Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hány olyan 30 feletti ismerősö...

Hány olyan 30 feletti ismerősötök van aki régóta egyedül él?

Figyelt kérdés
Nincs gyereke és legalább 5 éve egyedül él. Van ilyen ismerősötök vagy ti is így éltek? Ha tudjátok az okokat írjátok meg légyszíves.

2021. nov. 29. 23:55
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem gondoltam volna hogy ilyen sok magányos ember van. Szerintem ez elég szomorú, de ez a velejárója ennek a felszínes, felgyorsult rohanó világnak.
2021. nov. 30. 09:19
 12/25 anonim ***** válasza:
77%
Úgy gondoltad, kevesebb, mint 15 magányos ember van Magyarországon?
2021. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
45%

"egy szep nagy kutyad lehet,akit ugyanugy tudsz puszilgatni meg olelgetni meg meselni neki a napod."


Ja, csak győzd megvárni a válaszát.

2021. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

12-es: Nem gondolom, csak az lepett meg hogy milyen hamar mennyien válaszoltak.


13-as: A kutya/macska (vagy bármilyen háziállat) tényleg elviselhetőbbé tudja tenni a magányt, de SOHA nem helyettesíthet egy ember. Aki azt gondolja hogy mégis, ott elég nagy bajok lehetnek.... Illetve egy kutya nem él sokáig...

2021. nov. 30. 10:32
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs kutyám, de szerintem helyettesítheti az embert. Nem mindenki egyforma. Van, akinek igen, van, akinek nem.
2021. nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%

#8


Egyáltalán nem akarok kutyát puszilgatni, ölelgetni :D


Férfi vagyok, nem vagyok az a puszilgatós-ölelkezős fajta. Nem nekem való a "legyünk mindig együtt" "csak mi és senki más" életmód.


Szeretem az állatokat, de pont azért nem tartok, mert nem vágyom arra a kötöttségre amivel járnak.


Számomra az állat mégsem ugyanaz mint egy emberi lény.


Nem degradálásként írom, csak egyszerűen a párkapcsolatban sem egy hűséges kedvenc kell nekem, hanem egy normális nő.

2021. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
50%
13.: Hidd el, válaszol az, őszintén, és legalább nem szószátyárkodva és hazudozva, ahogy azt teszi sok ember.
2021. nov. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

Nem válaszol, max. reagál ha számára is értelmezhető jeleket sikerül adnom, amivel egy kutyának mondjuk a tényleges mondanivalód max. legprimitívebb rétegét tudod átadni pl. a hanglejtésből és egyéb nem verbális jelekből felméri az érzelmi állapotod felszínét. Erre egy kifejlett példány annyira sem tud rá adekvát választ adni, mint egy 4-5 éves gyerek aki megkérdezi miért vagy szomorú vagy miért nevetsz. Amúgy furán is néznénk ki amúgy ha a kutya szószátyárkodna :)

Én elhiszem hogy egyeseknek bizonyos élethelyzetben elég a vau-vau, meg a dörgölőzés ez tart egyébként addig amíg nem szorulnak olyan segítségre/támogatásra amit a kutya természetes korlátainál fogva nem tud ellátni. Ilyenből akad bőven. Az hogy egyes antiszociális tendenciákkal rendelkező embereknek amíg nem üt be a krach elegendő, hogyha a kutyával filmezik, vele beszéli meg milyen volt, vele beszéli meg miről olvasott, milyen tervei vannak, milyen bánata, öröme van az nem jelenti azt hogy ténylegesen képes helyettesíteni egy embert. Nyilván egy párkapcsolatot sem csak azért nem tud pótolni mert nem tudsz vele szexelni. Én ettől azért többet látok a páromban. De az is biztos, ha ő jelentené ki hogy az a különbség köztem és a kutya között hogy velem lehet szexelni, akkor kutyástól távozhatna új lakhelyére :)

2021. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Azért az is elég gáz, hogy azért "tartsunk" társat, mert "beüthet a krach".
2021. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%

Azért az is elég gáz, hogy nem tudsz szöveget értelmezni :)


Sehol nem volt erről szó. Arra utaltam, hogy akik amellett kardoskodnak hogy egy kutya helyettesítheti az embert bajban végül ugyanúgy emberektől fognak segítséget kérni nem a kutyájuktól.

2021. nov. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!