Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetnék az ellen, hogy a...

Mit tehetnék az ellen, hogy a szomszéd mindenbe beleavatkozik?

Figyelt kérdés

Bárki jön hozzánk, és az udvaron beszélünk (mert idegeneket természetesen nem engedek be a lakásba), a szomszéd egyből kijön, rátapad a kerítésre, és hallgatja, mit beszélünk.


Ha valamilyen szaki jön munkamegbeszélésre, ha neki ismerős, képes felkeresni, és megkérdezni, mit csináltatok.


A kerítés közelében levő munkát már három szaki otthagyta a szomszéd kárálása miatt. Mit tehetnék?



#szomszéd #Betegesen kíváncsi
ma 06:24
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Mondjuk megmondod, hogy semmi köze hozzá.

Nem értem, mit szeretnél. Van szád, nem?

Vagy te is a 90%-ba tartozol, aki csak fortyogó kukta, de nem mer szólni, mert jaj, mi lesz, mit fognak gondolni?

ma 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es: már megint az ellenségeskedés és támadás a hozzászólásodban. Gondolod, hogy nem szóltam nekik? Gondolod, hogy hatott rá a tiltakozásom?


Hiszen ha normálisan viselkedne, akkor eleve nem hallgatózna.


És mivel nem viselkedik normális ember módjára, nem is hat rá, ha szólok.


Nem értem, miért kell a kérdezőt rögtön letámadni. Ennyire frusztrált vagy, hogy így éled ki magadat?

ma 07:08
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

A mi szomszédunk is pont ilyen, de mivel abszolút jóindulatú, nékünk ezzel semmi probléma lehet nincs, sőt, mar apám hiányolja is, ha nem látja.


Én meg azt nem értem, miért kell ebben a sivár világban minden emberi kapcsolatot végleg kiölni.


Bánt titeket? Beszologat? Mert ha nem akkor nem értem...

ma 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Az milyen emberi kapcsolat, hogy a szomszéd kémkedik a kérdező után?

Itt nem barátságról van jószomszédi viszonyról van szó, hanem egy okoskodó, mindenbe belepofázó szomszédról.

ma 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ide egy határozott férfi ember kell, aki beolvas a szomszédnak.


Nekünk szerencsénk van a szomszédokkal, a tavaly vásárolt házunk környékén mindenki normális, nem üti bele az orrát abba, ami nem rá tartozik és nincs pletyka, hallgatózás, mindenki éli az életét és élni hagyja a másikat is.

Viszont van egy határozott, erős párom, aki ilyen esetekben remekül helyre tudja tenni az embereket a határozottságával.


Ha van az ismerősi körödben vagy a családban valaki, aki egy ilyen helyzetben határozottan odaáll, lehet, hogy visszavesz magából. Persze nem biztos, de egy próbát megérhet.

ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha a kerítés közelében egy szaki le akarja vágni az ágakat, ami nem is hozzá lóg be, akkor szól a szakinak, hogy engedélyt kellene kérnem arra, hogy a kerítés közelében dolgoztassak.


Abszurd.


Régen sem volt jóindulatú, de mióta emeletet építtettünk a házunkra, teljesen ellenséges lett. Az emelet természetesen őt nem érintette, mert a telkünk közepében áll a házunk. Nem is árnyékolja be a kertjét.

ma 09:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem 1x szóltam már bunkó szomszédoknak.

Eredmény?

Még poénnak is vették, ha paraszt módjára viselkedhettek.

Ezek után mi a következő lépés?

Orrbaverés?

ma 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
5-ös: megpróbálom megoldani, amit írtál.
ma 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!