Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nezik le a emberek a...

Miert nezik le a emberek a ChatGPT valaszokat, amikor ok maguk is hasznaljak tudas megszerzesere? Ellentmondas?

Figyelt kérdés

Meg egy ujabb ok, hogy miert jelentsd a felhasznalot. Most mar lehet, provaklo, kamu, troll, ChatGPT, duplikalt kerdes, csak veszekedni akar. Tok jo.


Egyebkent ha meg jo valaszt ad, akkor meg minek leszavazni? En szemely szerint egyszer sem hasznaltam, de amikor orvosi tanacsot adtam es sorba szavaztak le egy illetot mert szerintuk ChatGPT-vel irta, kb. ugyanazokat irta amiket en javasoltam de ugy, hogy en nem is lattam azt a kommentet. Csak utolag, es utolag hasonlitottam ossze.


Aztan jonnek azok, hogy "nekem nem szamit a pontozas" akkor miert pontozol le valakit?


2023. nov. 19. 19:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Es amugy ha mar ertekeled a ChatGPT valaszat, akkor nem kene inkabb felszavazni, mert rendesen ertelmezte a kerdezo valaszat, igy korrekt tanacsot tudott adni? Ezt pl te is leellenorizheted a hires google-el akivel mindenki jon "google 10mp volt amugy".
2023. nov. 19. 19:43
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Itt emberi válaszokat várnak a többi embertől, ami az ő személyes tapasztalatukon és tudásukon alapul. A chatGPT csak egy nyelvi modell, ami bizonyos kifejezésekhez illeszkedő (vagy azt megpróbáló) további szöveget generál, sokszor óriási nagy hülyeséget. Mert amit nem tud, oda kitalál egy választ. Ez nem mesterséges intelligencia, nem minden titkok tudója, csak egy szöveggenerátor.


Aki arra sem hajlandó, hogy megfogalmazzon önállóan egy választ, vagy ellenőrizze a generált szöveg hitelességét, többet árt, mint segít. Az ilyen emberek többsége bármilyen kontroll, vagy akár elolvasás nélkül bemásol ide egy szöveghalmot, amiben sok köszönet nincs, de még azt is kerülgetni kell. Így már nem is minősül válasznak, ez spam.

2023. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Es az miota emberi valasz, hogy chatgpt helyett "google volt 10mp" es bemasolja?
2023. nov. 19. 19:48
 4/24 A kérdező kommentje:
ha mar "Itt emberi válaszokat várnak a többi embertől, ami az ő személyes tapasztalatukon és tudásukon alapul"
2023. nov. 19. 19:49
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Mert jellemzően egyazon sémára épülő, semmitmondó sablönszövegeket lök ki az AI, amik gyakran hemzsegnek is a tévinformációktól.
2023. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használom.


Ami probléma vele, hogy amilyen modoros, annyira semmitmondó, "valaki szerint igen, valaki szerint nem" típusú válaszokat dob ki, az itteni válaszokból kiindulva. Hiányzik belőlük az emberi faktor, nem tud kiállni egy szempont mellett, de főleg az alaposság hiányzik. Sok területen eléggé hiányos a tudása.


Egyébként a Kérdező maga is meg tudja kérdezni a ChatGPT-t. Talán már meg is kérdezte.

2023. nov. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a dolgokat. Ha egy kérdés triviális, objektív, tényekre vagy definíciókra alapul - tehát már a neten évek óta elérhető rá a válasz, és 1-2 szó beírásával azonnal megtalálható -, arra az a normális reakció, hogy jelzed a kérdezőnek. Azért, hogy ne üljön itt az oldalon és várjon akár órákat egy olyan válaszra, amit egy percen belül megtalál, másrészt azért is, hogy felhívd a figyelmét a lehető leggyorsabb módszerre amiből remélhetőleg tanul (ha nem lusta vagy funkcionális analfabéta).

Sokan tévedésben vannak, mert az oldal arra való, hogy olyan kérdésedre adjanak az emberek választ, amire te magadtól nem találtál. Nem arra, amire nem vagy hajlandó rákeresni, mert egyszerűbb kiadni a feladatot, és majd valamelyik csicska megcsinálja neked.

2023. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekem egy ember válaszoljon, ne egy szaros algoritmus, azért.
2023. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

7


Oke, es ha ChatGPT-be beirom akkor az mar nem jo arra. De a google jo arra. Sot a ChatGPT webscraping es webcrawling szerint mukodik, tehat lenyegesen akkuratusabb valaszt ad mint a google egyik oldala, mert tobb szemszogbol vizsgalja. Ez egy algoritmus, a hitelesseget valahogy ellenorzi, tehat valamilyen altmetrikat, bibliometrikat hasznal ha nem tobb minosegu forrast es ellenorzest helyetted.


A google meg kidob 10 linket vagy mennyit, az okos felhasznalo rakattint a wikipediara (ugye a total megbizhatora...) es megfejtette az univerzum kepletet. Bocsanat, oda van irva az univerzum keplete es azt bemasolja neki.


Ez egyaltalan nem masabb mint ChatGPT-t hasznalni es kimasolni vagy google linket hasznalni es bemasolni. Konkret pelda: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__..


Es meg be is vallja, hogy google a forras. Sokszor fel is van pontozva. Az a masik, hogy a google forras felpontozva, a ChatGPT lepontozva. Ez netto alszentseg.


Es mondom en kifejezetten direkt nem hasznalok ChatGPT-t, nem is tudom az alkalmazas vagy neten felulet vagy mindketto, de en total ellene vagyok, mert abbol is merit amit en irok, sajat problemaim es engem is check-ol es alkot rolam egy kepet. IT-ban dolgozom, fontolgatjak a ChatGPT-t, egyelore nem vezettek be, adatleak miatt es adatlopas rizikoja miatt, de felgyorsitja a projektmunkat ami viszont marha elonyos, de akkor ugye ha hamarabb kesz az osszes projekt, akkor minek fizetni annyi embert, mehetnek el, szoval vannak kozossegek a cegen belul akik felnek igy ettol, meg vannak akik ebbe bele sem gondolnak, csak hogy felgyorsitja a munkajat.

2023. nov. 19. 20:20
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Igen, egyszerűen, egy mondatban megválaszolja a feltett kérdést, és mellette megjegyzi hogy semmibe se került volna a kérdezőnek magának rákeresnie. Minden téren értelmesebb válasz mint egy AI generált novella.
2023. nov. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!