Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki tudatosan...

Van itt olyan, aki tudatosan maradt szingli/pár nélkül? Idősebb korodra megbántad, hogy ezt az "életformát" választottad?

Figyelt kérdés

Azaz igazság, hogy nagyon is vágyom egy "tűzön-vizen át kitartunk egymás mellett" párkapcsolatra, ami az egymás iránti szereteten, bizalmon, tiszteleten, kompromisszum képességen alapul. Egy társról, aki megéli velem a jó pillanatokat, de nem engedi el a kezem a bajban sem, és én sem az övét (bármiről is legyen szó).


Így kicsivel 30 fölött rájöttem arra, hogy mivel ezt a párkapcsolati vágyamat próbáltam kielégíteni...egy hullámvasút lett az egész életem, illetve ezáltal a gyerekemmé is. Boldog szerelmes időszak az első időszakban, akár 1 évben...aztán kételyek, hűtlenség, hazugságok, anyagi kihasználás. Ezek által a hangulatom ingadozó gyakran, döntésképtelenné válok, romlik az anyagi helyzetem mivel nulla energiám van, az önbecsülésem megsemmisül és egy motivált, csinos, életet imádó nőből/anyából egy roncs válik. Persze, utána újra "felépítem magam".


Saját ingatlanom van, jelentős havi szintű bevételem, a munkám által rengeteg ingyen programlehetőséghez/nagyértékű ajándékhoz jutok, amit a párom is élvezhet + szeretek is sokat adni, a másikat motiválni, boldoggá tenni. Régebben azt gondoltam, hogy jajj de jó enyém a világ. Ki akarna megcsalni? Elhagyni? Átverni? Amikor mellettem egy könnyű, boldog életet élhet. Így egymás után a 3. teljesen csőd kapcsolatom után be kell lássam, hogy a férfiak szemében az abszolút kihasználható balek vagyok. Rossz az emberismeretem, ezért újra és újra nem tudom kiszúrni az igazat a hazugtól.


Na, de visszakanyarodva a kérdésemre. Nem akarok így élni. "Szingli" időszakomban is teljesen jól megvagyunk a lánykámmal. Kiegyensúlyozott élet, amire egy gyereknek szüksége van. Sok programot csinálunk, vannak barátaink. A szexualitásról le tudok mondani a nyugalomért cserébe. Mindig sok hódolom van, de már tudatosan az esélyesnek tűnő jelöltekkel sem ismerkedem, mert már félek az újabb lelkiválságtól, illetve hogy a gyerekemet is tönkreteszem a rossz választásaimmal.


Van itt olyan, aki már idősebb és tudatosan nem választott maga mellé párt/társat/férjet/feleséget? Nem bántad meg? Hogy jutottál erre a döntésre?


Sokan mondják, hogy csak annyi a gond, hogy nem találtam meg a megfelelőt magam mellé. Az első fél-1 évben mind3 párom tökéletesnek tűnt, és csak utána derültek ki a párkapcsolatunkat ellehetetlenítő tényezők. Kész szerencsejáték az egész számomra/számunkra, és nem tudom, hogy jó lenne-e erre egy újabb jegyet váltani.


2022. aug. 19. 11:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Van itt nő, akitől férfi azt várta, hogy beszéljen ocsmányul, mert az izgatja? Nem erotikusan: valóban ocsmányul, trágárul.
2022. aug. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az élet alakította így. Voltak nekem is csalódásaim, ilyen olyan kapcsolataim, de igyekeztem mások hibáiból is tanulni, ezért döntöttem úgy, hogy fontosabb a nyugalmam, mint egy rossz kompromisszum. Férfi vagyok.
2022. aug. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan, de így utólag inkább főleg tudat alatt, a gyermekkorbol hozott és későn feldolgozott traumák miatt, aztán erre rájött a pár kisiklott párkapcsolat, volt megcsalt szerep is. Aztán egyszer csak pár éve, arra jöttem rá, hogy elment a hajó. Ma már nem erőltetem a társkeresést, elvagyok egyedül és ez egyre jobban rögzül. Egy barátnő jó lenne, akivel lassan alakulhatna is a mélyebb kapcsolat, de nem görcsölök már rá. Elvagyok így is, de hiányzik sokszor a gyerek is...

Meg nem bánom, hisz oka van annak, hogy így alakult, és az bennem van...

F/47.

2022. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi számít itt értelmezés szerint idősebb kornak. Én jelen állás szerint 34 éves vagyok, de soha életemben nem foglalkoztam párkapcsolatokkal. Szimplán nem érdekelt és szerintem a jövőben sem fog.


Pedig volt több próbálkozó is. A nem kell egy barátnőn keresztül, az ö jó pasi mondatokon át. Volt, hogy 2 gyerekes 45 éves kollega nő is rám akart nyomulni. Az emlékirataimban majd mindéképpen összeszedem ezeket.


De egyébként ezeknek nincs jelentősége.

Ha 0 db próbálkozó lenne azt is le….nám.

Az én életemnek ez soha nem volt a része és nem is lesz az később sem.

Ez meg egy olyan dolog, hogy maximális mértékben magánügy. Senkinek nem tartozom beszámolóval, hogy nekem milyen céljaim vannak. No pláne, hogy a saját pénzemből finanszírozok mindent, ami nekem kell. Nem azt veszem el, ami a másé.

2022. aug. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyelőre így vagyok és 99%-ban nagyon jól érzem magam. Szinte már frusztrál is, hogy egyszer majd hozzá kéne szoknom valakihez, pedig amúgy alkalmazkodóképes vagyok. Nagyon kényelmes, nyugis életét lehet élni egyedül, már annak, aki nem kapcsolatfüggő.

Mindig azt csinálom, amihez kedvem van, senkinek nem kell elszámolnom rola, hogy hol voltam stb.

Annyira jól érzem magam így, hogy bevallom magasan van a léc, akárkiért nem mondok le erről az életstílusról. Látom, hogy a többség kapcsolatról kapcsolatra jár, egy percig sincsenek egyedül. Persze tegyék úgy, ha nekik úgy jó, én máshogy érzem jól magam.

2022. aug. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!