Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon optimista, amikor azt...

Nagyon optimista, amikor azt mondják, hogy igyekezzünk meglátni mindenben a szépet és a jót. De vajon ez a világ alkalmas-e arra, hogy ez az állapot létrejöhessen és fenntartható legyen?

Figyelt kérdés

Legyen csak egy példa:


- Amíg a gyári melós fillérekért dolgozik a szalag mellett, addig a tulajdonos a semmittevéssel ebből milliárdokat szakít. És ámbár a saját pénztárcájához mérten mindenki megtalálhatná a boldogságot, amennyiben nem a pénzről szólna minden.


Gondolok itt arra, hogy például sok embernek nem probléma az, ha egyszerű autóval kell járnia, miközben láthatóan sokan több 10 milliós gépekkel közlekednek és ahhoz képest amilyen szegénység van, egyre több és több az ilyen! köszönhetően annak, hogy egyre többen szegényednek el, míg az újgazdagokhoz mellé egyre többen emelkednek fel.


Ez még mondhatni csak a tárgy! A pontból B be ellehet jutni egy egyszerű, de normális autóval is. De hogy magát a nőt is az anyagiak határozzák meg, ez már több, mint gond. Mert ennek köszönhetően sokaknak nélkülözniük kell azt. Nem egy olyan embert ismerek, aki normális kinézettel bír és van rendes munkahelye, de kénytelen összeállni egy hozzá nem illő nővel, mert az nem kell senkinek, arra nem pályáznak sokan, az bír magával és nem válogat, az meg tud maradni a helyén, képes családba illeszkedni stb.


Ezek a nők, akik jól néznek magukkal, egyszerűen nem bírnak magukkal.

A külsőségek és az anyagiak határozzák meg a párválasztási szokásaikat.

Teszik ezt úgy, hogy még a 30 évvel ezelőtti állapot is megszűnt velük összefüggésben, miszerint ideig-óráig megtudták becsülni az x y férfit és emberszámba venni azáltal, hogy nem a külsőségeket és az anyagiakat nézték. Tehát legalább lefeküdtek, de már sajnálják ezt is, mert úgy vannak vele, hogy ha már valakivel lefekszenek, az legyen olyan, aki tehetős anyagilag, vagy inkább vannak egyedül.


És ezek a nők itt mozognak közöttünk a társadalomban.



#nő, férfi,
2020. nov. 4. 11:44
A kérdező szavazást indított:
Nem tartható fenn.
Amíg a pénz világában élünk, addig a megkülönböztetés sem kerülhető el., tehát nem tartható fenn.
Ha rengeteg korlátozás mellett az anyagi és társadalmi viszonyokat reális keretek közé szorítanák, akkor lehet, hogy fenn tartható lenne.
5 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáállás kérdése. A legnyomorúságosabb afrikai gettókba élő emberek is vannak, akik képesek meglátni az élet apró örömeit.
2020. nov. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem látom a problémát.

A gyári melósnak nem kötelező gyárban dolgozni. Mindenkinek megvan a lehetősége választani, hogy mit tanul, mit dolgozik. Persze, van, amikor rövid időre be kell érni mással, de egy életre? Szabad tőkét gyűjteni, szabad céget alapítani, szabad tanulni. Nem, én sem dolgoznék 12 órában, főleg nem szellemi robotmunkát, nem is kell megtennem, mert más utat jártam.


A 10+ milliós autó kérdését sem értem. Nekem mondjuk kocsim sincs, de abban a nyúlfarknyi időben, amíg az ember bekocsikázik, mit ad hozzá vagy vesz el az élményből, ha egy akármilyen kitakarított, forgalmin átment kocsija van? Annyira ne legyen már halálán senki, akinek futja verdára csak azért, mert nem valami státuszszimbólum szart vesz meg épp.


Nő vagyok. Beszoptad. A párom kevesebbet keres, mint én. Nem, nem gyári munkás, hasonló mentalitással hasonló munkakör jár általában. A fizetés persze változhat. Itt megjegyzem, a sirámod nagyjából eddig voltam képes komolyan venni, vicc, amit néhány herétlen barom művel ezen az oldalon... Primitívek vagytok, mint az eukarióták.

2020. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Persze, könnyen van a magadfajta, akinek más dolga sincs, ha nőböl van, minthogy válogasson. Mert van rá 100 jelentkező és nem neki kell teljesíteni az igényeket.
2020. nov. 4. 12:07
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Te kevered az igazságot a pozitív hozzáállással. Én is hadd világítsam meg pár példával. Te keserű vagy, mert látod a sok szart, én boldog, hogy egyáltalán látok. Te keserű vagy, hogy látod a sok aranyásó qrvát, én boldog vagyok, hogy egyikkel sem kell foglalkoznom. De leírom a kedvenc példámat. Keserű vagy, hogy biciklivel kell menned, és nem luxus autóval. Én boldog vagyok, hogy van biciklim, és LÁBAM. Szó szerint bármiben meg lehet találni a pozitívumot. Ne felefelé hasonlítsd magad, hanem lefelé. Egy milliárdoshoz képest nyomorúságos az életünk, de egy etiópiai kisgyerekéhez képest aki épp most hal éhen, csudajó életünk van, és ő is örömmel cserélne.
2020. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Persze csak magyarázd meg ezt a női nem tagjának, akit ez sem érdekel, csak az, hogy minnél jobban dőzsöljön.
2020. nov. 4. 12:13
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ember neked komoly lelki problémáid vannak a nőkhöz való viszonyulással kapcsolatban. Egy jó pszichológus tudna segíteni.
2020. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

A mai rendszer nem pszichológia kérdése. Szerinted ha én elmegyek pszichológushoz, akkor majd kevesebb aranyásó lesz, vagy az aranyásó megváltozik? Itt a rendszert kellene elfogadni olyannak amilyen, aki meggazdagodott, annak ez talán tetszik is. De mindenki másnak ez rossz.


Ezt ti képtelenek vagytok felfogni, ezért jöttök a pszichológiával. Mert amikor kifogy az ihlet, akkor az ész érvek helyett jöhet a sértegetés.

2020. nov. 4. 12:21
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértés volt.


"Szerinted ha én elmegyek pszichológushoz, akkor majd kevesebb aranyásó lesz, vagy az aranyásó megváltozik?"


Nem, maximum nem fog érdemelni, és nem ezzel fogod egész nap halálba frusztrálni magad. De gondolom ilyen irányú jellemfejlődésre a leghalványabb hajlandóságot sem mutatod. De cáfolj meg ha tévedek.

2020. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
*érdekelni
2020. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
De kell hogy ez érdekelje az embereket, mivel hogy a szexualitás hozzá tartozik az élethez és manapság azt csak az kapja meg, akinek teli van a zsebe. Te gondolom ezt sehogy sem bírod felfogni, hogy ez a téma miként és mivel befolyásolja hátrányosan az életet.
2020. nov. 4. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!