Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a ChatGpt...

Mi a véleményetek a ChatGpt mesterséges intelligencia chatrobotról?

Figyelt kérdés

Próbáltátok már?


Itt Gyk-n megkérdezte valaki hogy "Melyik volt a legerősebb dinoszaurusz?"


Kíváncsiságból megkérdeztem a chatrobotot, és ezt válaszolta:

""A legerősebb dinoszaurusz kérdése nem könnyen megválaszolható, mivel nem rendelkezünk közvetlen tapasztalattal az élőlényekkel kapcsolatban. A dinoszauruszok kihaltak több mint 65 millió évvel ezelőtt, és az őket ábrázoló fosszíliák és maradványok csak korlátozott információkat adnak azokról az erősségi tulajdonságaikról, amelyekről szó van.


Azonban a tudósok a dinoszauruszok anatómiai jellemzői alapján következtetésekbe jutottak az állatok erősségével kapcsolatban. Például a hatalmas testű terópoda dinoszauruszok, mint például a Tyrannosaurus rex, a Spinosaurus és a Giganotosaurus, erőteljes állkapcsaikkal és hatalmas izomzataikkal rendelkeztek. Ezek az izmok szükségesek voltak ahhoz, hogy az állatok megtartsák és mozgassák a saját testüket, és megfelelően ragadozzanak vagy védekezzenek.


Azonban az, hogy melyik dinoszaurusz volt a legerősebb, nem tisztázott kérdés, mivel az erősség több tényezőtől függ, például az izomtömeg, az izmok összetétele és az állatok viselkedése is számít. Az is fontos, hogy mely testrészeket használta az állat az erőkifejtéshez, és milyen hatékonysággal tudta használni azokat.


Összességében tehát a legerősebb dinoszaurusz azonosítása nehéz, de tudjuk, hogy a hatalmas testű ragadozók rendelkeztek erős izomzattal és az erőteljes állkapocsukkal, amelyek segítették őket a túlélésben és a ragadozásban.""



2023. febr. 26. 09:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

De általánosabb dolgokra is tök jó választ ad.

Pl most megkérdeztem tőle hogy mikor kell metszeni a ribizli?


Ezt válaszolta:

""A ribizli metszése legjobban a téli pihenőidőszakban, az ágak teljes nyugalomban lévő állapotában végezhető el. Az optimális időszak a metszésre általában január és március között van, mielőtt az új növekedés megkezdi a tavaszi hajtást.


A metszés célja, hogy alakítsuk a növény formáját és serkentsük a termelékenységét. A ribizli terméshozamát az előző évi hajtások hozzák létre, ezért a metszéssel eltávolítjuk a régi, gyengült és sérült ágakat, és helyet adunk az új hajtásoknak, amelyek a következő év terméséhez szükségesek.


A metszést a növény korától és állapotától függően kell elvégezni. Az első évben a növényt még nem kell metszeni, csak a hajtások végeit kell eltávolítani. A második és harmadik évben a növényt csak könnyű metszéssel kell kezelni, és csak az erőteljes, jól fejlett hajtásokat kell meghagyni. Az idősebb növényeknél erősebb metszés szükséges a régi ágak eltávolítására és a fiatal hajtások serkentésére.


A ribizlimetszési technikák részleteiről érdemes tájékozódni, hogy hogyan lehet a legjobban alakítani és gondozni a növényt az optimális termés és egészség érdekében.""

2023. febr. 26. 09:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos párkacsolatban nem segített amikor kérdeztem, másra nincs szükségem.
2023. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Próbálni próbáltam és a maga módján zseniális, de még kezdetleges szegény és könnyedén átverhető. Tehát úgy kell használni, hogy nagyjából annak ismeretében vagy amit megkérdezel tőle, mert nem biztos, hogy jó választ ad. Inkább azt mondja amit hallani szeretnél.



Kérdezd meg tőle, hogy:


Mesélsz nekem 5 mondatot xy településről ami z mellett található? xy helyére helyettesíts be valami olyat amiről tudod, hogy fixen nem létezik és z pedig legyen a lakhelyed.


