Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy akadályozzatnám meg,...

Hogy akadályozzatnám meg, hogy a szomszéd kivágja diófát?

Figyelt kérdés
Nem tudom hány éves lehet, de jó nagy és egészségesek tűnik, minden évben sok termést hoz. Nekunk nagyon fontos ez a fa, mert nyáron árnyékot ad, és nélküle a tetőtéren 40fok is lehetne.

okt. 14. 16:05
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
A szomszéd kertjében van, és említette, hogy jövőre kivágja. Szépen kértem, hogy ne tegye, és azt válaszolta hogy akkor vegyem meg a telkét a fával együtt, de erre nincs pénzünk.
okt. 14. 16:07
 2/39 anonim ***** válasza:
95%
Le is írtad az egyetlen megoldást...
okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
39%
Miért akarja kivágni? Saját telken lévő fa kivágásához is engedély kell, ezt kevesen tudják. Hívd fel rá a figyelmét.
okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
49%

3-as jól írja!

Egyik rokonomnál is hasonló szitu volt és igen,saját ingatlanon is engedélyköteles a fakivágás!!!!

Hívd fel a figyelmét és azonnal menj a PM hivatalba érdeklődni,vagy bejelenteni,hogy mi a szándéka.

okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
77%
Szépen megkéred. Mivel az ő birtokán áll, így azt csinál vele amit akar.
okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
82%

Gondolom, a szomszédnak meg útban van, besötétíti a lakását, összel takaríthatja a rengeteg lehullott levelet. Nem hinném, hogy a te érdekeidet a magáé elé helyezné.

Másrészt rengeteg diófa idösebb korában beteg lesz, elkorhad belül, és okosabb kivágni, mint megvárni, hogy rádöljön a házra vagy valami másra

okt. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
36%

4-es vagyok.A lepontozás nem érdekel,GYK oldalon mást nem is vártam. XD

De ezt azért jó tudni:

[link]

okt. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
80%
8. Igen, van ez a szabály, de attól, hogy engedélyköteles, még ki lehet vágni, meg ki is fogják. Bemegy, szól, hogy garázst akar oda építeni, vagy szőlőt ültetni, akarmi... úgyis engedélyezni fogják, a kutyát nem érdekli mit csinál a kertjében, az nem természetvédelmi terület.
okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz semmit, az ő telke, az ő fája. Ültess egy fát a saját telkedre. Igaz, a diófa sok idő, amíg terem, de ha árnyékolásra kell, választhatsz valami gyorsabban növő fát. Mondjuk, ha a dió árát nézem és azt, hogy egészséges a fa akkor én sem nagyon értem, de hát az övé.
okt. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
88%
Tapasztalatból mondom, hogy az engedélyezés kb annyi, hogy bemegy és szól, hogy kivágja + bármilyen indok. Mar aki bemegy, mert aki nem megy be, az is mondhatja, hogy bizonyítsák be, hogy volt ott fa, a telkére meg amúgy se köteles beengedni senkit, hogy ellenőrizze.
okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!