Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon optimista, amikor azt...

Nagyon optimista, amikor azt mondják, hogy igyekezzünk meglátni mindenben a szépet és a jót. De vajon ez a világ alkalmas-e arra, hogy ez az állapot létrejöhessen és fenntartható legyen?

Figyelt kérdés

Legyen csak egy példa:


- Amíg a gyári melós fillérekért dolgozik a szalag mellett, addig a tulajdonos a semmittevéssel ebből milliárdokat szakít. És ámbár a saját pénztárcájához mérten mindenki megtalálhatná a boldogságot, amennyiben nem a pénzről szólna minden.


Gondolok itt arra, hogy például sok embernek nem probléma az, ha egyszerű autóval kell járnia, miközben láthatóan sokan több 10 milliós gépekkel közlekednek és ahhoz képest amilyen szegénység van, egyre több és több az ilyen! köszönhetően annak, hogy egyre többen szegényednek el, míg az újgazdagokhoz mellé egyre többen emelkednek fel.


Ez még mondhatni csak a tárgy! A pontból B be ellehet jutni egy egyszerű, de normális autóval is. De hogy magát a nőt is az anyagiak határozzák meg, ez már több, mint gond. Mert ennek köszönhetően sokaknak nélkülözniük kell azt. Nem egy olyan embert ismerek, aki normális kinézettel bír és van rendes munkahelye, de kénytelen összeállni egy hozzá nem illő nővel, mert az nem kell senkinek, arra nem pályáznak sokan, az bír magával és nem válogat, az meg tud maradni a helyén, képes családba illeszkedni stb.


Ezek a nők, akik jól néznek magukkal, egyszerűen nem bírnak magukkal.

A külsőségek és az anyagiak határozzák meg a párválasztási szokásaikat.

Teszik ezt úgy, hogy még a 30 évvel ezelőtti állapot is megszűnt velük összefüggésben, miszerint ideig-óráig megtudták becsülni az x y férfit és emberszámba venni azáltal, hogy nem a külsőségeket és az anyagiakat nézték. Tehát legalább lefeküdtek, de már sajnálják ezt is, mert úgy vannak vele, hogy ha már valakivel lefekszenek, az legyen olyan, aki tehetős anyagilag, vagy inkább vannak egyedül.


És ezek a nők itt mozognak közöttünk a társadalomban.



#nő, férfi,
2020. nov. 4. 11:44
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ismerősöm, jóképű, nagy dumás normálisan öltözött, de úgy általában földönfutó templom egere csóró ember volt. Még is szinte minden buliból tudott magának haza vinni nőt.
2020. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Persze jó duma ez. Mucsaröcsögén, meg egy utolsó kis faluban ez lehet, hogy megtörtént RÉGEN. Ahogy annak idején 50 évvel ezelőtt még nem csak akkor volt férfi a férfi, ha teli volt pénzzel stb. De ma már a mai helyzetet kell figyelembe vennünk és nem a múltat.
2020. nov. 4. 12:53
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb megyeszékhelyek egyike, 2-3 éve találkoztam sűrűbben a figurával.

De ott van példának másik haverom is, élete nagy részében az anyja melletti kisszobában vegetált, még is brutális mennyiségű nőt fektetett meg.


Aranyos ahogy próbálod elferdíteni a te prekoncepcióddal nem összeegyeztethető valóságot. Ezért mondom, hogy ez már pszichológus asztala, nem kekeckedésből.

2020. nov. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

"Te gondolom ezt sehogy sem bírod felfogni, hogy ez a téma miként és mivel befolyásolja hátrányosan az életet."


Egyébként tökéletesen fel tudom fogni a dolgot, mert évekig dagonyáztam ugyan ebben a mocsárban amiben te, csak nem a "csak gazdagként lehet nőm" kérdéskör tekintetében.

2020. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Ez nem pszichológus asztala. Ez a rendszerváltozás asztala. Ami nem megy egyik napról a másikra. A te szavad áll az enyémmel szemben, ehhez kell hozzávenni azt, hogy vajon miért írnék ilyet, ha a dolgok máshogy lennének?


A dolgok így vannak, csak te állításod szerint tapasztaltál máshol-mást, ami viszont nem változtatja meg más embereknek a helyzetét. Ez épp olyan, mintha azt mondanád, hogy piripócson a szép nő lefeküdt egy gyári melóssal és ez szent és sérthetetlen állapot. Miközben milliók tartogatják magukat a gazdagoknak és éppen bele nem halnának, ha az igények nélkül kellene lefeküdni valakivel.

2020. nov. 4. 13:07
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod akkor, hogy pont a TE szavad sérthetetlen és szentebb, mint a Biblia? Hm?

Amúgy pont ezek az esetek világíthatnának rá arra, hogy aranyásók mindig voltak, mindig lesznek. Ez viszont teljesen külön áll attól, hogy te azt hiszed, hogyha pénzed lenne, boldog lennél. Amúgy ha így áll, miért nem teszel érte? Imádom azokat, akik a fotelból magyaráznak és olyan dolgokon rinyálnak, amin lehet változtatni.

Azon, hogy pl.: nincs lábad, nem változtathatsz, de élhetsz vele. Azon, ha nincs jó munkád, kocsid, nőd változtathatsz. Csak tudod ehhez akarat kell meg kitartás. Ja, hogy akkor dolgozni kéne magadon? Szar dolog..

2020. nov. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Az alap kérdésedre visszatérve az a nagy megfejtés kulcsa, hogy a saját vélt belső nyomorúságod fő okait nem a külső körülményekben kell keresni. (leszámítva olyan extrém eseteket ha mondjuk egy kórházi ágyban fekve haldokolsz)


De ebben a helyzetben rajtad nem lehet segíteni. Azért vagyok ebben teljesen biztos, mert pont ilyen jellegű kitérő kifogással próbáltam én is minden az én negatív elképzeléseimnek ellentmondó véleményt cáfolni.


Rohadt erős önismeret, erre próbálj meg rágyúrni. Ha sikerült eljutnod egy bizonyos szintig, akkor visszatekintve már csak mosolyogni fogsz egy jót ezeken a dolgokon amiket eddig ide leírtál.

2020. nov. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Jó duma, csak nem igaz.


Te a nagybetűs életet próbálod letagadni ezzel a himi-humi mondókáddal.

2020. nov. 4. 13:35
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már mondtam, ebben a helyzetben rajtad nem lehet segíteni.
2020. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Mutattam, de te csak erre is gyártottad a kifogást.
2020. nov. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!