Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pont a bölcsészeket...

Miért pont a bölcsészeket szidják, hogy keveset kell tanulniuk?

Figyelt kérdés
Ilyenkor említenek pár szakot, ahol sokat kell tanulni. De ha valóban ez a baj, akkor miért nem szidják a színművészetiseket, a festőknek tanulókat, a testnevelés szakosokat, a médiaszakosokat...? vagy azt hiszik, ez mind bölcsész?
2015. márc. 27. 02:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
39%

A bölcsész szakon humán jellegű tárgyakat tanulsz, ergo bemagolod és kész. Aztán utána elmész valamilyen internetes oldalhoz cikkeket írni, tele helyesírás hibával, meg google fordítós szövegekkel. Míg a színművészetisből színész, rendező, dramaturg lesz, a festő tanulóból festő.

A tesi szak egy vicc, szót sem érdemel.

A médiaszak meg nagyjából a bölcsész unokahúga, de nem olyan felkapott.

2015. márc. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
38%
Nem is értem, hogyan hasonlíthatod a bölcsész szakot a különféle művészetis szakokhoz...
2015. márc. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%

Itt nem arról van szó, hogy a kevés tanulás miatt utálnák őket, ami egyébként sem igaz, pláne bizonyos szakokon. Ezek az emberek magukat a bölcsészettudományokat szeretnék kiirtani a társadalomból, az állítólagos kevés tanulás csak ürügy.


A magyar társadalomnak mindig szüksége van egy csoportra, amit lenézni meg utálni lehet, és sok mindenkinél a bölcsészek töltik be ezt a szerepet. Ők kiemelten jó célpontnak számítanak, mivel az emberek java része műveletlen, mint a föld, tehát frusztráltnak érzi magát a műveltebbekkel szemben, és az iskolai magyar- meg töriórák emléke is forr még benne.


Erősíti ezt a folyamatot, hogy a műveletlen emberek java részének fogalma sincs róla, milyen fontos szerepet tölt be a humán műveltség egy társadalom életében.

2015. márc. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 hugyosgalacsin ***** válasza:
27%
mert bölcsészekből mekis eladó lesz vagy buzeráns libis aki alkalmi munkából él rikárdókat védve...
2015. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
28%

Miért egy bölcsész művelt kedves harmadik? A bölcsészek többsége akkora szakbarbár, hogy az hihetetlen. A biológia, fizika, kémia, matematika, földrajz éppen olyan része az alapműveltségnek, mint a történelem meg a magyar. Egy jóval hasznosabb és gyakorlatiasabb része! A probléma a magyar oktatással pont az, hogy a humán tárgyak agyon vannak hypolva, és használhatatlan baromságokkal tömik a tanulók fejét. Kit érdekel, hogy kinek ki volt a múzsája? Kit érdekel a verselemzés? Mi értelme az életrajz tanulásnak? SEMMI! És az agyatlan évszám magolásnak? Szintén semmi! Azt szépen beleverik a diák fejébe, hogy egy túlértékelt szifiliszes, alkoholista, bunkó milyen verseket írt, de azt persze képtelenek megtanítani, hogy hogyan is kellene egy vitában érvelni... Az is egy vicc, hogy a négy kötelező érettségi tárgyból három bölcsész tárgy. A nyelv az teljesen jogos, egy művelt ember beszéljen nyelveket, de a magyar és a történelem egy vicc. Ahogy oktatják az meg pláne.

Ami pedig az igen művelt bölcsészeket illeti, hát volt szerencsém párral találkozni egyetem alatt. Ha a művelt, az liberalista, alkoholista, kicsapongó, drogos bunkót jelent, akkor valóban igen műveltek voltak.

