Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudom, hogy segítségre van...

Tudom, hogy segítségre van szükségem, de nem tudom kinek mondjam el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már nyár óta furcsa tüneteim vannak. Voltunk orvosnál, de nem tudott rá választ adni. Nemrég rájöttem, hogy a tüneteim 90%ban depresszióra utalnak.

Több olyan dolog történt velem, ami ezt előidézheti. A nyáron vesztettem el azt az egy személyt is, aki ebben segíteni tudott volna. Az óta egyedül érzem magam, és nem tudok kihez fordulni. A családom és a barátaim csak kinevetnének (anyum már megtette).

Egyre rosszabbul vagyok, és már volt pánikrohamom. Orvoshoz egyedül nem tudok elmenni, mert távol lakunk várostól, és feltünő lenne, ha elmennék itthonról. Kell valaki, akivel ezt viszont megoszthatom.



2020. jan. 25. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Most komolyan az a kifogásod arra, hogy nem tudsz orvoshoz menni, hogy messze van?

Ha elmész otthonról orvoshoz az miért baj? Ha baj is, akkor honnan tudják, hogy ha kimozdulsz csak orvoshoz mehetsz? Tessék elmenni a háziorvoshoz, elmondani a panaszaidat, ha nem segít (nem ír fel antidepresszánst, nem mondja el a teendőket ez ügyben, stb.), akkor pszchihológus.

2020. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Mi lenne, ha legalább alapinformációkat közölnél a kérdésedben! Hány éves vagy, dolgozol-e vagy tanulsz vagy mit csinálsz? Akármelyiket is, biztos nem ragadsz a faluban. Pszichológushoz kell menned. Ha dolgozol, és felnőtt vagy, akkor ezt meg tudod oldani. Ha meg gyerek, akkor a szüleid kötelesek. Ebben az esetben fordulj az iskolapszichológushoz vagy iskolaorvoshoz, háziorvoshoz útbaigazításért.
2020. jan. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
17vagyok. Gimnáziumba járok. Szüleim hülyének tartanak, szerintük semmi bajom. Itthonról egyedül nem nagyon engednek el.
2020. jan. 25. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Hűha! Egyszerű, iskolázatlan, begyepesedett szüleid vannak? Akkor az iskolapszichológushoz menj. És érettségi után igyekezz kiszabadulni a szüleid fogságából.
2020. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!