Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az mit jelent ha a szomszéd...

Az mit jelent ha a szomszéd srác azt mondta hogy nem őriztünk tyúkot együtt?

Figyelt kérdés

23 éves és új szomszéd.

Csak annyit kérdeztem tőle hogy megtudod mondani hány óra van?

Nem tudom mi van ebben.

27/f



okt. 12. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közünk egymáshoz kb ilyesmit jelent.
okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Minek szolsz hkzzam hagyj békén ki vagy te nem ismerlek. Huzz el. Kb ilyesmit.
okt. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
A tag egy barom , mert ez a kifejezés a bizalmi viszonyra vonatkozik . Ebben az esetben nem faggattad magánjellegű témáról . Aki komoly a válaszra képtelen az titkol valamit teszi az agyát tipikus ellenség .
okt. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt jelentette hogy nem tudja mennyi az idő.


Mivel a kakas hajnalban szinte mindig egy adott időpontban kezd el kukorékolni, de mivel nem őriztétek a tyúkokat közösen, nem hallottátok hogy mikor kukorékolt a kakas, így az időt sem tudjátok.. :D :D


Legalább is én erre tippelnék.. :D

okt. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Tipik csicskító duma amikor igy utcan is leállitanak hogy mennyi az ido. Hogy a másiknak pattogj. Nem az ido erdekli őket.
okt. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 hollófernyiges ***** válasza:
21%
Azt jelenti, hogy sem a szólásokat, sem az állatokatnem ismeri. A szólás disznóról van, a tyúkot nem szokás őrizni.
okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Valószínű, hogy azzal volt baja, hogy letegezted. Legalábbis az idősebbek erre, illetve a túlzottan haverkodós stílusra szokták ezt reagálni.
okt. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen nekem is ez jutott először eszembe #7

De ha így is van, akkor egy gyökér. Manapság mindenki egy általános élethelyzetben tegeződik 20-40 között.


Igen és alapvetően idősebbek szokták mondani a fiataloknak. Amúgy én tyúkkal sosem hallottam még, csak libával.

És nem csak így szokták még mondani.

Például:

"Nem ittuk meg még a pálinkát"



Ha valóban arra gondolt hogy miért tegezted, akkor tényleg egy gyökér és fogalma sincs az illemről.

Egyrészt: ha valaki letegez az azt jelenti hogy nyugodtan vissza tegezheted, ezzel automatikusan megadta a jogot arra, hogy tegezd.

Másrészt: kortól, beosztástól függetlenül mindig a nő kezdeményezheti a tegezést. Ha te letegezted örülnie kellene neki és nyugodtan vissza tegezhet.


Ezek alapvető illemek.

Amíg valaki fiatal felnőtt, addig probléma lehet a visszategezéssel. Én 28 évesen sem merek mindenkit vissza tegezni bár tényleg csak azokat nem akik nagyon öregesek! Alapvetően 50-ig visszategezek mindenkit ha nem túl öreges de még akár 60-og is ha fiatalos. Ha nem tetszik az illetőnek (volt rá példa) akkor magázzon ő is engem. Ennyi.



De ha nem erre gondolt a szomszédod, akkor passzolok. Nem tudom mi másra gondolhatott akkor.

okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit félre értettem bocsi, azt hittem hogy nő vagy amikor azt írtam, hogy

"Másrészt: kortól, beosztástól függetlenül mindig a nő kezdeményezheti a tegezést. Ha te letegezted örülnie kellene neki és nyugodtan vissza tegezhet."


Bár ott van a kérdésedben, hogy "27/F", ez valahogy elkerülte elöször a figyelmem.


Ettől még igazam van, mindig a nő kezdeményezi.

okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%
Az eredeti mondás,legalábbis felénk libáról szól,hiszen azt őrizték régen,a tyúkot nem szokták. Konkrét eset egy rendőrrel volt,amikor a haver letegezte a rendőrt,mire ő azt felelte,"ne bizalmaskodjon,nem őriztünk együtt libát" Tehát tartsa meg a 3 lépés távolságot. A te esetedben viszont,ha csak az időt kérdezted,nem értem,vagyis inkább bunkóság részéről,főleg ha azonos korosztály vagytok.
okt. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!