2015. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
4%
Kedves kérdező, a színművészetiseket pedig azért nem szidják, mert egyrészt színművészetire baromi nehéz bekerülni, továbbá egy művész kézzel fogható, szemmel látható értéket teremt, ellentétben a tipikus pályaelhagyó titkárnőnek talán jó lesz bölcsésszel. A festők szintén értéket teremtenek, és szintén nem egyszerű a képzésük és magasak a követelmények. A tesi és a kommédia szintén büfé-ruhatár szakok, de kevesebb tesi szakos és kommédiás van, mint bölcsész, kevésbé vannak szem előtt.
2015. márc. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Na, látod, az 5-ös egy tipikus példánya a gyűlölködésre feltüzelt kispolgároknak, akikről beszéltem. Nyíltan vallja, hogy a legtipikusabb bölcsészeti tárgyaknak (töri, irodalom) a világon semmi értelme nincsen, és gyakorlatilag minden más tudományterület többet ér, mint ezek. Szóval pont úgy van, ahogy mondtam: abszolút nem az a kérdés, hogy a bölcsészeknek mennyit kell tanulniuk. Ezek az obskurantista modern barbárok magát az irodalmat és többi művészetet szeretnék kiirtani a társadalomból, akkor is ez lenne a véleményük, ha a bölcsészek napi 16 órában tanulnának.


(Érdekes különben még az a kiegészítő, de a világnézetének fenntartásában valószínűleg fontos szerepet játszó mániája a fickónak, hogy a bölcsészek mint olyanok drogos, kicsapongó, balliberális csőcselék volnának. És több millió honfitársunkat oltják be és hergelik folyamatosan az ilyen tébolyult, primitív marhaságokkal. Ennek az országnak bizony reszeltek.)

2015. márc. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
2%

„Nyíltan vallja, hogy a legtipikusabb bölcsészeti tárgyaknak (töri, irodalom) a világon semmi értelme nincsen, és gyakorlatilag minden más tudományterület többet ér, mint ezek.”


„Ezek az obskurantista modern barbárok magát az irodalmat és többi művészetet szeretnék kiirtani a társadalomból,”


És én ilyet hol írtam, drága?! Szerintem sehol!

2015. márc. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
0%
A probléma csupán az, hogy amit ti irodalom, meg művészet címén előadtok, az semmi csak értelmetlengyatlan seggelés. a népbutításban pedig magasan a bölcsészek vezetnek, továbbá, Magyarországon vagyunk! Beszélj magyarul!
2015. márc. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
34%

Az 5-ös tényleg túloz


Humántárgyakra igen is szükség van, csak lehet, hogy épp nem olyan formában, mint, ahogy tanítják őket. Egy idő után például rájöttem, hogy elég csak átfutnom a tankönyvi szöveget ahhoz, hogy tudjak verset elemezni. Hiszen nem egzakt tudomány, csak valahogy mégis megpróbálják annak előadni. Emlékszek, imádtam a törit, ami nem csak évszámok magolásából áll. Nagyon is hasznos, hogy tisztába legyünk a múltunkkal, különböző ideológiákkal, vagy a különböző (pl.: gazdasági) folyamatok hátterében álló döntésekről, taktikákról. Nem csak az általános műveltség megszerzéséhez járul hozzá, hanem a logikát is képes fejleszteni, és emellett megtanít arra, hogy átlássunk bizonyos dolgokat.


Viszont a bölcsész semmilyen kézzelfogható dolgot nem alkot (mint mondjuk a művész vagy a mérnök), de még csak olyan felfedezéseket tesz, ami hasznára válna az emberiségnek (mint mondjuk a fizikus).

És nem alaptalanok a kritikák és egyes sztereotípiák sem.


Én abban a kivételes helyzetben voltam anno, hogy egyaránt jelentkeztem mérnöki és bölcsész szakra is (ha nincs ló, jó lesz a szamár alapon). Amikor az angol tanárnőmnek, akivel igen jóban voltam, elmondtam az ötletemet, hogy megjelölök egy bölcsész szakot, akkor óva intett tőle. Szerencsére aztán mégiscsak volt ló.

2015. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!