Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Huszonévesek, fiatal harmincas...

Huszonévesek, fiatal harmincasok! A ti gyerekkorotokban mennyire volt elterjedt, hogy minden gyereknek külön szobája legyen?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette ezt, illetve az, hogy csak egy kis házat tudtunk venni, viszont több gyereket szeretnénk. Tervben van a ház bővítése, de nem biztos még, hogy lesz rá elég pénzünk. 27 éves vagyok amúgy, de visszagondolva az osztálytársaimra, barátaimra, szomszéd gyerekekre, hát jó ha a felének volt külön szobája. És teljesen átlagos anyagi helyzetű családokra kell gondolni. De az egyik kolléganőm 2 évvel fiatalabb nálam, még a szüleinél lakik és 3-4 éve halt meg a mamája, aki velük lakott, azóta van külön szobája, addig bizony (tehát 21-22 éves koráig) az öccsével volt egy szobában, pedig volt több fiúja is, nem tudom, hogy oldották meg, de valahogy megoldották. És ők is tök normális család, több autó van a családban, eljártak nyaralni stb. (Mostmár amúgy van egy komolyabb kapcsolata a lánynak és lassan elköltözik.) Én sokáig anyukámmal aludtam egy szobában (kb 11 éves koromig), utána elváltak a szüleim, elköltöztünk, lett saját szobám. Úgyhogy mire kamaszodtam már külön voltam, plusz amíg anyukámmal aludtam is igazából napközben enyém volt a szoba, így annyira nem tudom, hogy milyen, ha nincs saját szobája az embernek.

aug. 23. 19:18
1 2 3
 21/23 Metionin ***** válasza:
34 vagyok, eléggé alap volt, kivétel talán csak a putris cigányok voltak és azok akiknek 4+ gyereke volt. Sokszor kellett tesóval osztozni a külön szobán de maga a gyerekszoba minden osztálytársamnak és más velem egykorú gyerek ismerősömnek megvolt. A legtöbb kortársaméknak 2 gyerekszobája volt, ahol csak ketten voltak tesók, ott mindkettőnek volt külön, ahol többen, ott az egyneműek együtt vagy a nagyobb korkülönbséggel született tesó volt külön. Én voltam az egyetlen, akinek a szüleivel kellett egy szobában lenni és ezen mindenki nagyon csodálkozott. Valószínűleg számít, hogy kisvárosban nőttem fel ahol nem voltak panelházak, kertes volt mindenkinek.
aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem volt külön szobám, tesómmal elég sokáig voltunk egy szobában, mindketten lányok vagyunk. Gyerekként a legjobb dolog volt szerintem, mert amúgy is mindig együtt játszottunk, esténként pusmogtunk a takaró alatt, szóval igazi közös kuckó volt. Idővel persze jó lett volna saját személyes tér néha, de a ház adottságai ezt nem tették lehetővé. Nem bánom, így is pozitív emlék maradt.
aug. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Szerintem mire abba a korba kerül a gyerek, hogy áthívja a barátait, jobb ha már van saját szobája. Ha meg már ismerkedik, akkor pláne...


Nem kell neki lakosztályt biztosítani, de legyen privát tere.

(Öcsém szobája kb 8m² - igazi kis kuckó, egy szélesebb ággyal és szekrénnyel, 16 évesen is imádja)

aug. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!