Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van így?

Más is van így?

Figyelt kérdés

Kedves szingli nő társaim!

Miért ennyire kegyetlen az élet? 23 éves egyetemista vagyok,egy full tapasztalatlan szingli senki, amolyan ambivertált féle, néha talán inkább intro. Nem mondanám magamat csúnyának, de kifejezetten szépnek se, amolyan átlagos külsővel áldott meg a genetika, igaz mások szerint szép vagyok. Mégis itt vagyok szinglin,és be kell azzal érnem, hogy csak a nem normi / fura srácok találnak meg. És már tököm tele van azzal, hogy szinte mindenki még a csúnyácska lányok is találnak maguknak kapcsolatot, vagy elhívják a fiúk őket. Nem állítom, hogy tökéletes lennék. De mégsem értem, hogy miért ennyire nehéz egy rendes, kedves srácot találni. Nem hinném, hogy kevesebbet érnék néhány ribinél, vagy kevesebb esélyem lenne egy túlsúlyos lánynál, vagy egy bunkó, érzéketlen csajnál. Viszont nagyon találkozni sem találkoztam még olyan sráccal, akivel éreztem volna azt a pluszot, hívni hívtam már el, de arról is kiderült, hogy papucsnak megy csak el.

És most itt van ez a járvány időszak is, és már kb. ott tartok, hogy majd diplomázás után változhat csak ez a szitu kb...vagy utána sem és cicás néniként végzem szűzként.

Tudom, hogy általában kell egy jó baráti kör és úgy alakul a dolog, de kifejezetten nincs olyan egybefüggő baráti köröm.

Van ebből kiút tinderen kívül? Valakinek az életében történt akkora csoda, hogy 23-on x év után a semmiből megismerte a párját?

Írjon az is kommentben, aki hasonlóan érez, kicsit kell ez a lelkizés.



2020. szept. 12. 21:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
97%

Hali, 25/F vagyok, de azért megirom hátha tudok tanácsot adni. Legalább is én, hogy látom a dolgot. Tindert meg ilyen hülyeségeket kerüld el. Ott mindenki a tökéletes párját keresi és ott vannak az igazi weirdok. Próbáltam pár hónapot, egy normális emberrel sem ismerkedtem rajta. Alapból informatika szaknál mindig ilyen weidok vannak. Onnan tudom én is azt fejeztem :D, a lányok mind olyanok voltak. Azt mondom nem kell még sietned, az baromság, hogy az emberek avval versenyeznek ki veszíti el előbb a szüzességét. Megértem, hogy már vágy tényleg komoly kapcsolatra akivel boldog lehetsz. Én is 23 évesen kezdtem lányok után nézgelődni, addig nem is érdekelt senki xd. Csak az a lényeg, hogy adod elő magad. Ezt megpróbálom valahogy részletesebben leirni. Az, hogy szépen öltözöl, sminkelve vagy minden nap arra fog segíteni, hogy a férfiak felfigyeljenek rád. Viszont, arra is oda kell figyelned, hogy ne vidd tulzásba. Pl. kimozdulsz nem kell, hogy kint legyenek a melleid stb. Miért mondom ezt? Mivel a "normális pasik", magamat ennek tartom, körbenézünk és egyből kiszúrnánk téged, de ha túlságosan kiöltöznél, első gondolatom az lenne, már biztos foglalt, túl jó hozzám. Viszont ha egyszerűbb akkor azt látnám, wow de aranyos lány, nincs úgy kipicsázva se, lehet megpróbálok vele beszélgetni. Én mindig így mentem oda lányokhoz. És legérdekes benne, hogy pont ők voltak mindig foglaltak, a kipicsázott lányok pedig nem. De azoknak olyan is volt a személyiségük. Valamint nagyon fontos te belülről milyen vagy. Magam pont egy olyan lányba szerettem bele, aki számomra anno meg az átlagos ember számára ronda / csúnya volt. De valahogy összebarátkoztunk. És mikor megismertem belülről teljesen beleszerettem. Angyalnak tartom most is :).


Szóval, ne legyél túlságosan kiöltözve, próbálj barátkozni, járj ki publikus szórakozó helyekre, max 1-2 barátnőddel, több az taszító a férfiak felé. És csak add önmagad. Még van bőven időd megtalálni a párodat, és ne feledd, ha 5 év mulva találod is meg az igazit, az akár életed végére is szólhat. 5 év nem olyan hosszú, ha boldog leszel a következő évtizedekbe :D


Ez az én meglátásom, lehet hülyeséget irtam xd

2020. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

#21

Nem írtál sztem hülyeséget.👍


Köszi a kifejtős, hosszú tanácsodat.😁

Kicsit ez most még a hangulatomat is feldobta, cuki volt nagyon.

Amúgy azzal kiegyeznék, ha mondjuk tudnám, hogy fixen össze fog jönni egy párkapcsolat x éven belül, és akkor nem görcsölnék ezen. Fair enough lenne a dolog. Így meg marad a bizonytalanság. Mondjuk én amúgy nem vagyok ez a szórakozó helyen ismerkedős típus. rip. Ez talán ami nem stimmel a fentebbiekből. De majd akkor törekszek rá.

