Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek csak én reagálom...

Szerintetek csak én reagálom túl, vagy a szomszédom tényleg zaklat? (26/L)

Figyelt kérdés

8 évvel ezelőtt költöztem a testvéremmel egy társasházba, ahol a mellettünk lakó szomszédokkal (házaspár) köszönőviszonyban vagyunk/voltunk. Mind a ketten 50 év felettiek, nincsen bennük semmi különös. Kb. egy éve a házaspár férfi tagja elkezdett velem beszélgetni, én udvariasan meghallgattam és mentem tovább. Egy héttel ezelőtt azonban megkeresett az instagramon és folyamatosan írogatott nekem. Mivel nem vagyok a legaktívabb, meg amúgy is van elfoglaltságom, megírtam neki, hogy nem tudok most beszélni. Olyanokat kérdezett, hogy szeretem-e az irodalmat, meg ilyenek, tehát nyíltan nem mozdult rám vagy ilyesmi. Mivel nem írtam neki, láttam, hogy képeket posztol, olyan idézetekkel, hogy: "Olyan nincs, hogy valaki túl elfoglalt. Olyan van, hogy nem vagy neki elég fontos számára ahhoz, hogy veled foglalkozzon." "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted! Se többet, se kevesebbet."


Tudni kell, hogy nincsen követője, így csak én látom, amiket posztolt. Utána belájkolta az összes képemet. Majd végül én írtam neki, hogy nem használom az instagramot, ezért nem válaszolok. Erre felajánlotta, hogy beszélgessünk Viberen. Persze, az kéne még, hogy a telefonszámomat is tudja..


Mivel lecsekkolta a profilomat, van a szülővárosomról is kép. Elkezdte mondani, hogy van neki egy város, amit nagyon szeret (Szülővárosom), tehát konkrétan hülyének nézett. Azt is látta, hogy tudok zongorázni, így a zongorajátékokról kérdezgetett. Majd elkezdte ecsetelni, hogy milyen jó szomszédok vagyunk és reméli, hogy sokáig azok maradunk. Azt válaszoltam, hogy én a munkám miatt jövőre elköltözöm innen, meg amúgy sem szeretek itt lakni, mert sok sérelem ért. Ekkor elköszöntem tőle, mert már késő volt.


Reggel pedig 20 olvasatlan üzenetem volt, ezzel a szöveggel: "Jó reggelt kívánok neked kedves XY, amikor felébredsz".... Aztán leírta, hogy őt megsértettem és megbántottam azzal, hogy el akarok költözni, mert hogy mindenhol vannak sértő emberek stb. Majd ABBA és Roxette dalokat küldött nekem, mert ő ezeket szereti és hogy ő "végtelenül romantikus alkat". Na itt láttam, hogy valami nagyon nem stimmel vele és letiltottam. Azóta félek, hogy összefutok vele a lépcsőházban.


Ti mit tennétek?



júl. 19. 11:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Na jó, ez tényleg creepy. Próbáld meg udvariasan, de határozottan megkérni, hogy ezt azonnal fejezze be.
júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Mi a jó isten neked vagy udvarias, az elején le kellett volna tiltanod a búsba.
júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
istennek*
júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem zaklatás, de az biztos, hogy rád mozdult.

Írd meg neki, hogy ha legközelebb találkozol a feleségével, megmutatod neki az eddig írt üzeneteit.

Ettől garantáltan be fogja húzni a kéziféket. :-)))))

júl. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Az elején normális volt, éveken keresztül volt olyan, hogy 3 havonta összefutottunk a lépcsőházban és megkérdezte, hogy hogy vagyunk, mit egy normális szomszéd. De igazad van, már akkor nem kellett volna reagálnom, amikor rám írt az instagramon..
júl. 19. 11:45
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
Ebben inkább csak az a fura, hogy ennyi idő elteltével kattant rád. Többet ne legyél vele kedves sehol.
júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
9%
Egy noert nagyon meg kell kuzdeni. Elobb utobb elnyeri a szived, mert latni fogod mennyit harcol erted.
júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy én 26 éves vagyok, ő pedig 59. :) Undorodom tőle, de köszi kedves troll.
júl. 19. 12:05
 9/28 anonim ***** válasza:
97%

Amikor találkoztok úgy, hogy a felesége is ott van, köszönd meg neki mind a "3650" üzenetet, amit "naponta" zúdít rád!

-Utána visítozást fogsz hallani egy ideig, - mert a felesége a farkánál fogva fog jojózni az ürgével, - de ez ne zavarjon! :D

júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

Én személyesen alaposan kiosztanám. Határozottan felszólítanám, hogy fejezze be, mert nagyon zavaró és ezen a szinten már zaklatás. Meg is fenyegetném feljelentéssel, ha nem hagyja abba.

Mivel nős ember, ezért lehet, hogy elég lenne azzal megfenyegetni, hogy megmutatod a feleségének az üzeneteit.

Örülj, hogy elköltözöl hamarosan.

júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!