Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Köszönsz a társasházi/lépcsőhá...

Köszönsz a társasházi/lépcsőházi szomszédaidnak a folyosón kívül?

Figyelt kérdés
Például összefuttok valahol a városban vagy a plázában vagy valami rendezvényen.
júl. 25. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felismerem, akkor köszönök neki.
júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha összefut a tekintetünk és felismerem, akkor én is köszönök. De ha meglátom hogy például előttem áll a boltban kettővel, akkor nem feltétlenül bököm meg a vállát vagy kiabálok neki oda egy sziát.
júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%
Általában én is köszönni szoktam.
júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hárman lakunk egy emeleten. A másik két lakóval nemcsak köszönőviszonyban, hanem beszélőviszonyban is vagyunk, plusz alattunk egy csajjal, az alsó szomszéddal. Ha bármelyikükkel találkozunk, a köszönésen kívül is mindig váltunk egy-két szót gyorsan, megkérdezzük hogy minden oké-e a másikkal. Csak úgy röviden. De olyan is van, hogy nagyon ráérünk épp mindketten, és leállunk az utcán beszélgetni egy kicsit. Nem rendszeresen, de azért előfordul. A társasházban 33 lakás van, ebből 3-mal vagyunk beszélőviszonyban (a közvetlen szomszédokkal és az alattunk lakóval), ezenkívül még kb. 3-4 olyan család van, akikkel köszönünk, ha pl. a lépcsőházban vagy a ház előtti parkolóban vagy a boltban találkozunk, az összes többivel semmilyen kontakt nincs, szinte még köszönés sem. Sokan még a lépcsőházban se köszönnek vissza, ha rájuk köszön az ember, akkor sem. Még közös liftben sem mindig. Általában az ilyeneket megjegyzem és 1-2 alkalom után már én sem köszönök rájuk sem a lépcsőházban, sem az utcán vagy a boltban. Maguktól meg nem fognak előre köszönni. Nem mindenki szociális alkat, a legtöbben nem azok. Velük nem foglalkozom, csak tudom, hogy egy házban lakunk, de ennyi. Nincs velük semmilyen kontakt. Nem is kell mindenkivel. Bőven elég az, ha a szomszédok rendesek, normálisak. Velük szoktunk egymásnak is segíteni, ha van valami. Pl. hivatalos ügyeknél aláírunk egymásnak tanuként vagy locsoljuk egymás növényeit az ajtó előtt, figyeljük egymás postaládáit, hogy ürítve legyenek, ha elmegyünk nyaralni, ilyesmi.
júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha felismerem őket, akkor igen. Több olyan szomszédunk van, aki vagy alig hagyja el a lakását, vagy úgy van mozgásban, hogy elkerüljük egymást, így nem igazán ismerem mindannyiukat. Meg azért az utóbbi 2-3 évben elég nagy volt itt a mozgás; sokan költöztek be, vagy el.
júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, mint az 1.
júl. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én próbálkozom, de az a baj, hogy szörnyű az arcmemóriám és nem mindig ismerem fel a társasházban lakókat. A szomszédot se láttam még úgy családostul, csak ahogy kivettem 3-4 fős családdal vannak. 😅
júl. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!