Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha halljátok, hogy a szomszéd...

Ha halljátok, hogy a szomszéd megveri a feleségét, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés, de kíváncsi volnék, hogy olyan esetben, ha ti hallanátok, hogy a berúgott férj veri a feleséget, akkor ti mit tennétek?

2014. jún. 7. 22:06
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
55%

15-os vagyok. Aztán mivel lesz jobb ezután? Tagadni fog mindketto. Ismerek két not is. Egyik most szuli az 5. gyereket egy elmebeteg állatnak, aki enni is alig ad a nonek és napi szinten veri. Már a no családja sem akar szóba állni a novel, mert hiába mondták, hogy segítenek, lakjon náluk, a válasz az volt, hogy túlzottan szereti a férjét, nem tudná elhagyni. Másik no szintén házasságban, ott még nincs gyerek. A pasi egyszer majdnem belenyomta a fejét a forrásban lévo vízbe, mert szerinte a felesége annyira szép, hogy megnézhetik mások is. Végul megúszta a csaj. De ha egy órával késobb ér haza, akkor a pofon már repul. Tobbszor mutatta a feldagadt csuklóját is nekem. Megkérdeztem, miért nem jelenti fel? Erre a válasz, hogy túlzottan szereti a férjét (hmmm ismeros) és nem tudna neki rosszat tenni. Ott a család még próbálkozik, adják a pénzt, hogy el tudjon menni, hogy koltozzon haza, erre a no a pénzt odaadja a pasinak. A család feljelentette a pasit bántalmazásért és fogvatartásért is (mert van hogy bezárja a not a szobába, napokra ha épp olyan kedve van) aztán... a no tagad mindent, hogy a szulei csak képzelodnek.

Az a szomszéd akit a férje már huzamosabb ideje ver, ott ugyan ez a helyzet. A no gyáva vagy nem akar lépni. Kijonnek a rendorok, csend lesz max egy hónapig, de a no úgysem megy el és kezdodik az elejétol.

2014. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
54%

31: engem nem érdekel, hogy a nő tesz-e valamit vagy nem.


Az sem érdekel, hogy miért nem tesz semmit. Megnyugtatóbb lenne persze tudni, hogy azért mert mazohista, de az ezzel foglalkozók szerint a terror miatt már valami abnormális pszichológiai állapotban vannak, tehát csak látszólag hagyják magukat önként. De így se úgy se ülnék a fenekemen.


Mert engem saját magamat zavar az, hogy a környezetemben valakit terrorizálnak. Saját magam miatt IS hívom a rendőrt. Nehogy már egy utolsó tróger azzal rontsa el a hangulatom, hogy állat módjára viselkedik. Saját magad írtad, hogy a probléma nemcsak a két nőismerősödet sújtja, de egy csomó rokonukat is, akiknek ezt végig kell nézni!


Én minden vagyok csak nem állatbarát, de két hete amikor az láttam, hogy egy idióta elengedte a kutyáját, ami végigkergetett egy nyulat a fél városrészen, akkor elindultam kocsival hogy megkeressem a mocskot vagy a kutyáját. Ha megtalálom nem tették volna zsebre amit kapnak. Senkinek nincs joga arra kényszeríteni, hogy én azt nézzem egy nyugodt este helyett, hogy ő nőt ver vagy hogy nyulat tép szét a póráz nélkül sétáltatott kutyája.

2014. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
65%

A 31-es (15-ös) teljesen jól látja az ilyen, és ehhez hasonló felállásokat. Családon belüli erőszak, a gyilkosságok igen nagy százaléka ide vezethető vissza, és nem minden esetben a férj az erőszaktevő.

(30-as)

2014. jún. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
63%
Ez nehéz ügy, mert a rendőrök sem tudnak sok mindent tenni. Itt a feleségnek kéne otthagyni az ilyen szemetet. Viszont ha én hallanám, hogy a szomszédban "ölik" egymást, akkor biztosan kihívnám a zsarukat, akkor "nyugodna meg a lelkiismeretem", hogy én megtettem, amit tudtam. Igazából a nőt nem igazán sajnálom, a gyereket annál inkább, szerencsétlen. :( Amúgy nem kéne, hogy kiderüljön, te hívtad a zsarukat, nem úgy fognak odamenni, hogy xy szomszéd hívott minket nem?
2014. jún. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

A lenti kapun be kell őket engedni. Ha megmondom a nevem, hogy fel tudjanak csöngetni, akkor már ki is adtam magam és bár mikor elővehetnek engem mit tanú.

Vagy nem?

2014. jún. 10. 20:25
 36/46 anonim ***** válasza:
Ez rendben van, de ha nem akarod, akkor a rendőr nem fog úgy odamenni a szomszédhoz, hogy xy hívott minket és ő jelentett fel téged. Ha az illető tanú nem akarja kiadni a személyazonosságát, akkor nem adhatják ki.
2014. jún. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
66%
A rendőrök azzal kezdik, hogy megkérdezik a neved, telefonszámod. Ez azért is kell, hogy visszahívjanak, ha nem találnak oda (pl. rosszul értették a címet). De nem mondják ezt el a nőverő trógernek. Bár erre nincs garancia, egyszerűen nem úgy játszódik le egy ilyen eset. Becsönget a rendőr és megkérdezi mi történt, bemegy megnézni, váltanak pár szót a feltételezett sértettel a támadóval. Ameddig mindenki kulturált a rendőrök is azok, de ettől még elég ijesztő, mert benne van a levegőben, hogy ha nem tetszik nekik valami, akkor viszik a trógert a fogdába.
2014. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Én akkor is félnék, hogy kiderül és bosszút áll.

Vagy a csaj fog utána reprikázni, hogy mit avatkozom bele az magánéletükbe. (és valahol igaza is volna).

2014. jún. 11. 08:56
 39/46 anonim ***** válasza:
53%
De a nőnek meg nincs joga a kisgyereket veszélyeztetni azzal, hogy elviseli az ütlegelést. Ki tudja, lehet a gyerek is kapott már a trógertől.... Én úgy vagyok vele (de már írtam is), ha a nő ezt tűri, akkor lesz.rnám, mert neki megvolna a lehetősége, hogy valamilyen módon elhagyja ezt a parasztot, de a szerencsétlen gyereknek semmi lehetősége, neki tűrnie kell és ez nem mindegy! Én a gyereket sajnálom nagyon. :(
2014. jún. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Én is
2014. jún. 11. 11:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!