Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha halljátok, hogy a szomszéd...

Ha halljátok, hogy a szomszéd megveri a feleségét, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Csak elméleti kérdés, de kíváncsi volnék, hogy olyan esetben, ha ti hallanátok, hogy a berúgott férj veri a feleséget, akkor ti mit tennétek?

2014. jún. 7. 22:06
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
56%
Azonnal hívnám a rendőrséget. Hogy utána félnék-e a liftben? Próbáljon csak belém kötni az ilyen ember... Nem tenné zsebre.
2014. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
70%
Amikor ilyen volt, hívtam a rendőrséget. Nem a szomszédban volt hanem távolabb. 4-szer hívtam eddig rendőrt, 3-szor jó tapasztalatom volt velük. Egyszer ránk is hívták, pontosabban a barátnőmre, a rendőrök kimondottan rendesek voltak. Ilyen esetben rendőrt hívni állampolgári kötelesség, én nem gondolkodok rajta. Ha valahol baj van, oda is odamegyek, többnyire mások rá se bagóznak. Tény, hogy nekem tanították hogy oda kell menni.
2014. jún. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
80%
Én is bajban vagyok a szomszéddal,hogy mit csináljak néha,mikor hallom,hogy fojtogatja a feleségét,nagyon rendes idősebb házaspár,sokat segítenek nekem,főleg a férfi,mivel egyedül élek,sajnos sokszor rávagyok szorulva,elromlik a fünyíróm...ugrik segít,nem vagyok itthon kiteszi a kukámat stb..de amikor hallom a veszekedést ,ordibálást nem tudom mit csináljak,én is igy nőttem fel sajnos,apám egy állat volt,tudom min megy át szegény nő,de nem merek beleavatkozni..gondolkodtam már azon,hogy szólok a felnőtt fiának...nehéz dolog ilyenbe beleavatkozni,de nem kéne tétlenül nézni
2014. jún. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Én egy panel lakásban élek, a kedves szomszédomnak minimum 7 szomszédja van. Senki nem tesz semmit. Célozgattam a szomszédjaiknak, hogy hallottak-e valamit az aktuális éjszaka.

Válasz: "igen, megint jól megverte a feleségét"

De a nőt sem értem: miért nem fogja a gyerekét és költözik el? Miért nem költöznek el a bántalmazottak? Miért jó nekik hogy laposra verik? Hogy legalább fél órán keresztül a falba vágják őket? Miért tűrik el, és várják a következőt? Nem értem. Ennyire félne? Vagy nem mer lépni? Vagy ennyire elfogadta a helyzetet?

Én néha nem is vagyok benne biztos, hogy tényleg verekednek, vagy csak hangosak?

2014. jún. 8. 07:43
 25/46 anonim ***** válasza:
42%

# 10 utáld azt a gólya nénit aki a világra hozott!!!

Kérdező! 1-et ne felejts el:a rendőrség sem avatkozik bele addig amíg vér nincsen! Ez az első kérdése!...

2014. jún. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

"a rendőrség sem avatkozik bele addig amíg vér nincsen"


Ez így nem igaz. Akkor is kijönnek ha a bejelentőnek gyanús, hogy verekednek. Vagy ha sokáig tart az üvöltözés. Vagy ha tárgyak repülnek.

2014. jún. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
76%

Van annak pszichológiai magyarázata, hogy miért nem lépnek le a nők. Először lelki terrorral kezdődik, és ha már teljesen elvesztette az önbecsülését a nő, akkor kezdi el verni. Van olyan is, hogy egy idő után már tényleg nem is mer lelépni a nő, találkoztam ilyennel, de szerintem ez a ritkább, a gyakoribb, hogy lelkileg megtörik, agyilag leépül.


De ez teljesen mindegy, nem vagy pszichológus, nem kell vele foglalkoznod. Semmi bonyolult nincs bepötyögni ilyenkor a rendőrség számát a telefonba. Nem tudja meg a tróger hogy te hívtad a rendőröket. Ha tudná, akkor sem történne semmi, csak a már lerombolt önbizalmú nőjére mer támadni.

2014. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
38%
Semmit, az ő dolguk.
2014. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 8. 18:54
 30/46 anonim ***** válasza:
67%

Miért marad? Feleség- és gyerekbántalmazás a családban. Hogyan segíthetünk?


Olvasd el.

[link]

2014. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!