Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért alkalmazna egy cég...

Miért alkalmazna egy cég programozókat, amikor a ChatGPT fizetős (legújabb) verziója ezerszer olcsóbb, gyorsabb, pontosabb és minőségibb munkát végez?

Figyelt kérdés
jan. 6. 21:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

"Sokszor a felhasználók gyökérsége miatt nem jó a végeredmény."

És azt képzelted, hogy a felhasználók gyökérségét jobban képes kezelni a chatGPT?

jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te magad is leírod, hogy a flehasználón rengeteg múlik, hogy jó legyen a végeredmény.

Azaz érteni kell hozzá, hogy jó legyen a végeredmény.

És... szerinted aki nem ért a programozáshoz, az ért hozzá?:D

jan. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat segít a ChatGPT: megíratom vele a kódot, majd eltöltök egy rakás időt azzal, hogy rájöjjek, miért nem működik. Gyakorlásnak kíváló. Ha ezt olyan programozási nyelvvel csinálnám, amit egyáltalán nem ismerek, akkor képtelenség lenne dolgozni vele.

Vagy amikor háromféleképpen magyarázom el neki, hogy nekem ne a listát adja vissza átalakítva, hanem írjon egy tetves függvényt, ami az átalakítást elvégzi, ahogyan azt már elsőre is kértem. Ez a soft skilleket erősíti


És nem, ez 4.0-val van így. Viccet félretéve, igazából a guglizásra szánt időt rövidíti le, de valamikor gyorsabb, ha én írom meg helyette.

jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#13 Figyu, nem értesz a prompthoz, ez teljesen rendben van, azt is tanulni és fejleszteni kell.
jan. 10. 18:24
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: nem a prompt-tudáson kellene múlnia, hogy ChatGPT egy olyat cte-t dob a kód elejére, amit aztán nem is használ később. Ez egyszerűen hiba.

És az sem a prompt hiábja, ha megírok egy "I want to to act as a Python coder, please write a code the...", és utána nincs kód.

És elég világos, ha azt mondom, hogy "itt a kód A-ban, írd meg ezt B-ben", és úgy írja meg az algoritmust, hogy egy lépés kimarad B-ből, ami világosan megvolt A-ban: megint csak nem a prompton múlik


De egyébként a programozást is lehet tanulni. Akkor mi a gond? Ja, hogy a gaslighting kötelező a fajtádnál.

jan. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Egyébként miért nem válaszoltál a kérdésekre? Pl. #9.

Még a ChatGPT is belátta, hogy nincs igazad?

jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Figyu, nem értesz a prompthoz, ez teljesen rendben van, azt is tanulni és fejleszteni kell."


Ez csak szerintem volt feleslegesen lekezelő?

jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!