Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez már tisztaságmá...

Szerintetek ez már tisztaságmánia?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években folyamatosan alakultak ki a következő szokások nálam, amik a párom szerint már betegesek. Kezdem azzal, hogy mivel édesanyám nagyon koszosan mos, illetve mosogat (a ruhák büdösek lesznek, ha ő mossa, a tányérok ételmaradékosak maradnak a mosogatása után), elkezdtem mindent magamnak csinálni. A szobámat igyekszem rendben tartani, heti 1x felporszívózok, 2-3 hetente felmosok. Az ágyneműt 2-3 hetente cserélem, anyósjelölt szerint ez is túlzás. A rendetlenséget igaz, megtűröm magam körül, pl a port is, de a koszt, zsírt nem. Tehát a környezetemre nem vagyok túl igényes, magamra viszont borzasztóan.

Pl. sosem ülök le kézmosás nélkül enni, vendégségben, ha nincs normális kézmosási lehetőség (normális folyékony szappan, meleg víz), nem is eszem inkább. Ha látom, hogy koszos egy pohár, pl össze van tapogatva zsíros kézzel vagy maradékos, nem iszok belőle, vendégségben sem (anyósjelöltnél ilyen mindig az összes pohár). Az ismerőseimél látom, hogy senki nem mos kezet evés előtt, vagy pl kutyázás után, igaz, falun lakom. Dolgoztam gyorsétteremben és ott is láttam, hogy az emberek lazán leülnek fekete, koszos kézzel enni.

Én, pl ha leesik a koszos földre valamim, letörlöm tisztító kendővel, ahogy az autómat (fogantyúkat, kormányt...stb.) is 2-3 hetente áttörlöm fertőtlenítő kendővel, mert mindenfélét beviszünk az autóba munka, vásárlás után. A boltokban nem szívesen fogdozom össze a kilincset mindenki után, utána sokszor letörlöm a kezem valamivel, de pl közös használatú wc-kben sem fogom meg kifelé menet, megmosott kézzel a kilincset (sokszor a kéztörlővel fogom meg és nyitom ki). A wc-re sem ülök csak úgy rá, amiről tudom, hogy sokan használják (otthon sem, mert 7-en élünk egy házban), wc papírt teszek az ülőkére. Otthon, mivel a szüleim nem a higiéniáról híresek, az ajtókat, kilincseket havi 1x áttörlöm fertőtlenítő kendővel. A szobámba pl senki nem jöhet be cipővel, ha mégis bejön, felmosok utána. A telefonomat, billentyűzetemet, gombokat 2-3 hetente lefertőtlenítem.

A párom szerint ez már beteges... múltkor összevesztünk azon, hogy a konyhában ténykedett, összefogdozott mindent (ami anyám pl kutyás kézzel megfog, vagy pl a konyharuhába tüsszög), erre kértem, hogy ha a gépemhez ül, mosson előtte kezet, mert kint minden koszos és ételmaradékos anyám miatt. Szerinte én már beteges vagyok és nagyon elharapódzott ez a dolog nálam. Ő simán megfogja a koszos kilincset kézmosás után, majd eszik azzal a kezével (pl szendvicset), nem takarítja az autóját, egy ruhát elhord hetekig, ha már büdös, én mosom ki neki. Tényleg én lennék annyira durva?


2015. okt. 27. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy vagy olyan pasival, aki büdös, koszos ruhában jár. Teljesen ellentéte annak, amit magadról leírtál. Na de nem ez volt a kérdés. Egy kicsit már majdnem tisztaság mánia, de azért nem az. De át is fordulhat abba. Én is ilyen gyakran mosok ágyneműt, porszívózok. (mióta babánk van minden nap). Én is mosok evés előtt kezet, És sem szeretem megfogni a bevásárló kocsit, az ajtókat, ha kell, letörlöm a kezem, de normál esetben azért itthon mosom meg. Csak a családomnál ülök rá az ülőkére, tudom, és látom hogy takarítják. De nyilvános helyen nem.
2015. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tartom teljesen normálisnak/átlagosnak, amit csinálsz, bár az is igaz, hogy a környezetedet sem. Nálunk pl. elképzelhetetlen lenne, hogy valaki a konyharuhába tüsszögjön vagy a lakásba lépve ne vegye le a kinti cipőjét. (Jó, tudom, utóbbi családi házban nehezebben kivitelezhető, mint lakásban.)
2015. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, második vagyok, a porszívózás kapcsán: én átlagosan minden második nap csinálom, de mentségemre legyen szólva, macska van a lakásban, muszáj miatta.
2015. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy durva... Sőt, ez lenne a normális.

