Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ezért van joga szólni?

Ezért van joga szólni?

Figyelt kérdés
mi egy panelház környéken lakunk közül a barátnőmhöz és este 9 után röpiztunk ott a panelházaknál ahol a barátnőm lakik. Erre kijött egy 17 éves csaj aki 3 évvel idősebb nálam és elkezdett ordítani hogy húzzunk el menjünk a játszótérre labdázni... mikor már 2.-ára kijött annyit mondtam neki még nincs tíz óra.. tudtommal 10órától van csendháborítás addig nincs joga szólni főleg ha nem is voltunk olyan hangosak,,

2013. aug. 8. 00:28
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%

Attól még figyelembe vehettétek volna, hogy más pihenni szeretne. Amúgy az este 10 nem azt jelenti, hogy azt csináltok amit akartok, és ott ahol akarjátok.

Jogosan szólt.

Ha meg nem lettetek volna olyan hangosak, akkor nem szóltak volna érte... máskor lehetnétek figyelmesebbek is.

2013. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
de nem is az hanem úgy ordított mint egy idióta ha szépen megkérne abbahagytuk volna.. és nem ott csináltuk ahol akartuk hanem a barátnőm házuk előtt
2013. aug. 8. 00:54
 3/35 Alaque ***** válasza:
85%
Felejtsd el a "10 órát", most már egész nap van "csendháborítás", méghozzá nagyon helyesen! Elég baj az, hogy eddig egész nap üvölthetett, tombolhatott az ősemberfajzat büntetlenül, ha 21:59-kor abbahagyta.
2013. aug. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom a barátnődék nem tanyán laknak, hanem vannak szomszédok.


Sosem lehet tudni, hogy kinél miért szakad el a cérna. Lehet, hogy csak bunkó, de az is lehet, hogy már a sokadik alkalommal volt ott hangoskodás (ha nem ti akkor más) és betelt a pohár.

Én a hétvégén becsöngetőket (Jehovások, paplanárus és hasonló házalók) általában normálisan szoktam elküldeni, de amikor az egyik a gyerekek alvásidejében rátenyerelt a csengőre (rossz éjszakázás után délben alig tudtak elaludni, már ki voltam készülve), akkor vadállatként üvöltve robbantam ki, ha nincs közöttünk folyosóajtó, akkor puszta kézzel téptem volna szét az illetőt.


Lehet, hogy rendszeres ott a zajongás, vagy ő volt rossz passzban, tanult/pihent vagy bármi mást csinált volna. Én is laktam panelban, iszonyat hangos tud lenni néhány zaj, ami a szomszédból jön.

9 után illene visszafogottabban, halkabban lenni, vagy tényleg menjetek a játszótérre labdázni.

2013. aug. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
81%

Most olvastam végig figyelmesebben: "mikor már 2.-ára kijött "


Az első után nem fogtátok fel, hogy hagyjátok már abba??????

Tök jó, hogy a jogaitokkal ennyire tisztában vagytok, de a kötelességeitekkel nem, továbbá hogy másokra ennyire t.ojtok.


Amúgy igaza van a másik válaszolónak, már nem 10 óra van érvényben:

[link]


2012. évi II. törvény 195. §-ába ütköző csendháborítás szabálysértése

195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, .... indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el.

...

Mint a törvényi tényállásból is kitűnik, már nincs időkorláthoz kötve a cselekmény, tehát bármikor elkövethető. "



Innentől kezdve örüljetek, hogy nem a rendőrséggel zavartatott el titeket. Ahhoz is joga lett volna.

2013. aug. 8. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan szólt, értelmesebbje normálisabban szokta ezt kezelni, de a melegtől mindenki feszült. Pont azért kéne "viselkedni", mert a barátnőd még ott fog lakni egy darabig és nem mindegy addig milyen viszonyban van a szomszédokkal. A meleg miatt mindenki nyitva tartja az ablakát és nyugalmat szeretne este, ezt tartsátok tiszteletben.
2013. aug. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
100%
Én is szóltam volna, tudod vannak akik műszakokban dolgoznak és lehet éjszakára ment dolgozni..mondjuk gondolj arra hogy majd a te házad elé is odamegy valaki ordibálni meg hangoskodni(mert gondolom nem azért szólt rátok a csaj mert suttogtatok éppen:D..)szóval téged is zavarna.
2013. aug. 8. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, hogy joga van szólni, ti voltatok a neveletlenek. Ezért jó a családi ház, mikor a mi házunk falának dobálják a labdát, hàt szó nélkül viszem a slagot..
2013. aug. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%

Na, ezzel a törvénymódosítással ki is nyírták a házibulikat, nyertek az unatkozó nyuggerek.

Kíváncsi vagyok, a szomszéd mikor értesül erről, és hívja rám a rendőrséget.

2013. aug. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
De kezdjük ott hogy hogy miért költözött ilyen részre,? Mert a teniszklub mellett általában mindig hangzavar van mert ott bulik vannak. A másik meg volt már olyan eset is hogy a barátnőmék halkan de tényleg tiszta halkan beszélgettek és akkor is kijött ordibálni... De figyeljetek már ide.. mi az hogy nem is ismer és kijön ordítani?? Illet volna annyit mondani hogy légyszíves menjetek már arréb játszani mert zavar a hang.. de nem.. ordít mint egy idegbeteg. Na nekem meg nem fog okoskodni ha nem bír szépen szólni a franc fog arréb menni.
2013. aug. 8. 11:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!