Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Önrendelkező szomszédot...

Önrendelkező szomszédot hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Egy éve lakunk itt, kb. 40 lakásos lakóközösség, több társasház egy erdős telken. Több kutyás él itt, a kertben szoktak játszani, van aki a macskáját a kertben tartja és estére beengedi. Direkt emiatt költöztünk ide.

Az egyik szomszéd nemrég megtalált, hogy a társasházi szabályzat alapján nem szabad a kutyát a kertben póráz nélkül elengedni, nameg közegészségügyileg is veszélyes. Nem akart tágítani, így a kezembe vettem a kutyámat és ott hagytuk. A közös képviselőnél érdeklődtem, nincs semmilyen törvény, se társasházi szabályzat, csak egy tervezet, de az szerinte sose lesz aláírva. Azt mondta nyugodtan hajtsam el.

A szomszéd pár napja újra megtalált, ácsorgott, hogy a kutya pisilni is fog-e, mire mondtam hogy az is lehet, megint jött a szabályzattal. Mikor mondtam, hogy nincs, akkor valami jegyzőkönyvvel jött, mire mondtam neki, hogy foglalkozzon inkább azzal hogy betartsa az együttélés szabályait (egész nyáron az erkélyen fúrt, faragott, hangoskodott). A két dolog szerinte nem összevethető, az nem alap, és ismét nem akart tágítani.

Egy ilyet hogy lehet kezelni? Attól tartok legközelebb màr nem fogom tudni türtőztetni magam.


tegnap 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Közlöd vele, hogy amíg a szabályzatba nem kerül bele, hogy tilos a kertben kutyát tartani, addig a kutya marad, majd kérdezd meg, hogy mit fog csinálni. Semmit nem tud csinálni. Ezt közölheted is vele.


Mellesleg attól, hogy van egy udvar, még nyugodtan elviheted sétálni a kutyádat, és akkor a dolgát sem a portán belül fogja végezni.


A gumit még összeszeded, de a vizelettel nem tudsz mit kezdeni, és ha több kutya is egy viszonylag kis részt használ, akkor ott egy idő után semmi nem fog nőni. Ebben végül is a szomszédodnak igaza van.

tegnap 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Senki nem tartja kint a kutyáját. Pl. egyikük labdázni szokott vele kimenni, a másik séta után még bent játszik vele, a harmadik tegnap addig volt kint, míg a gazdái tollasoztak. Mind kistestű kutya, a gyep évek óta ugyanolyan, kertészt fizetünk a közös ktgből., aki nyírja 2 havonta, de nem egy agyongondozott pázsit. Nekünk a kutya sajnos napi 1 sétánál többre alkalmatlan a saját lábán, viszont a kertben szívesen szimatol, szalad pàr kört a játékai után.
tegnap 09:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mondjad neki, hogy jelentsen fel akkor :) Ha nem áll le, akkor el kell küldeni a 'csába, ennél jobb megoldást nem lehet. Max ha elég ideig nyomja, akkor jelezni lehet neki, hogy te meg feljelented zaklatásért.
tegnap 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!