Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi lenne a hajléktalanság...

Mi lenne a hajléktalanság vésztervetek az esetemben, ha pontosan ugyanolyan életutáló lusták lennétek, mint én?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm az életet, gyűlölök tanulni és gyűlölök dolgozni. Sosem tudtam elfogadni, hogy 40 órás munkahét van és hogy mindenhez is hülye és lusta vagyok. Annál is jobban gyűlölöm az eltartó családom és Magyarországot valamiért. Lényegében mindent gyűlölök. De mindig is gyáva voltam véget vetni az életemnek, pedig ha nem így lenne, már nem lennék itt. Ja és gyűlölöm a pszichológusokat és pszichiátereket, sosem fogadtam meg a segítségüket az elmúlt 10 évben.

Elvégeztem 2 éve egy vidéki egyetemet itthon egy olyan szakban amit gyűlöltem (informatika). Direkt úgy választottam ki az egyetemet, hogy tudtam, hogy senki nem veszi ott komolyan és vizsgák sem nagyon léteznek. Egy percet sem tanultam, mindent loptam, csaltam, hazudtam.

Hülye felindulásból, mivel dolgozni rühelltem mindenhol, úgy döntöttem szerencsét próbálok külföldön, meg poénból jelentkeztem informatikus mesterképzésre egy presztizses egyetemen Skandináviában. Felvettek csodákkal határos módon. Na most evidens, hogy ki lesz téve a szűröm első félév után, hisz annyi sem megy programozásbó, hogy Hello World.

A nagy nehezen összekapart pénzem el is költöttem kinti lakhatásra és kiköltözésre, alig maradt valamim, hogy még 1-2 hónapot kibírjak. Fel fogok venni diákhitelt, amivel lehetőleg kibírom még egy pár hónapot rá, de Januárban ki leszek rakva a diákszállóról. Dolgozni nem akarok semmit, tehát Őőőő... ja. Itt megállt nálam a tudomány. Fogalmam nincs mi lesz Januártól, de haza már nem akarok jönni. És hát itt nálam megakadt a lemez, nem tudom mi lesz az első félév után. Bármi vészterv, amiben nincs munka, tanulás, stb?



júl. 25. 20:31
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Utánanézek 9-es hogy kibírhatom-e, bár belegondolva szerintem megőrülnék ha így be lennék zárva valahova.
júl. 25. 21:14
 12/45 anonim ***** válasza:
18%

Költözz a Kanári-szigetekre, vagy valami Francia tengerentúli területre (na nem St. Pierre & Miquelon-ra).

Ezeken a helyeken nincs fagy, nincs hideg tél.

Esetleg vállalj el valami full alibi melót a parton (tudom, nem szeretnél dolgozni, de itt nem hajtós munka lenne, és ráadásul jó környezetben). Így nem fagysz meg és nem halsz éhen.

júl. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Ezekből max a Kanári szigetek. Hát akkor lehet az lesz, hogy megtartok magamnál annyi pénzt, amennyi egy oda útnyi repülőre lesz elég.
júl. 25. 21:27
 14/45 anonim ***** válasza:
78%
Martin, neked két nagy pofon kéne igazából...
júl. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
#14 Semmit nem oldana meg mert én visszaütnék.
júl. 25. 21:50
 16/45 anonim ***** válasza:
31%
Skandináviában összekoldulsz a sarki padon is annyit bizonyára mint a magyar minimálbér, ha nem többet. Abbol tudsz valami kalyibát bérelni, ha ahoz nem vagy lusta. Amugy megtudom érteni a munkával kapcsolatos gondolataidat.
júl. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
#14 nem mondod, hogy ez a régi gyk-szappanoperás dunaújvárosi kölyök??
júl. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni, bár nem teljesen azonos a pályánk mert én jó ideig keményen tanultam, jól is, aztán az egyetemet nem bírtam, belerokkantam és ott lett elegem mindenből. Nekem nem is az a baj hogy dolgozni kell, hanem az hogy aprópénzért kell kiköpnöm a belemet és végigdolgoznom egy életet valami semmirekellő szarházinak alárendelve, aki meg bármi meló nélkül százmilliókat lapátol haza havonta, csak a pofáját jártatja. Ha már dolgozok, akkor a magam hasznára dolgozzak, a magam szabályai szerint.

Sajnos jó megoldást nem tudok, én is a Youtube-ot próbáltam, de havi 10 ezer az nevetséges, annál többet meg nem tudok keresni, mert bármit ami sok embert érdekel azt valami másik "menőbb" féreg már rég feltöltötte és azt lesi mindenki. Mondanám hogy Tippmixelj, nekem nem jött be, de nekem extrém a balszerencsém, neked lehet bejönne. Állítólag van aki meg tud élni belőle.

júl. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:
Hát vannak ilyen telegram csoportok, ahol bundázott meccsek eredményeit rakják fel, de jó drágák és nem is biztos, hogy jók.
júl. 25. 23:44
 20/45 Kedves Vezető ***** válasza:
61%

Én a hajléktalan opcióra válaszolnék:

Menj ki Tenerifére, szinte havonta van 40 körül jegy, a világ legbiztonságosabb helye, kaja ingyen van, este kirakják a boltok elé (Aldi, Lidl) az aznap lejáratos cuccokat, kolbászt, banánt, szalonnát, lazacot, ami csak van. Rengeteg magyar hippi van kint, solo ban is, de a reptér mellett van egy kommuna is.

Kipróbáltam egy darabig az ottani hippi életformát, Én 3 hónapig laktam a reptéren, minden reggel arra ébredtem hogy Mekis kaják, sör, gyümölcs, pénz volt mellém rakva.

Mivel ott legal a fű is, azt is találtam mindig a checking nél, ahogy mentek haza az emberek, kidobták (mást is), óceánban fürödtem, de ha már untam, akkor a reptéren játszottam online, rohadt jó a wifi-jük.

Legtöbben barlangokban laknak, olyan a kőzet h simán kivágsz egy szobát.

A reptéren volt vagy 5 féle rendőrség, senki se baxtatott.

Az emberek kedvesek, olcsó minden ha vásárolnál is, Aldi ban 150 ft tól van sör, 300 1 kg kenyér, de Én inkább csak piát vettem mert mondom, rohadt sok kaját csak úgy kaptam, kiraknak.

Hozzáteszem 3 hónap után Én meguntam ezt, valaki már 10+ éve jól el van ott így, de nekem 3 hónap után unalmas volt a semmittevés, pedig azt hittem be fog jönni végig.

La Caleta- n van külön hippie beach is, de sehol se bsztatnak.

Nekem a reptér bejött, de mondom, inkább barlangokban élnek sokan, napelemmel, stb..

Pl:

[link]

júl. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!