Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért utálnak ennyire? Miért...

Miért utálnak ennyire? Miért nincsenek barátaim? 16F

Figyelt kérdés
Nem értem. Én semmit sem tettem azért, hogy ne legyenek barátaim. Az osztályban van 9 fiú és 18 lány. Van 1-2 lány akikkel jóban vagyok, de ennyi. Egy fiú sem. Mindenki lenéz. Volt egy időszak korábban, amikor az iskolába hordtam a wi-fi routeremet. Ekkor volt 1-2 barátom, de ők is csak érdekbarátok voltak. Mióta nem hordom, senkim sincs. Konkrétan le se szarnak. Ha meghalnék, azt se vennék észre. Van egy srác, akivel néha beszélünk egy-két szót, de ennyi. Azt hittem, hogy neki legalább semmi baja sincs velem, de tévedtem. Ma tesin röpiztünk. A labdaérzékem nulla. Néha visszaütöm a labdát, néha csak próbálkozom. Rengetegen elrontják az ütéseket, de amikor én rontom el, akkor mindenki elkezd velem üvölteni. Még a tanár is lehülyéz és azt mondta az egyik srácnak, hogy ne foglalkozzon velem, mert bolond vagyok. Lassan kezdek tényleg az lenni. Amikor vége lett az órának, 3 osztálytársam mögött baktattam. Konkrétan végighallgattam, hogy kibeszélnek. Hogy mekkora egy hülye barom vagyok stb... Tényleg már senkinek nem kellek. Le se szarnak. Néha ha beszélek hozzájuk, úgy csinálnak, mintha nem hallanák. Nem nő szőr a lábamon, erre elterjesztették, hogy gyantázom. Erről szoktak beszélgetni akkor is, amikor nem vagyok éppen a teremben. Néha szoktam hallani. Normális alkat vagyok. Szerintem semmi gond nincs a kinézetemmel. Sportolok. Atlétizálok. Ott van pár barátom, de a vírus miatt a szüleim megtiltották, hogy járjak, ezért mostmár végképp egyedül vagyok. Pedig ha járnék edzésre, valószínűleg ez az írás sem született volna meg. Csak egyszer szeretnék hallani egy olyat, hogy „hogy vagy?”, vagy akár egy olyat, hogy „szevasz”...

2020. szept. 25. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, ennyiből nem lehet megtudni, viszont mondok neked valamit!

A negatív kritikát mindig oszd el kettővel. Mindig az támadható, aki hagyja magát támadni. Ebben az a szomorú, hogy aki hagyja magát támadni, az még valószínűleg nem egy bekeményedett, flegma, felszínes személy, hanem magára veszi a dolgokat és rágódik rajtuk, mélyen tudja megélni az emberi kapcsolatatit, éppen ezért meg is lehet vele tenni, mert látják rajta, hogy komolyan veszi a dolgokat.

Nagyon szomorú, hogy itt tartunk...


Csak egy példa: Egyik reggel egy fiú (János) beült az iskolapadba, örült hogy beért, kezdődhetett a reggel... Reggel nyolc előtt pár perccel beesett az osztálytárs (Béla), akin nem látszott a saját lelki vívódása, de én tudtam, hogy mély terhek nyomasztják. Ráadásul János felzaklatta -saját akarata ellére- egy olyan dologgal, amiről János nem tehet, viszont ilyen Bélának sajnos már egész életben nem lehet, ez nem pusztán írigység egy sokkal nagyobb mélyebb fájdalom.

Reggel nyolckor, aki nem látja mi zajlik Bélában nem hozza összefüggésbe... Béla első mondata János felé: - Olyan szarul nézel ki ma reggel. Mi történt veled?! Hát mit csináltál te, hogy így nézel ki?! És elkezdte ócsárolni. Szegény fiú meg magára vette, és elkezdett magyarázni/magyarázkodni az egyébként bababőr simaságú arcán található egy kis pattanásról, ami épp azokban a napokban jött neki ki... Látszott rajta, hogy elkezdte szégyellni magát. Ebben az a legszomorúbb, hogy teljesen fölöslegesen. János egy csodálatos srác, olyan értékekkel, amikkel meg fogja tudni állni a helyét az életben, de amíg ilyen érzéketlenek az osztálytársai, lelki fájdalmakkal, nehéz lesz neki is ez a pár év, talán egészen addig amíg még nem tanulja lepergetni magáról az ilyen megjegyzéseket, ridegséget. Neeem, gyerekek, neee tegyétek!!!!! Ha az osztálytarsatok bármit mond, mindig próbáljatok a háttérbe látni. Miért mondhatja ezt...

Ne vedd olyan vészesen, még akkor sem ha ez nyomasztó, ha látod hogy nem keresnek. Ilyet hogy "hogy vagy" talán már nem is nagyon tesznek fel egymásnak a gyerekek, az a fontos nekik, hogy ők középpontban legyenek. És valószínűleg azért mert otthon nem kapják meg a figyelmet, törődést, szeretetet. Lehet neked van családod, nem vagy rossz tanuló, otthon odafigyelnek rád, talán már ez is közétek állhat sajnos. Írnám, hogy keress online levelezőtársat, de veszélyesnek tartom, főleg ilyen korban talán ha te kedveskedsz nekik valamivel hátha picit észreveszik magukat. Nem adtam a kérdésre választ, de talán ezzel a kis kitérővel hátha segíthettem megérteni a helyzetet.


Ezt engedd meg, hogy megjegyezzem:

Nagyon buták viselkednek azzal, hogy ezen csámcsognak, hogy szőrös-e a lábad.

2020. szept. 26. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Ez most kicsit segített. A lábszőrös sztorit nem nagyon veszem komolyan, de azért kiegészítésnek leírtam azt is.

Köszi :)

2020. szept. 26. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, ált.isiben. Pontosan tudom, hogy mit érzel! Lehet, hogy most padlón vagy, de majd fog jönni valaki, vagy valami, ami felhúz onnan. Ez az osztály elég gáz...

Szerintem soha ne ítéljünk kinézet, származás, vagy éppen nemi beállítottság alapján. Én egébként sulit váltottam, azóta gimis vagyok, de még mindig tartom a kapcsolatot azokkal a volt osztálytársaimmal, akik befogadtak. Nem bántam meg, és rettentő jó érzés volt, hogy volt kivel beszélni, és számíthattam rájuk. Ott tiszta lappal kezdhetnél. Eléggé érzékeny lehetsz, én is az vagyok és egy rossz nézés miatt magam alá tudok kerülni. De ne gyötörd magad, mert nem tettél semmi rosszat! Szerintem jó ember lehetsz, ha pedig így van, akkor ők a buták, hogy hagynak veszni egy olyan embert, akivel lehetett volna egy jó kapcsolatot kialakítani.

(Nem tudok fog fagalmazni, szóval bocsi, ha érthetetlen, amit írok😅)

2020. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ez jól esett.

Érthetően fogalmaztál, szóval nincs miért aggódni.

Mégegyszer köszi. Minden ilyen válasz segít :)

2020. okt. 26. 19:44

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!