egy cég programozókat, amikor a ChatGPT fizetős (legújabb) verziója ezerszer olcsóbb, gyorsabb, pontosabb és minőségibb munkát végez?

Figyelt kérdés
jan. 6. 21:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a Humor kategóriába szántad, gondolom...
jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért, mert a chatGPT "programozása" meg sem közelíti egy profi programozó képességeit se, nemhogy többét.
jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Valakit muszáj alkalmaznia, nyilván nem a CEO fogja beírogatni a promptokat. A chatGPT meg gyanítom még nincs azon a szinten, hogy akármilyen jöttmentnek írjon egy komplett, több száz soros, tökéletesen működő kódot, amibe egyáltalán nem kell belenyúlni. Tehát kell egy programozó, akár használnak AI-t, akár nem.
jan. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de Te próbáltad már? Nálunk a főnököm használja, vele próbál megiratni programot, több-kevesebb sikerrel.

Én is próbáltam, aztán egy vicc, amit kiadott, és sokszor jobb programot írok nála.

jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ma olvastam egy cikket a neten (angolul), amiben az IBM szakértői elmondják, hogy bár a mesterséges intelligencia a programozás 90%-t gyorsabban meg tudja oldani, de a finom, bonyolult részekhez, a programhiba kereséshez, az ellenőrzésekhez szükséges az ember.
jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A ChatGPT még azt sem tudja megugrani, hogy

"Írj egy rövid mondatot csak A, B, C, E, É, H F Z betűk használatával". Telerakja egyéb betűkkel.

Namost ha én nem értek a programozáshoz, kérek tőle eg yprogramkódot... ő ad egyet... én meg nem tudom leellenőrizni, mert nem értek hozzá... abból szerinted mi lesz?:D

jan. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyszer lustaságból megkérdeztem a chatGPT-t, hogy mi lesz egy kódrészlet kimenete. Gyanús volt, megnéztem, hibás volt.
jan. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

ChatGPT 3.5, igaz?

Próbáld ki a 4-et. Garantálom, minőségibb munkát végez, mint a programozók.

Másrészt: prompt engineering? Amit kértél, mennyire volt pontos? Sokszor a felhasználók gyökérsége miatt nem jó a végeredmény.

jan. 7. 10:21
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Próbáld ki a 4-et. Garantálom, minőségibb munkát végez, mint a programozók."

. Mi alapján garantálod? Tudsz konkrét példát?


"Sokszor a felhasználók gyökérsége miatt nem jó a végeredmény"

. És azt tudtad, hogy a munka nagyrésze a követelmények lefordítása specifikációra, illetve konkrét programkódra?

jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Írattam már vele kódot, rendben is volt, de a feladat megfogalmazása alig tartott rövidebb ideig, mint ha magam írtam volna.

Viszont nem találkoztam még olyan vezetővel, aki szabatosan fogalmazott meg egy feladatot. Valamit odaböktek, aztán a részleteket harapófogóval kellett a beosztottakból kiszednem.

jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!