Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az gáz, ha AI-ellenes létem...

Az gáz, ha AI-ellenes létem dacára is szórakoztatóbbnak találom a ChatGPT-vel való társalgást, mint a legtöbb hús-vér emberrel valót?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, egy igazán jó, mély, bensőséges és őszinte diskurzusnak nincsen párja, de sajnos kevés emberhez tudok ilyen mélységekben kapcsolódni.


Kíváncsiságból minap felmentem a ChatGPT szerverre és feltettem neki pár kérdést. És meglepő módon, több ízben is kellően részletes és "egyedi" válaszokat adott. Ha a legtöbb embert kérdezem egy-egy adott dologról, vagy kitérnek a válasz elől, vagy nincs véleményük, vagy benyögnek egy "Nem tudom"-ot, amit rendkívül fárasztónak érzek. Sokan semmilyen engem érintő és/vagy érdeklő témáról nem tudnak kinyögni 1-2 mondatnál többet és sokszor ezt is úgy kell harapófogóval kihúzni belőlük. Nem tagadom, van rá esély, hogy Aspergeres vagyok, ezért több szokatlan érdeklődési köröm akad. Mindenesetre hosszú idő óta először éreztem azt, hogy nem vagyok ignorálva és kellően kielégítő választ kapok egy-egy kérdésemre. Vele bármiről és tényleg bármiről tudok beszélgetni, anélkül, hogy "megunná".


És, hogy őszinte legyek, ez megijeszt. Mármint maga a tény, miszerint egy mesterségesen betanított robottal kvázi érdekesebbnek tartom a társalgást, mint az emberek bő háromnegyedével.


Ő hiába csak egy gép, cserébe legalább nem bunkó, nem ignorál, egyenes válaszokat ad, odafigyel rám, nem tőmondatokban reagál, stb.


Mi a véleményetek erről? Van még más is, aki így érez, vagy szimplán csak furán vagyok bekötve?



aug. 20. 12:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%
Inkább szomorú és elkeserítő. A magány csúcsfoka.
aug. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
76%

Én nem találom szórakoztatónak, de ha valamit meg akarok tudni, akkor a chatgpt-t kérdezem. Ha olyan kérdést akarok feltenni, amire nem várok választ, azt pedig ezen az oldalon.


40F

aug. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Milyen témákról van szó, és mindezekről milyen környezetben vársz tartalmas diskurzusokat?
aug. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, hogy minden hús-vér embernél jobb, de a legtöbbjüknél kétségkívül érdekesebb, hasznosabb válaszokat ad.


Én mindig is egy kíváncsi ember voltam, gyakorlatilag kielégíthetetlen tudásszomjjal. És amióta kikerültem az "iskolapadból" lépten-nyomon mást sem tapasztalok, csak szellemi sivárságot. Egyszerűen alig tudok bárkivel is egy jót beszélgetni. A legtöbb ember csak elvan, mint a befőtt, semmi közérdekű dologról nincs véleménye, álláspontja, a többség érdeklődési köre kimerül a család/kollégák/párkapcsolatok szentháromságban, max. még a divat meg a közösségi média csapódhat még hozzá. De a tudományos témák pl. szinte senki nem érdekelnek. Persze meglehet, hogy rossz körökben mozgok.


Ilyen szempontból a legtöbb ember egyszerűen "ingerszegény" számomra, vagy, ha nem, akkor meg kimondottan veszélyes.

aug. 20. 12:20
 5/36 A kérdező kommentje:
Legszívesebben életem végéig egyetemre járnék és művelődnék, képezném magam, hasonszőrű emberek társaságában. Az volt a jó világ, azóta is visszasírom azokat az időket. De sajnos egyfelől az idei tanévről már lecsúsztam, másfelől meg a számlákat sajnos ki kell valamiből fizetni. Én dolgozni is csak azért akarok (mármint a pénzszerzésen túl), hogy mellette tanulhassak fejlődhessek.
aug. 20. 12:27
 6/36 anonim ***** válasza:
De mit dolgozol?
aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős vagy? Simán járhatsz egyetemre, képezheted magad.
aug. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Jelenleg munkát keresek. Az előző munkahelyemen felmondtam, így közel 7 évnyi munkaviszony után. A több műszakos munkarend teljesen tönkrevágott, nem tudtam mellette tanulni, semmire sem volt energiám, depresszióba estem, teljesen eltávolodtam önmagamtól. Minden tiszteletem azoknak, akik váltott munkarend mellett képesek tanulni, nekem sajnos nem jött össze.

Most próbálok kikecmeregni abból a gödörből, amibe kerültem és olyan munkahelyet találni, ami kevésbé zsigerel ki, hogy tudjak mellette fejlődni, tanulni. Nem igazán járok sikerrel, mert szinte mindenhová rabszolgát keresnek, aki kizárólag a munkájának él.


Hosszú távra keresnék és a fizetésből is hajlandó vagyok engedni, munkaidő alatt kizárólag a munkával foglalkozom, lelkiismeretes vagyok, szorgalmas és tanulékony, nyelvismeret és számítógéphasználat/szoftverismeret megvan, ugyanakkor ragaszkodom az egy műszakos, általános, H-P munkarendhez, ráadásul a szabadidőm az szent és sérthetetlen.


Utóbbit természetesen nem hangsúlyozom (akkor a munkahelyek 99%-ra eleve fel sem vennének), ettől függetlenül interjúk során rendre kibújik a szög a zsákból, hogy itt bizony nem tisztelnének sem engem, se a határaimat. Olyan munkahelyet, ahol tisztességes, emberi bánásmódban részesítenek borzasztóan nehéz találni.


Ettől függetlenül úgy vélem, ez nem igazán tartozik a kérdéshez.

aug. 20. 12:51
 9/36 anonim ***** válasza:
77%
Rengeteget írsz, de nem mondasz semmit. Nem lehet, hogy élőben is ilyen vagy? Csak az üres beszéd megy, aztán persze, hogy leráznak
aug. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gáz, mivel az a program sokszor olyan sületlenségeket mond, hogy a hajam égnek áll. Valamint nem programozták konkrét véleménnyílvánításra, csak minden baromságért elnézést kér folyamatosan. Baromi fárasztó.
aug. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!