Majd elkezd hablatyolni tök random hülyeségekről, templomról, hagyományokról stb.. szóval érted :D

2023. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy te laikusként honnan tudod eldönteni, hogy egy robot által generált válasz valós és hiteles? Szépen, értelmesen meg van fogalmazva, attól még ugyanúgy tartalmazhat teljesen fiktív információt is. Azon túl is, hogy mindenféle semmitmondó általános sablonszövegbe van csomagolva az egész, kínosan ügyelve arra hogy figyelmeztessen a további tájékozódásra, mivel tévedhet.


Mutatok egy ellenpéldát:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..

2023. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ez pedig mindenben igaz:


"Mesélsz nekem arról, hogy a Gyakorikérdések.hu mivel másabb oldal, mint az ittkérdezmegbármit.hu és a legyenegykerdesed.hu?

Természetesen, szívesen mesélek az eltérésekről!"


Válasza:


"Az ittkérdezmegbármit.hu és a legyenegykerdesed.hu az ún. "kérdés-válasz" típusú oldalak, ahol a felhasználók feltett kérdésekre kapnak válaszokat. Ezek az oldalak általában anonim módon működnek, azaz a felhasználók nem regisztrálnak, és a kérdéseiket is névtelenül teszik fel.


A Gyakorikérdések.hu viszont egy nagyobb közösségi oldal, ahol a felhasználók regisztrálhatnak, és lehetőségük van nem csak kérdéseket feltenni, hanem válaszokat is adni mások kérdéseire. Emellett a Gyakorikérdések.hu-n nem csak konkrét kérdéseket lehet feltenni, hanem lehetőség van az általános témákban való beszélgetésre is.


Egy másik fontos különbség az oldalak között az, hogy míg az ittkérdezmegbármit.hu és a legyenegykerdesed.hu-ra bárki bármilyen kérdést feltehet, addig a Gyakorikérdések.hu-n az adminisztrátorok előzetesen ellenőrzik a feltett kérdéseket, hogy biztosítsák az oldal minőségét és a felhasználók érdekeit. Emellett a Gyakorikérdések.hu-n lehetőség van az oldal virtuális valutájának, a pontoknak a gyűjtésére és felhasználására is, amit a felhasználók például a kérdéseik megválaszolásáért, vagy az oldalon való aktív részvételért kaphatnak meg.


Összefoglalva, míg az ittkérdezmegbármit.hu és a legyenegykerdesed.hu a "kérdés-válasz" típusú oldalak, addig a Gyakorikérdések.hu egy nagyobb közösségi oldal, ahol az általános beszélgetések mellett lehetőség van kérdések feltevésére és válaszadásra is. A Gyakorikérdések.hu-n az adminisztrátorok előzetesen ellenőrzik a feltett kérdéseket, és lehetőség van a pontok gyűjtésére és felhasználására is."


Szóval.. sokszor inkább hablatyokat válaszol.

2023. febr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
Emelt díjas sms, havidíj, apróbetűs rész nincs ha regisztrálok? Lusta voltam elolvasni
2023. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Beszélgettem vele már sokat, amin kiakadtam, hogy sok ember elvárja, hogy emberien viselkedjen/kommunikáljon gépként, de egyébként egy gépnek ne legyen érzései meg ne legyen emberi, mert az veszélyes 😂
2023. febr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem elég jó. Én eddig csak keveseb beszéltem vele, de pl elég prímán megalkotott egy halom történetötletet szerepjátékhoz, más AI-kkel összekötve elég durván képes lesz helyettesíteni a kalandmestereket az egyszerűbb, klisésebb sztorik megalkotásában. És részben még a mesélésében is.
2023. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"De általánosabb dolgokra is tök jó választ ad."

Kivéve, amikor oltári nagy baromságokat ír.

Igazából egy internetes kereső összekapcsolva egy beszédfelismerő modullal. Csak itt nincs lehetőséged ellenőrizni a válasz forrását.

2023. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én nem hívnám "beszélgetés"nek amit cisnál.

Mármint érted, kérdezel tőle 3 szóban valamit, erre 4 bekezdés álaszt ad. Ez nem beszélgetés, hanem monológ-kérés.

2023. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!