Köszi a válaszodat.🙂

2020. szept. 12. 23:54
 23/29 anonim ***** válasza:

21. vagyok.


Lazább szórakozó helyekre kell kimozdulni. Esetleg bárokba, ahol tényleg pár ember leül és beszélget. Próbáltam sokmindent én is, de csak ott lehet normális emberekre találni. Miért? Kik járnak bárokba, vagy pár baráttal így el? Pl. akik dolgoznak, kicsit szeretnének pihenni, de benne vannak mindig egy kis ismerkedésbe. Ezek azok a személyek akiket lehet látni, hogy csak megisznak 1-2 sört és mennek is tovább. Valamint azok járnak akik szeretik az egyszerű de nyugos életet. Ezek a személyen nem járnak ilyen extrémebb helyekre techno bulik stb. Azért gondolom így, mert ilyen kávézók, bárokon kívül még én se találkoztam normális nőkkel. Valamint szerintem a normális pasik nem fognak facebookon meg ilyen helyeken írkálni. Mert ők sem olyan kapcsolatot keresnek, hanem akivel személyesen lehet beszélgetni :).

2020. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

#21

Remélem, aki ismerkedés céljából rám írt privátban az olvassa azt, amit utoljára írtál. :D Meg az is, aki a jövőben rám próbál írni.


ment a zöld. Egyébként ilyen nyugis pubokba járok, de még sose jöttek oda hozzánk mások barátkozni. Lehet ez is csak időbefektetés függvénye.

2020. szept. 13. 00:23
 25/29 anonim ***** válasza:
Sajnos, nagyon a szerencsétől is függ, de komoly kapcsolatra így éri csak meg. Komoly időbefektetést igényelhet, de megéri. Ajánlom mindig a bárpult közelébe lenni. Ott több az esélye, egy esetleges szemkontaktusnak, stb. :)
2020. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonlóképpen vagyok ezzel. 21 éves lány vagyok és még nem volt párkapcsolatom, randizni sem voltam soha és igazából egy embert sem tudnék mondani a környezetemből, akivel bármit is el tudnék képzelni. Egyetemre járok, amitől én azt vártam, hogy majd tulajdonképpen kinyílik előttem a világ, mennyi új dolgot kipróbálhatok, mennyi új tapasztalatot szerezhetek, mennyi új embert megismerhetek stb., de egyáltalán nem így történt. Bölcsész vagyok, a szaktársaim 90%-a is tipikus weirdo. Olyan szinten, hogy valaki csak némán a falat bámulja már első évtől kezdve és még vissza sem köszön, valaki rókafülekkel a hajában és japán iskoláslánynak öltözve jár suliba, valaki focilabdával/sakkészlettel/plüssállattal stb. jár órára stb., valaki elvont művészlélek stb., elég furcsa szaktársaim vannak. A többségük eleve lány, nagyon kevés a fiú és közöttük is több a meleg vagy transznemű. Viszont más közösségbe nem nagyon járok, pl. bulizni vagy szórakozóhelyekre és kocsmákba vagy koncertekre egyáltalán nem, a baráti köröm sem ilyen (nekik pl. mindegyiküknek van párjuk is, 90%-ban csak összülünk valakinél és beszélgetünk), egyedül pedig nem olyan nagy móka. Sportolni járok még, de ott is többségében nők vannak. Úgyhogy nem tudom mi lesz ezzel. Kevesen is kezdeményeztek nálam, de ők is mind a "nem normi, fura srácok"... Volt olyan, aki pl. a buszról leszállva futott utánam, megfogta a vállam, hátra fordított és közölte velem, hogy "oh jajj bocs, azt hittem te vagy az" és utána nem tudtam lekoptatni magamról, követett és konkrétan beült velem az órámra, majd később is random felbukkant itt-ott. Akkor volt egy srác, aki azért környékezett meg engem, mert kiderült, hogy neki valójában az egyik barátnőm tetszik és akkor majd rajtam keresztül közel kerül hozzá. Volt olyan, aki azzal jött oda hozzám legelőször (se köszönés, se semmi), hogy szerintem van-e már medvehagyma és amúgy ezt leszámítva egy büdös szót nem beszélt, csak jött mellettem. Plusz nyilván a buszon a büdös perverz bácsi megdicsérte a szemem, meg utánam fütyültek a közmunkások stb., de ezt hadd ne vegyem kezdeményezésnek :D Úgyhogy nem tudom mi lesz ezzel.
2020. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26# Nincs szerencséd a szaktársaiddal szemben,esetleg akik feljebb járnak tőled ott nem tudsz ismerkedni?

Strandon, uszodában ismerkedni?