Én is így csinálom, egyedül az autós szokásaidat nem. Valahogy ez még eszembe se jutott. Ja, a telefonomat, számítógépemet sem. A többi stimmel.

2015. okt. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehet azért tűnik betegesnek egyeseknek, mert a családom elég koszos, a szüleim pl wc-zés után nem mosnak kezet, kutyasimogatás után sem, de pl édesanyám pénzzel dolgozik pénztárban, de az után sem, ha hazajön, nem mos kezet. Én, mikor pénztárban dolgoztam, még wc-re sem mentem ki anélkül, hogy kezet ne mosnék előtte is és utána is. A wc-t állandóan összekenik vizelettel, vérrel, a kilincsek, ha nem tisztítom 1 hónapig, ragadnak a pörkölttől és az egyéb zsírtól. Én pedig, mivel nem bírok 6 ember után folyton takarítani, így védekezem ellenük, hogy a szobámba nem hozom be az koszt kintről, ha kint a konyhában ténykedek, utána kezet mosok és csak úgy nyúlok a benti dolgokhoz. Hamarosan különköltözöm, ott természetesen ilyet nem tervezek, minden tiszta lesz és ennyi, csak wc-zés után kell kezet mosni, meg hazaéréskor.

De mint írtam, dolgoztam étteremben, ott rendszeresen kézmosás nélkül ették az emberek a burgert meg a sültkrumplit. Volt, hogy egy kislány megsimogatta az egyik munkatárs kutyáját (bejöhetnek), majd evett tovább kutyás kézzel - én azt hittem, kitérek a hitemből. :D

Hozzáteszem, a családom pont az, akik folyton betegek, anyám és a nővérem folyton húgyúti, nemi fertőzésektől szenved, amiket évekkel ezelőtt én is elkaptam mindig, most évek óta semmi fertőzésem nem volt (maximum egy kis megfázás).

A páromat pedig megpróbálom nevelgetni a higiénia irányába, de ő még mindig képes nagybevásárlás után megfogni a frissen mosott hajam vagy megenni egy szendvicset mosatlan kézzel, miután száz meg száz kilincset, bankkártya terminált...stb.-t összefogott. Aztán ha rászólok, hogy koszos kézzel ne, kiakad.

2015. okt. 27. 14:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"A szobámat igyekszem rendben tartani, heti 1x felporszívózok, 2-3 hetente felmosok. Az ágyneműt 2-3 hetente cserélem..."

Én hetente olykor többször porszívózom és utána fel is mosok. 2-3 hetente felmosni szerintem nagyon kevés, főleg ha családi házról van szó. Az ágyneműt minimum két hetente lecserélem, de inkább sűrűbben. Beteges lennék? Kétlem. A környezetem általában így él, szerintem a tisztaság és igényesség inkább erény, mint hiba.

2015. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak a szobámat takarítom ilyen rendszerességgel, egyébként csak zokniban járunk ott, így nem sok takarítanivaló van ott. De a párom szerint nem is ez a túl sok, hanem a fertőtlenítési "mániám" (csak olyan dolgokat fertőtlenítek, amin könnyen megülnek a kórokozók - wc, kilincs, fogantyú, amiket sokszor összefogdoz az ember, néha koszos kézzel is, illetve a családom kb. mindig koszos kézzel :/).
2015. okt. 27. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, mint te, meg sok ismerősöm is. Fogalmam sincs, hogy tudsz ilyen koszos embereket egyáltalán megtűrni magad körül.
2015. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ez szerintem egyáltalán nem tisztaságmánia, hanem normális igényesség, sőt! És büszke lehetsz magadra, hogy ilyen emberek közt ez ilyen szépen kialakult benned. Ha jól értem a szüleiddel élsz még, ha külön laksz, majd még sokkal különbül fogod csinálni, nem biztos, hogy ez a fiú, férfi a megfelelő partner, ha neki már ez is soKK!:DD

Minden család más persze, nem tudsz velük mit csinálni valószínűleg, a megoldás majd a különélés lesz!

2015. dec. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már külön élek, ott sokkal nagyobb tisztaságot tartok, de sajnos ott sem tudok annyira odafigyelni mindenre, mint szeretnék. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. :)
2015. dec. 12. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!