Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bölcsészek tehetnek arról,...

A bölcsészek tehetnek arról, hogy náluk keveset kell tanulni?

Figyelt kérdés

Nem fogok azzal vitatkozni, hogy kiknek mennyit kell tanulniuk az egyetemen, igen, egy orvosnak biztos többet kell. A kérdés kedvéért tegyük fel, hogy mondjuk a reál tudományuk nehezebbek, mint a bölcsész dolgok, és a bölcsészeknek nem kell annyit tanulniuk.


De ha így van, attól még mért a bölcsészek a hülyék? Úgy értem, nem ők állították össze a tanrendet. Biztos van egy-két ember, aki azért jött oda, mert alacsonyabbnak találta a pontokat, de azért sok helyre 400 fölött kellett teljesíteni. Csak arra akarok kilyukadni, hogy ha valaki azért ment bölcsész szakra, mert őt az a téma érdekli, akkor tanulna érte, amennyit kell. Nem a bölcsész tehet róla, ha mondjuk kevesebbet kell tanulni. Ha valami oknál fogva annyit kellene egy bölcsész szakon tanulni, mint az orvosin, akkor annyit tanulna, hiszen ez érdekli, ezt akarja elérni, és ezért megteszi, amit kell. De ha ennyit kell, ennyit kell, a tanrendet nem ő állította össze.


2015. ápr. 21. 20:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
2015. máj. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként van szabad bölcsészeten végzett ismerősöm, aki egy színházban dolgozik programszervezőként, jól keres.

Igaz, ez csak egy a sok szabad bölcsész közül, de kétlem, hogy nehezebb lenne szabad bölcsészeknek elhelyezkedni, mint akárki másnak ebben az országban.

(Arról nem is beszélve, hogy az ilyen szabad bölcsész, meg ehhez hasonló szakok sz*rrá vannak szidva)


Igazából most nagyon is kíváncsi lettem erre a szabad bölcsészetre, szóval nézzünk szét kicsit az ELTE honlapján:

eleve szakirányú képzésekben lehet felvenni (mint pl. az újlatin nyelveket vagy szláv nyelveket is), és már az első az elméleti nyelvészet (!), majd filmelmélet és filmtörténet, filozófia, kommunikáció és médiatudomány, művészettörténet.

Elvégezni sem lehet annyira könnyű (én például belehalnék), elhelyezkedni pedig (az ismerősöm szerint) el lehet, ha érdekelnek is ezek a dolgok, és már az egyetem alatt építesz kapcsolatokat.


PSZICHOLÓGIA??? arról ne is beszéljünk... :) egy másik kérdésnél kifejtettem az aggályaimat a pszichológiával kapcsolatban, miért is egy nagy kamu az egész :)

Na, szerintem a pszichológia szak az, amire rengetegen mennek úgy, hogy igazából fingjuk sincs róla, miről is szól valójában, csak az a menő, úgyhogy oda mennek. (Szintén vannak olyan ismerőseim, akik pszichológiára mentek, de fel nem tudták például sorolni, hogy mik a legfőbb területei, vagy mit lehet kezdeni pszichológusdiplomával a praktizáló, klinikai szakpszichológuson kívül, amire mellesleg szerintem nagyon kevés ember alkalmas...)

2015. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A tanárképzés egy irtózatosan nagy kaki szak :) csak papíron mutat jól, meg a tantervben, a gyakorlatban pedig egy nagy káosz, tapasztalatból mondom én és még sok száz tanárszakos.

(És amúgy ott is van rengeteg olyan arc, akik... hát ha tanárok lesznek, akkor előre sajnálom a jövő generációit)


Majd talán akkor lesz valamivel jobb, ha már jó pár éve fut ez a képzés ilyen formában.

Az előző, MA-s tanárképzésről nem tudok nyilatkozni, mert azt nem ismerem, ez csak az újonnan bevezetett, osztatlan képzésről szól.

2015. máj. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Én még abban a képzésben vagyok, ahol a tanárok velünk együtt vannak, nem osztatlanban.


Egyébként a pszichológia szerintem nembölcsészszak, az nekem egy külön dolog.


Igazából én még mindig nem az elhelyezkedésről beszélek, hanem arról, amit leírtam a kérdés alatt.

2015. máj. 3. 19:59
 25/28 anonim ***** válasza:
Kérdésre válaszolva: Nem, nem a bölcsészek tehetnek róla, hogy keveset kell tanulni! Több fiatal kellene az egyetemekre tanárnak, mert az idősebb tanárok tudása elavult, persze aki továbbképzi magát annak nem! De több olyan szakról is tudok, ahol a 20 évvel ezelőtti tananyagot nyomatja az idős tanár, ami napjainkra teljesen elavult már! Vérfrissítés, fiatalítás kellene! De nagyon kapaszkodnak a székükbe az idősebb tanárok, féltik a jó fizetésüket, jó állásukat! A fiatalokat nem engedik érvényesülni! Persze vannak kivételek, de attól a megállapítás még igaz!
2015. máj. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Érdekes, amit mondasz. Nálunk sok a fiatal tanár, néha úgy érzem, túl sok is. Kevés az igazi professzor.
2015. máj. 4. 20:19
 27/28 anonim ***** válasza:
Én természettudományi és bölcsész szakon is voltam. Nem merném kijelenteni, hogy itt többet kell tanulni, amott meg kevesebbet. Inkább csak teljesen más a kettő. Nem lehet összehasonlítani tanulás szempontjából, mivel tök különböző dolgokat tanulunk, teljesen más módszerekkel tanítanak. Ennek tudatában a kérdésednek sem sok értelmét látom.
2015. máj. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én nekem ez az első szakom,nem voltam más típusú egyetemen. Megmondanád, légyszi, hogy pontosan milyen szakon voltál természettudományon belül?
2015. máj. 18. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!