Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezért van joga szólni?

Ezért van joga szólni?

Figyelt kérdés
mi egy panelház környéken lakunk közül a barátnőmhöz és este 9 után röpiztunk ott a panelházaknál ahol a barátnőm lakik. Erre kijött egy 17 éves csaj aki 3 évvel idősebb nálam és elkezdett ordítani hogy húzzunk el menjünk a játszótérre labdázni... mikor már 2.-ára kijött annyit mondtam neki még nincs tíz óra.. tudtommal 10órától van csendháborítás addig nincs joga szólni főleg ha nem is voltunk olyan hangosak,,

2013. aug. 8. 00:28
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
58%

20: Ha valaki játszótér mellé költözik, akkor tudhatja, mi vár rá. Az is, aki tűzoltóság vagy kórház mellé költözik, hogy ott gyakran fognak szirénázni.


Viszont ahol a kérdező labdázott, az nem a játszótér volt, hanem a ház melletti rész.

2013. aug. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
hát köszönöm már néhány embernek aki így beszél velem!!!! semmi jogotok nincs hozzá és nem csapkodtam a labdát a falhoz és szerintem rohadtul nem szólhat be azért mert halkan beszélgettek.. és amúgy is ki kell használni a nyarat ilyenkor tudunk labdázni és amúgy is vízi labda volt úgyhogy nem volt nagy hangja kiscsillag".. na nehogy már így nevezz!!!! velem nem fogsz gúnyolódni és normális válaszokat kértem te meg úgy látom normálatlan vagy... sőt bocsi hogy ilyet mondtam nincs jogom elítélni de akkor te se ítélkezz.. nagyon nagyon köszönöm aki normális választ adott és mellém állt! :)
2013. aug. 8. 21:33
 23/35 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, nem írtad, hogy csak olyan válaszokat vársz, akik elítélik, hogy beszóltak nektek.

Jogom van, jogom van..... persze. Csak tudod a jogaid addig tartanak, amíg nem sérted más ember jogait. Aki viszont pihenni szeretne, és a jog jelenlegi állása szerint ő van előnyben..


"amúgy is ki kell használni a nyarat ilyenkor tudunk labdázni"


Másnak tudod nincs nyári szünete, hanem ugyanolyan munkaidőben dolgozik, mint mindig. Te tudsz másnap délig aludni, aki dolgozni megy az nem. Tudod jogaik nekik is vannak, nemcsak neked.

2013. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
egy 17 éves mióta dolgozik??.,, ha te lennél a helyemben biztos nem neki tartanál igazat.. de ha már a jogról beszélünk szépen is megkérhetett volna!!!! mert tudod ki a franc fog arréb menni amikor ordibálva "kér" meg.
2013. aug. 8. 23:40
 25/35 anonim ***** válasza:
85%

"ha te lennél a helyemben biztos nem neki tartanál igazat.."


Nézd, miután lakótelepen laktam több évig és nyaranta a környékbeli fiatalok éjjel 11 és hajnal 2 között kint ültek a ház előtti padon, ahol nem randalíroztak, "csak" beszélgettek normál hangerővel és röhögcséltek, mivel nem lehetett zárt ablaknál megmaradni, miattuk hajnalban tudtam úgy elaludni, hogy 6-kor kelni kellett. Szóltak nekik szépen a szomszédok, de elhajtottak mindenkit a p....ba. Többször volt ez téma, letojták. Én ezért nem hiszek a "de ha szépen szólt volna, akkor elmegyünk". Túrót, csak most van mire ráfogni. Tapasztaltam már ezt máskor is, szól az ember normális hangon, és ordenáré módon visszapofáznak.

Az meg nem igaz, hogy ha nem szólnak a többiek, akkor nem zavarja őket. Én külön nem mentem oda panaszkodni, mert tudtam, hogy ha elküldtek a búsba több embert, akkor nem fogja meghatni őket hogy én mit mondok.

Egyszer már majdnem rájuk hívtam a rendőrséget, csak épp jött egy nyári zápor villámlással és szétkergette őket. Tavaly nyár végén úgy felhúztak már, hogy megfogadtam, idén minden egyes nap ha ott vannak, kihívom rájuk a rendőrséget. Szerencsére elköltöztünk váratlanul, örülök, hogy otthagytam őket a retekbe.


Kezd most már tele lenni a bugyrocskám azzal, hogy a jogaitokat hangoztatjátok (jogom van labdázni, jogom van a villamoson a retkes cipőmet az ülésre tenni, jogom van a játszótéren a kicsik előtt üvöltözni, hogy sz... le a g....imet), de a kötelességeitekről gőzötök nincs, vagy legalább a megértés szikrája lenne bennetek. Ha ti nem értitek meg, hogy más pihenne, akkor miért kellene nekünk megérteni, hogy labdázni szeretnétek?


"de ha már a jogról beszélünk szépen is megkérhetett volna!!!! "


Igen, megkérhetett volna.

És akár kérés nélkül rátok is hívhatta volna a rendőrséget. Mert ha elolvastad volna a jogszabályt, akkor benne van, hogy már nincs időbeli korlát.

2013. aug. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 17 éves jogaiban korlátozott kislányka. Kívánok neked felnőtt korodra sok-sok ilyen 17 éves kislánykát, aki ennyire tisztában van a jogaival. Miközben te a munkába szeretnél pihenni, a gyermekedet altatnád, vagy csak a tv-t néznéd.
2013. aug. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
hát képzeld el a szépen kérték volna arréb mentünk volna!! legalábbis én biztos!!!!! mert én vagyok olyan paraszt mint a többi fiatal... amúgy is némelyik ember is örülhetne hogy nem iszok cigizek drogozok pasizok meg felgyújtom az iskolámat mint némely pulya nyáron .... szerintem meg megkérhetett volna szépen mert akkor abbahagytam volna!!! de ha nem bír szépen megkérni hanem ordítva akkor tuti nem megyek arrébb...
2013. aug. 9. 12:17
 28/35 anonim ***** válasza:
Fogadok szabolcsi vagy a tajtparaszt fajtából.
2013. aug. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
miért?? amúgy nem
2013. aug. 9. 14:21
 30/35 anonim ***** válasza:
Mert csak szabolcs megyében pulyáznak össze-vissza.
2013. aug. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!