Ha valaki megtetszik akkor esetleg merj kezdeményezni tudom nem a te dolgod lenne de legalább próbáld meg,ki tudja aztán mi lesz? ezt üzenem a kérdezőnek is ha itt nem akar ismerkedni, sok sikert 🙂

2020. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
26 évesen 2 diplomával magam mögött ugyanezt érzem srácként. Átlagos külső, semmi extre, am beszélek 5 nyelven, de ezt is csak az értékeli, aki szintén beszéli ezeket a nyelveket. Hidd el, a diploma az csak egy dolog, nehogy azt hidd, hogy az egy vízválasztó, és utána minden jobb lesz. Ez csak rajtad múlik, hogy te mit változtatsz az elvárásaidon. Hidd el, volt olyan korszak amikor csak a szőke hajú sovány lányok jöttek be. Most meg már úgy vagyok, hogy igazából bárki megfelelne, aki azért valamelyest vonzó külsővel rendelkezik, van közös témánk, és megvan köztünk a kémia. Ilyet egyetemen sajnos nem találtam. Pedig én is azt veszem észre, hogy nálam sokkal rondább férfiak is találnak párt, többen már évek óta együtt élnek. Ok, nincsenek millióim, saját kocsim, lakásom, otthon élek. Nagyon sok latin-amerikai ismerősöm is otthon él a házasságig, csak nálunk van ez a fajta társadalmi elvárás, hogy a férfinak legyen kocsija, egzisztenciája, és akkor majd szóba áll vele a lány. Bocsi, de tényleg ezt látom ismerőseim körében, hogy míg a lány 24+-os, a pasija bőven 30+-os. Én csak abban bízom, hogy pár év múlva rám kerül végre a sor, és akkor majd engem is választani fognak.
2020. szept. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

#26 Totál át tudom érezni a helyzetedet. Egyébként kinyílik előtted a világ, és tapasztalatot is szerzel, csak nem te választod meg azt a befogadó környezetet feltétlenül. Meg azt vettem még észre, hogy nagy barátságokat kötni sem egyszerű már gimi után, mert vagy már mindenkinek van egy már meglévő baráti köre, akikkel egyetemen kívül lóg. Elgondolkodtató, hogy ha jó barátságokat ilyen nehéz találni, akkor párt találni mennyivel lehet nagyobb kihívás. Meg lehet csak nem a megfelelő környezetben vagyunk, és máshol kellene keresgélni. Csak ez egy csomó energiabefektetés, amire nekem sokszor egyetem mellett nem marad energiám/időm. De az tényleg durva, hogy meleg, biszex, transznemű az bezzeg van meg talál is magának párt, én is tapasztaltam ezeket az embereket valamennyire. 😅 Kitartás! Én amúgy sokáig tervezgettem, hogy keresek valami egyetemi klubbot, ahova eljárok majd, de kifejezetten csak haverkodási szándékból. Nekem igaz nem lett belőle semmi sajnos, de ha te tudsz, akkor keress ilyesmit az egyetemen. Engem hívogattak még kolis klubokba, de az valami totál nem az én világom, hogy betépett melegeket nézzek action közben vagy beüljek a kis sörömmel és társasozzak.😅


#28

Egyáltalán nem vagyok diploma orientált ember, legalábbis annyira nem, hogy azt higgyem ettől váltódik meg az életem. Max az anyagi része. :D Meg lesz lehetőség új munkahelyre....mármint örülhetek, hogy nem feltétlenül fog fenyegetni a munkanélküliség. Hát hurrá....jöhet a munkabeli kiégés. Szerintem te hitted, hogy diploma után megváltódik az életed. :D Én látom, hogy utána maradnak a problémák, és eltűnnek az emberek fokozatosan, mert mindenki dolgozni fog, egyesek családot is alapítanak, párt találnak. Van egy ilyen ismerősöm, aki azt hiszi, hogy majd diplomázás után élheti az életét, és majd utána biztos lesz párkapcsolata is. Sikerüljön neki.

Amúgy nem tudom, nekem meg sok lány barátnőmnek nincsenek ilyen konkrét külsőbeli elvárásaink, tetsszen aztán az elég. Nyilván mondjuk figyeljen oda a külsejére, és legyen igényes. Lehet amúgy te is rossz helyen keresgélsz. Nem minden csajnak a milliók meg a kocsi az elvárása. De szerintem csak én mozgok teljesen más környezetben. Nálam például fontos, hogy hasonlóak legyenek a céljaink az életben, és ne legyenek nagy differenciálok mentalitás terén, iskolázottság (igen, sokaknak nem tetszhet, hogy elvárás, hogy egyetemet végzett legyen), alap értékrend, közös érdeklődési témák. Aztán jó, ha ezeken túl meg inkább kiegészítjük egymást. Én nem érzem úgy, hogy nagyok lennének ezek az elvárások, mások is hasonlóan vannak a baráti társaságomból. Bár én nem a totál extrovertált csajok mezejébe tartozom, szóval ha mondjuk te totál ilyen típusú lányokra buksz, akkor arról nem tudok objektíven nyilatkozni. De ne ragadj bele abba, hogy "majd engem is választani fognak". Ha én ismernék olyan fiút, aki tényleg felkeltené az érdeklődésemet, akkor kezdeményeznék. Viszont én ilyen srácot nem látok sajnos. Aztán meg ha elutasítanak, akkor meg elutasítanak. Én se kötném össze az életemet egy olyannak, aki nem biztos abban, hogy tudna teljesen szeretni.

2020. szept. 14. 11:15
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!