Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Huszonévesek, fiatal harmincas...

Huszonévesek, fiatal harmincasok! A ti gyerekkorotokban mennyire volt elterjedt, hogy minden gyereknek külön szobája legyen?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette ezt, illetve az, hogy csak egy kis házat tudtunk venni, viszont több gyereket szeretnénk. Tervben van a ház bővítése, de nem biztos még, hogy lesz rá elég pénzünk. 27 éves vagyok amúgy, de visszagondolva az osztálytársaimra, barátaimra, szomszéd gyerekekre, hát jó ha a felének volt külön szobája. És teljesen átlagos anyagi helyzetű családokra kell gondolni. De az egyik kolléganőm 2 évvel fiatalabb nálam, még a szüleinél lakik és 3-4 éve halt meg a mamája, aki velük lakott, azóta van külön szobája, addig bizony (tehát 21-22 éves koráig) az öccsével volt egy szobában, pedig volt több fiúja is, nem tudom, hogy oldották meg, de valahogy megoldották. És ők is tök normális család, több autó van a családban, eljártak nyaralni stb. (Mostmár amúgy van egy komolyabb kapcsolata a lánynak és lassan elköltözik.) Én sokáig anyukámmal aludtam egy szobában (kb 11 éves koromig), utána elváltak a szüleim, elköltöztünk, lett saját szobám. Úgyhogy mire kamaszodtam már külön voltam, plusz amíg anyukámmal aludtam is igazából napközben enyém volt a szoba, így annyira nem tudom, hogy milyen, ha nincs saját szobája az embernek.

aug. 23. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Kinek akarsz bizonygatni?

Attól, hogy régen nem gyerekszoba volt, nem egy szoba gyerek, az nem volt egészséges.

aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem bizonygatni akarok, csak kérdeztem valamit, amire te nem válaszoltál, pedig ez lenne az oldal lényege.
aug. 23. 19:30
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

Pedig válaszoltam.

Szóval akkor. Nem volt elterjedt. Meg is lehet nézni a mai traumatizált társadalmat. Ne akarj tovàbb nyújtózkodni, mint ameddig a a takaró ér.

Kicsi a ház, értem. De nem kötelező ám többet szülni.

aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Olyanról nem tudok, aki a szüleivel aludt volna egy szobában, olyan nyilván volt, aki a tesóval osztozott, de max ketten egy szobában. Nálunk is ez volt, pedig mi is akkoriban felső középosztályba tartoztunk a lakás méretét leszámítva, anyámék a helyszínt fontosabbnak tartották szerintem, mint magát a lakást. Nem volt jó, én biztos nem vállalnék több gyereket egy szobába. Pláne nem ellenkező neműeket, az agyrém és nyilván nem tudod előre, mi lesz. Mi legalább két lány vagyunk.
aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismeretségi körömben ez nem igazán létezett. Gyerekszoba azért mindenhol volt, még ha nem is külön minden gyereknek, de egyik osztálytársam vagy más korombeli gyerek sem aludt egy szobában a szüleivel. Itt alsó középosztály, középosztálybeli családokra kell gondolni, nagy részük panelen vagy egyéb társasházi lakásban lakott, néhányan kertes házban. A többség esetében a testvérek is külön szobát kaptak tinédzser korukra, általában ilyenkor szűnt meg a szülői hálószoba, és a szülők kikoltoztek a nappaliba, vagy a szerencsésebbek nagyobb lakásba, házba költöztek ekkor.


Ismerek olyat, ahol nem így volt, hanem négyen éltek egyetlen szobában, de őt nem gyerekkoromból ismerem, még ha egyidősek is vagyunk, ő egy nagyon más közegben nőtt fel.

aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja én csak leírtam, hogy én hogy voltam, de ez mellékes, arra gondoltam, hogy testvérek laktak egy szobában.
aug. 23. 20:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire számítok fiatal harmincasak, 36 vagyok 😀

Nálunk nem volt külön szoba, a húgommal osztoztam egy szobán egészen addig, míg el nem költöztem, tehát a húszas éveim elejéig.

Gyűlöltem, ki nem állhattam, hogy nincs egy pillanat nyugalmam, nincs privát szférám, hogy bármilyen cuccomhoz hozzáfér (és ezzel ő vissza is élt). Nagyon eltérő személyiségek vagyunk, én mindig is jól elmolyolgattam magamban, a tesómnak meg állandóan kellett valaki, aki szórakoztatja, úgyhogy folyamatosan cseszegetett. Ez a mai napig így van egyébként, 33 éves, már ő is anya, de egy fél napot nem bír egyedül otthon meglenni, egyből csinál valami programot 😀 én meg továbbra is örülök, ha van egy kis nyugtom.

Na mindegy, a saját élményeim miatt megfogadtam, hogy csak annyi gyerekem lesz, ahánynak tudok külön szobát biztosítani. Ha ez egy, akkor egy. Végül kettő lett, 3 szoba + nappalis a házunk, tehát mindkettőnek van saját szobája. Harmadikat nem akarunk, de ha lenne, a nappaliból le lehetne választani még egy szobát, mert elég nagy, biztos, hogy meg is tennénk.

Nagy kicseszés tud lenni a közös szoba, én biztos nem tervezném így direkt. Max átmenetileg, míg nagyon kicsik, elmegy a dolog, de később már teher.

aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

30-as vagyok, nekünk az elejétől kezdve külön szobánk volt. Még kisgyerekeknél oké, de azért tizenévesen lányként már nem szerettem volna az öcsémmel egy szobában "élni".


Nekem az a normális, ha mindenkinek van külön szobája és privát szférája, ahova elvonulhat ha magányra vágyik vagy felhívhatja a barátait.


Nyilván felnőnek egy szobában is a gyerekek, meg felnőnek a disznóólban is.

aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a testvéremmel egy szobában felnőve megfogadtam, hogy annyi gyerek, amennyi szoba. Gyűlöltem, végigveszekedtük a gyerekkorunkat, teljesen meg is romlott a kapcsolat.


És én speciel nem igazán ismertem olyat, ahol nem volt külön szobája a gyerekeknek, ezért pluszban fusztr@lt az egész.


Amúgy lehet itt példálózni, mi volt, a szüleim idejében hárman laktak lányok a szobában, de ment is mindegyik férjhez inkább 18-20 évesen. Meg anno mindenki, szóval nem volt az jellemző, hogy 22-24 éves rég felnőtt emberek még egy szobában laknak, mert tanulnak/nem telik lakásra, mint manapság.

aug. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mi altalanos elsoig egy garzonba laktunk tesommal meg szuleimel, utanna kozos szobank volt tesommal meg vagy 4-5 evig. A vege fele mar erett a kulon szoba de nem volt nagy gond. A mai vilagba mar mas a szitu szerintem. Tok mas a tarsadalom, az igenyek, ertekrendek.
aug. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!