Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek csak én reagálom...

Szerintetek csak én reagálom túl, vagy a szomszédom tényleg zaklat? (26/L)

Figyelt kérdés

8 évvel ezelőtt költöztem a testvéremmel egy társasházba, ahol a mellettünk lakó szomszédokkal (házaspár) köszönőviszonyban vagyunk/voltunk. Mind a ketten 50 év felettiek, nincsen bennük semmi különös. Kb. egy éve a házaspár férfi tagja elkezdett velem beszélgetni, én udvariasan meghallgattam és mentem tovább. Egy héttel ezelőtt azonban megkeresett az instagramon és folyamatosan írogatott nekem. Mivel nem vagyok a legaktívabb, meg amúgy is van elfoglaltságom, megírtam neki, hogy nem tudok most beszélni. Olyanokat kérdezett, hogy szeretem-e az irodalmat, meg ilyenek, tehát nyíltan nem mozdult rám vagy ilyesmi. Mivel nem írtam neki, láttam, hogy képeket posztol, olyan idézetekkel, hogy: "Olyan nincs, hogy valaki túl elfoglalt. Olyan van, hogy nem vagy neki elég fontos számára ahhoz, hogy veled foglalkozzon." "Mindenkinek annyit érsz, amennyit tesz érted! Se többet, se kevesebbet."


Tudni kell, hogy nincsen követője, így csak én látom, amiket posztolt. Utána belájkolta az összes képemet. Majd végül én írtam neki, hogy nem használom az instagramot, ezért nem válaszolok. Erre felajánlotta, hogy beszélgessünk Viberen. Persze, az kéne még, hogy a telefonszámomat is tudja..


Mivel lecsekkolta a profilomat, van a szülővárosomról is kép. Elkezdte mondani, hogy van neki egy város, amit nagyon szeret (Szülővárosom), tehát konkrétan hülyének nézett. Azt is látta, hogy tudok zongorázni, így a zongorajátékokról kérdezgetett. Majd elkezdte ecsetelni, hogy milyen jó szomszédok vagyunk és reméli, hogy sokáig azok maradunk. Azt válaszoltam, hogy én a munkám miatt jövőre elköltözöm innen, meg amúgy sem szeretek itt lakni, mert sok sérelem ért. Ekkor elköszöntem tőle, mert már késő volt.


Reggel pedig 20 olvasatlan üzenetem volt, ezzel a szöveggel: "Jó reggelt kívánok neked kedves XY, amikor felébredsz".... Aztán leírta, hogy őt megsértettem és megbántottam azzal, hogy el akarok költözni, mert hogy mindenhol vannak sértő emberek stb. Majd ABBA és Roxette dalokat küldött nekem, mert ő ezeket szereti és hogy ő "végtelenül romantikus alkat". Na itt láttam, hogy valami nagyon nem stimmel vele és letiltottam. Azóta félek, hogy összefutok vele a lépcsőházban.


Ti mit tennétek?



júl. 19. 11:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagálod túl. Számomra ez már kimeríti a zaklatás fogalmát, hiszen látja rajtad, hogy nem vagy rá vevő, mégis b*szogat.
júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ez lesz. Egyébként már letiltottam, attól nem félek, hogy online keresni fog, hanem személyesen.


Új instagram bioja: "Pénzben mért szeretet, anyagias vágyak, görbe tükrei egy eltorzult világnak". Továbbra sincs követője, de ugyan úgy posztol, lehet nincs tudatában, hogy én már nem látom a posztjait...

júl. 19. 12:16
 13/28 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben, amikor legközelebb összefuttok, és ott van a nője is, akkor megmondanám neki álszenttül, hogy ne haragudjon hogy nem tudsz neki válaszolni, tudod hogy sokat írogat neked meg zenéket is küld, de SAJNOS nagyon elfoglalt vagy
júl. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
17%

Csak aztán nehogy az legyen a vége, hogy az asszony azt hiszi hogy még te akarod elcsábítani:(

Vannak ilyen tökkelütöttek sajnos.

júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Jaj, Isten ments! :D De jogos, ha menteni akarná a bőrét, akkor rám fogná az egészet.
júl. 19. 12:23
 16/28 anonim ***** válasza:
85%
Távol tartás! Bekattant!
júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

Ha találkozol vele a lépcsőházban, először nézd levegőnek. Ha próbál köszöngetni meg beszélgetni, nagyon durván oszd ki, hogy nem kérsz a társaságából és eleged van a zaklatásból. Aztán otthagyod. Ne menj bele semmilyen megbeszélésbe vele, tök zakkant.


Nekem volt hasonló, egy kolléga volt, én telefonban b-sztam le olyan szinten, hogy megszólalni se tudott, szerintem utána öt percig csak befelé szívta a levegőt, de le is állt. Az ilyen emberek ha látnak egy minimális udvariasságot, abba belekapaszkodnak és levakarhatatlanok, úgyhogy nagyon határozottan le kell zárni a kommunikációt vele.

júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
96%

14.: Ezért kell elmenteni az üzeneteket, mert ha az asszony félreérti, meg kell neki őket mutatni.

Amúgy ez nem tűnik veszélytelen helyzetnek. Lehet, hogy élőben is átnegy zaklatásba, nemi erőszakot is megkísérelhet (zárd be mindig az ajtót, ha nyitva van). Legsúlyosabb esetben gyilkosságot is, vannak olyan őrültek, akik a visszautasítást annyira nem tudják feldolgozni, hogy bántalmazni kezdik a célpontjukat. Amúgy ne ijedj még meg, az utóbbi ritka.

Én leordítanám nyíltan a fejét. Az üzeneteit meg ne olvasgasd. Ha nem kap választ, előbb-utóbb megunja.

júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Írd meg neki, legyen Jehova Tanúja. Akkor beszélgetsz majd vele. Tuti soha többet nem keres!
júl. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Metionin ***** válasza:
96%
Én hangosan megkérném a legközelebbi találkozáskor, hogy hagyja ezt abba, lehetőleg úgy, hogy a felesége is hallja.
júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!