Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert nezik le a emberek a...

Miert nezik le a emberek a ChatGPT valaszokat, amikor ok maguk is hasznaljak tudas megszerzesere? Ellentmondas?

Figyelt kérdés

Meg egy ujabb ok, hogy miert jelentsd a felhasznalot. Most mar lehet, provaklo, kamu, troll, ChatGPT, duplikalt kerdes, csak veszekedni akar. Tok jo.


Egyebkent ha meg jo valaszt ad, akkor meg minek leszavazni? En szemely szerint egyszer sem hasznaltam, de amikor orvosi tanacsot adtam es sorba szavaztak le egy illetot mert szerintuk ChatGPT-vel irta, kb. ugyanazokat irta amiket en javasoltam de ugy, hogy en nem is lattam azt a kommentet. Csak utolag, es utolag hasonlitottam ossze.


Aztan jonnek azok, hogy "nekem nem szamit a pontozas" akkor miert pontozol le valakit?


2023. nov. 19. 19:41
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

20


"Ha a kérdező a ChatGPT válaszára lenne kiváncsi, akkor tőle kérdezné, nem pedig mberektől."


Huszadszor irtam ki es irom ki, nem hasznalom es nem is akarok/akarunk melohelyen hasznalni.


"Ráadásul a ChatGPT egy nyelvi modell. Ugyan alkalmas lexikális tudás átadására, de valójában nem erre van kitalálva, ezért abszolút megbízhatatlan a válaszainak tartalmi minősége."


Tartalmi minosegre lasd 19. kommentemet.


"Persze ha egy jogszabályra vagy kíváncsi, ami fixen és feketén fehéren előkapható, akkor jó lehet a váalsz, de őszintén, akkor a válaszoló miért nem irányítja át a forárshoz a kérdezőt ahelyett, hogy ő maga megkérdez valaki mást és bemásolja a választ?"


Ez magadnak ellentmondas az elozo idezettel, de tekintsunk el. Ha ez a helyzet lenne amit felirtal, akkor megkerdezi, hogy hol van a hiteles forrasa ennek a jogszabalynak ahol komplett lista talalhato a tobbi erintett jogszabalyrol peldaul - es mondjuk honnantol. Mennyibol tart ezt? Mert ramesz a net.jogtar.hu-ra, rogton ott van 200 oldalnyi jogszabaly paragrafus


§1 a1,x a2,y....

b

b1

b2


Es valahol nem a1 es a2 van hanem vagy a10 meg b20 ig. Es ez csak egy paragrafus. Mire te ezt meg ertelmezed is, megőszülsz. ChatGPT meg rögtön bedobja hol van ez a törvény pontosan leírva. Google algoritmust hasznalva, ha beiírod ismetlen net.jogtar.hu, esetleg ctrl+f keresovel rakeresel, ott is olvashatod kb az egesz szöveget. Mert a google egyebkent egy fos kereso rengeteg hasznalhatatlan oldalt ad ki egy ido utan. Egyedul talan az elso 2 oldal relevans, de mar a 2.-nal is szelektalni kell.


"De a fő probléma az, hogy nem a ChatGPT-t kérdezi a kérdező, nem az ő válaszára kiváncsi."


A foproblema amit kiirtam kerdesnek, elsosorban. Hogy ahogy ti is latjatok, meg en is bevallom, latok hasonlosagot amikor valakit 5 bekezdesben kb robotszeru meg ilyen gyanus megfogalmazasban irta valamit. Erre az illetot lepontozzatok, de ha valami van akkor jojjon a ChapGPT. Hogy ez egy baromi nagy képmutatás, mert lasd 19. kommentem a minosegrol, es erre leszavazzatok.


De a Google ugyanugy algoritmus mint a ChatGPT. De ha Googlebol jon a valasz az teljesen tuti mert wikipedia (..... lasd 14. kommentem wikipediarol) legtobbszor vagy istenvagyok.lacika.hu-rol (amit el sem arul hogy honnan van amugy sokszor a valaszolo csak bemasolja es kesz). Es lasd 9-es kommentem 5. bekezdeset.


A foproblema Google ami kidob 100 linket abbol random egyet kivesz, de sokszor wikipediat az ember azt sem tudva azok az allitasok hivatkoznak-e valamire -> teljesen oke


ChatGPT amit Microsoft penzel -> fuj ha mas hasznalja, de jo ha en hasznalom

Google -> univerzalisan oke, istenvagyok.lacika.hu rol bemasolt info, amit a kommentelo el sem arul csak annyit, 10mpGoogleamugy, de forras baby? Benned bizzak meg vagy lacika.hu-ban vagy lacika.hu-ban es te atszerkesztetted esetleg vagy egy algoritmusban ami atesett az ilyen metrikai skala ellenorzesen mert ugy van megirva. Ezt mar tobbszor leelllenoriztek, megint elmondom, cegek hasznaljak. IT cegek, marketing cegek. Rengeteg. Es ha erre valaki azt mondja nem mond hiteles megoldast, de a lacika.hu-ra igen ad meg maga Lacika is ad, amit cegek... mondjuk ki nem hasznalnak, akkor arra nem tudok mit mondani.


Ez a foprolema.

2023. nov. 20. 08:15
 22/24 anonim ***** válasza:
A google egy keresőmotor, nem ő adja a választ.
2023. nov. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

A google nem ad találatot arra, ami nem létezik. A chatGPT bármire generál választ, és ha nem létezik akkor majd kitalál egyet neked. Így nem lehet egy kérdésre hiteles választ adni.


Teljesen félrevitted, hogy mi a a probléma a jelenséggel. Nem az AI használata, hanem a generált válaszok bármilyen ellenőrzés nélküli átvétele. Valakinek az a szórakozása, hogy egy géppel megválaszoltat kérdéseket, majd bemásolja ide a felesleges tételmondatokkal feldúsított hülyeséget, vagy olyan általánosításokat amivel senki nem megy semmire, és ezzel szemeteli az oldalt nap mint nap.

Aki ezzel akarja a pontszámokat farmolni, és ész nélkül csak copy-paste-eli a válaszokat sorban egymás után, gyorsan le fogják törni a kedvét, mert ez már rég nem a segítségről szól, hogy valaki problémáját együtt megoldjuk.

2023. nov. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

23


Valoban gyanús ez a pontszámozás amúgy most nézem meg a válaszok hasonlóak.

2023. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!