Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki tudatosan...

Van itt olyan, aki tudatosan maradt szingli/pár nélkül? Idősebb korodra megbántad, hogy ezt az "életformát" választottad?

Figyelt kérdés

Azaz igazság, hogy nagyon is vágyom egy "tűzön-vizen át kitartunk egymás mellett" párkapcsolatra, ami az egymás iránti szereteten, bizalmon, tiszteleten, kompromisszum képességen alapul. Egy társról, aki megéli velem a jó pillanatokat, de nem engedi el a kezem a bajban sem, és én sem az övét (bármiről is legyen szó).


Így kicsivel 30 fölött rájöttem arra, hogy mivel ezt a párkapcsolati vágyamat próbáltam kielégíteni...egy hullámvasút lett az egész életem, illetve ezáltal a gyerekemmé is. Boldog szerelmes időszak az első időszakban, akár 1 évben...aztán kételyek, hűtlenség, hazugságok, anyagi kihasználás. Ezek által a hangulatom ingadozó gyakran, döntésképtelenné válok, romlik az anyagi helyzetem mivel nulla energiám van, az önbecsülésem megsemmisül és egy motivált, csinos, életet imádó nőből/anyából egy roncs válik. Persze, utána újra "felépítem magam".


Saját ingatlanom van, jelentős havi szintű bevételem, a munkám által rengeteg ingyen programlehetőséghez/nagyértékű ajándékhoz jutok, amit a párom is élvezhet + szeretek is sokat adni, a másikat motiválni, boldoggá tenni. Régebben azt gondoltam, hogy jajj de jó enyém a világ. Ki akarna megcsalni? Elhagyni? Átverni? Amikor mellettem egy könnyű, boldog életet élhet. Így egymás után a 3. teljesen csőd kapcsolatom után be kell lássam, hogy a férfiak szemében az abszolút kihasználható balek vagyok. Rossz az emberismeretem, ezért újra és újra nem tudom kiszúrni az igazat a hazugtól.


Na, de visszakanyarodva a kérdésemre. Nem akarok így élni. "Szingli" időszakomban is teljesen jól megvagyunk a lánykámmal. Kiegyensúlyozott élet, amire egy gyereknek szüksége van. Sok programot csinálunk, vannak barátaink. A szexualitásról le tudok mondani a nyugalomért cserébe. Mindig sok hódolom van, de már tudatosan az esélyesnek tűnő jelöltekkel sem ismerkedem, mert már félek az újabb lelkiválságtól, illetve hogy a gyerekemet is tönkreteszem a rossz választásaimmal.


Van itt olyan, aki már idősebb és tudatosan nem választott maga mellé párt/társat/férjet/feleséget? Nem bántad meg? Hogy jutottál erre a döntésre?


Sokan mondják, hogy csak annyi a gond, hogy nem találtam meg a megfelelőt magam mellé. Az első fél-1 évben mind3 párom tökéletesnek tűnt, és csak utána derültek ki a párkapcsolatunkat ellehetetlenítő tényezők. Kész szerencsejáték az egész számomra/számunkra, és nem tudom, hogy jó lenne-e erre egy újabb jegyet váltani.


2022. aug. 19. 11:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én így vagyok. 37 évesen még nagyon nem bántam meg. Sőt, így érzem jól magam.
2022. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 55 évesen 3 pocsék kapcsolat után döntöttem úgy, hogy senkit nem engedek be többé az intim szférámba, mert vagy narcisztikus volt a választottam, vagy anyagilag ült a nyakamba.
2022. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kólauborkával ***** válasza:
100%

31 vagyok, félig én választottam félig így alakult.

Egyik oldalam szeretne társat, de a másik meg nem akarja azt a kevéske szabadidőt a 100. emberre elpocsékolni, valahogy mindig a rossz emberrel sikerül megismerkednem, szóval ma már nem is annyira keresek, csak ha véletlen látok valami “lehetőséget”, akkor az ismerkedésnek adok egy kört….

2022. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt választottam, de kissé megbántam. Hatvan felé járó férfi vagyok.


Több hosszú távú kapcsolat után úgy döntöttem 28 évesen, hogy én nem erre a korlátra vágyok, élni akarok, vagyis dugni fűvel-fával, esetleg más közös programot szervezni a partnerrel, illetve a hobbijaimnak éltem, amit könnyen megtehettem az unalmas és nem túl megterhelő munkáim mellett.


Egy jó ideje viszont már vágynék egy szerető társra, de hiába: a fiatalabb generációt érthető módon nem érdeklem, a korosztályombeli nők pedig szinte mind vagy elkötelezettek, vagy annyi lelki sérelem érte őket, hogy azzal én nem kívánok foglalkozni.

2022. aug. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Én vágytam volna egy IGAZI társra, de a férfiak, akikkel összehozott a sors, általában csak szexet akartak. 33 körül éreztem azt, hogy elegem van az "ismerkedésből" is. Vagy rámtalál a szerelem a buszmegállóban vagy maradok egyedül. Jól érzem magam így és nem hiszem, hogy valaha megbánnám, ha úgy alakul, hogy egyedül maradok. (Ebben az is benne van, hogy sokáig éltem a segítégre szoruló szüleimmel, és bár alapvetően elég jól kijöttünk, NAGYON szeretek egyedül élni, és nem akarok már kötelezettséget vállalni senki felé) 40N
2022. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen van. Nem bántam meg. 36 N
2022. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Házvezetőnek kellenék, azt meg nem. Nem kapok érte annyit, amiért érdemes cselédnek meg ápolónak lennem egy férfi mellett.
2022. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Találkoztam a klimax előtt egy nagyon jólelkű. kedves férfival. Mikor meglátogattam, kiderült, hogy gyűjtögető, szeméttel tele a lakása, és szerinte ez így okés. Akkor adtam fel. Előtte való kapcsolataimban kb a harmadának nulla szexuális kultúrája volt, a maradék buta, nem is érti, mit mondok, ha beszélgetünk, vagy eltartót keres, illetve volt két erőszakos is, meg alkoholista.
2022. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ezt az életformát tervezem. Meglatjuk, a vak is azt mondta....
2022. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak vigyázz, 9-es, mert érkeznek majd a nincstelen munkanélküliek, akiket bántalmaztak, megsajnálod őket, és arra eszmélsz, hogy nálad laknak, de még mindig nincs munkájuk, és te tartod el őket.
2022. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!