Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Huszonévesek, fiatal harmincas...

Huszonévesek, fiatal harmincasok! A ti gyerekkorotokban mennyire volt elterjedt, hogy minden gyereknek külön szobája legyen?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette ezt, illetve az, hogy csak egy kis házat tudtunk venni, viszont több gyereket szeretnénk. Tervben van a ház bővítése, de nem biztos még, hogy lesz rá elég pénzünk. 27 éves vagyok amúgy, de visszagondolva az osztálytársaimra, barátaimra, szomszéd gyerekekre, hát jó ha a felének volt külön szobája. És teljesen átlagos anyagi helyzetű családokra kell gondolni. De az egyik kolléganőm 2 évvel fiatalabb nálam, még a szüleinél lakik és 3-4 éve halt meg a mamája, aki velük lakott, azóta van külön szobája, addig bizony (tehát 21-22 éves koráig) az öccsével volt egy szobában, pedig volt több fiúja is, nem tudom, hogy oldották meg, de valahogy megoldották. És ők is tök normális család, több autó van a családban, eljártak nyaralni stb. (Mostmár amúgy van egy komolyabb kapcsolata a lánynak és lassan elköltözik.) Én sokáig anyukámmal aludtam egy szobában (kb 11 éves koromig), utána elváltak a szüleim, elköltöztünk, lett saját szobám. Úgyhogy mire kamaszodtam már külön voltam, plusz amíg anyukámmal aludtam is igazából napközben enyém volt a szoba, így annyira nem tudom, hogy milyen, ha nincs saját szobája az embernek.

aug. 23. 19:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hat nagyon max 10 evesen szedd kulon oket. Hacsak nem akarsz folyamatos csatarozasokat otthon.
aug. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Mi kikencen vagyunk tesók. Képzelheted, hogy nem volt 9 szoba csak nekünk a lakásban. Mégsem haltunk bele. Tessék kicsit extrovertáltabb lenni. Egyetemen, a kollégiumban sem egyedül van az ember. Munkásszállón / albérletben sem ilyen árak mellett.
aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
* kilencen.
aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
12, az ember sok mindenbe "nem hal bele", de azért a puszta túlélés mellett sokan szeretnék jól is érezni magukat 🙄
aug. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Jó, hát nyilván vannak extrém esetek, ha jobban visszamegyünk az időben, akkor meg főleg. Anyukámék egy olyan kis lakásban laktak, ahol csak egy szoba és egy konyha volt, 4-en voltak testvérek, plusz a nagyszüleim egy szobában. És ők se haltak bele. De persze ez már szerintem se normális. Úgyhogy nyilván valahol mindenkinek kell húznia egy határt, ami még számára normális/elfogadható. Azért a 2 gyerek egy normál méretű (pl 15 m2-es) szobában, szerintem még elfogadható, ha nem is ez a legoptimálisabb. De megértem, ha valakinek ez nem fér bele, mert ebben nőtt fel, de azért ne legyünk álszentek, nem lehet mindent tökéletesen csinálni, úgy ahogy eltervezi az ember. Vagy akkor nem tudom miért végződik a házasságok közel 70%-a válással.
aug. 24. 13:30
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne nekünk magyarázkodj majd, hanem a gyerekeidnek, mikor veszekednek és kapod a képedbe, minek vállaltál annyi gyereket, amennyinek még egy kis privát szférát se tudsz biztosítani.


Nem értem, miért akarsz minket, idegeneket, esetleg közös szoba kapcsán negatív dolgokat megért embereket győzködni erről a dologról. A múltkori kérdésednél is leírták, hogy a te döntésed, csak tudni kell majd vállalni a következményeit, megnézem majd, mit szólsz, ha pl. külön neműek a gyerekek és megutálják egymást kamaszként emiatt. A te döntésed.


Nekünk tök mindegy, hány gyereket vállalsz, én inkább megteremtettem előbb a szobaszámot, és utána vállaltam két gyereket, így is lehet, nekem fontosabb volt a gyerekeim ilyen jellegű igénye, mint a saját kényelmem.


Látszik, hogy két gyereket akarsz annak ellenére, hogy nincs pénzed két gyerekszobára (és tenni sem akarsz, hogy legyen), amivel végül is nincs baj, csak akkor magad előtt is vállald be, hogy igen, feltehetően sz*r lesz nekik, de téged nem érdekel, hogy érzik majd magukat rmiatt, mert te két gyereket akarsz és kész. Légy őszinte magadhoz, ennyi, és fogadd el, hogy másoknal erről esetleg negatív vélemémye lesz, tudni kell ezzel élnim

aug. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsodat, amúgy ahogy le is írtam az a terv, hogy lesz külön szoba és ezért dolgozunk is, nincs még egy gyerekünk se, szóval még bármi lehet, nincs semmi így kőbe vésve, ahogy leírtad. Amúgy azt a "múltkori kérdést" linkeld már be, mert nekem nincs meg, de biztos én írtam ki, csak már nem emlékszem...
aug. 24. 13:56
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
15nm-es szoba két emberre baromi kevés, de te tudod…
aug. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Tényleg kíváncsi vagyok a másik kérdésre, ha megtalálod, küldd át légy szíves.
aug. 24. 15:56
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azért a 2 gyerek egy normál méretű (pl 15 m2-es) szobában, szerintem még elfogadható, ha nem is ez a legoptimálisabb"


Mi a testvéremmel nem 15, hanem 25 négyzetméteres szobában laktunk ketten, de így is pokol volt (csak mert a f..sz szüleink nem voltak képesek egy ekkora hodályt elválasztani, pedig apu öccse kőműves volt). De hát "jóvanazúgy", az, hogy egész otthon töltött életünkben utáltuk egymást a húgommal, mint a szart, az nem számít, ugye. (Lányok vagyunk mindketten, 6 év korkülönbség). Az, hogy felnőtt korunkban is kimért és hűvös a kapcsolat, nagyrészt köszönhető a közös szobának, és annak, hogy az egész életünk arról szólt otthon, hogy egymás agyára mentünk.

aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!