Miért baj az valakinek, hogy "a bölcsészek/érettségizők folyton panaszkodnak"?
Sokszor látom itt, hogy valaki azt írja, hogy mondjuk az orvosira jár, és hallja panaszkodni a bölcsészeket arról, hogy mennyi a dolguk, miközben neki az orvosin sokkal több a tanulnivalója. Én csak azt nem értem, mit zavarja őt ez. Mért bánt minket, ha valakinek kevesebb a baja, mint nekünk (és mégis leterhelőnek érzi)? Én a múltkor az egyetemi mosdóban hallottam, hogy elsőévesek beszéltek egy feladatról, meg hogy milyen nehéz, mégsem szóltam oda, hogy pedig a harmadéveseknek sokkal több a problémája, vagy ilyesmi.
De nem csak a bölcsészekről van szó. Ott vannak az érettségizők. Érettségi időszakában kiírják a Facebookra az érettségis posztjaikat (hogy ez jó-e, az most mellékes), erre mindig jön egy csomó egyetemista, hogy megjegyezze, hogy az egyetemen egy hét alatt kell ennyit megtanulni, mint az érettségin. Ez igaz is, csak éppen kit érdekel? Az egyetemista kommentje alá sem írja oda a szívsebész, hogy na, nekem meg még több a feladatom.
Sokan érvelnek azzal, hogy az a bajuk a bölcsészekkel, hogy folyton panaszkodnak, de miért is zavar az minket/titeket/másokat, ha valakit megvisel valami, miközben neked nagyobb a bajod? Főleg, ha nem is neked panaszkodik, csak hallod. Nekem pl. vannak egészségügyi problémáim, de nem nevetem ki azt, aki már kisebb problémát is tragédiának él meg.
Te is képes voltál kiírni egy kérdést arról, hogy bajod van azzal, hogy másnak baja van.
Amúgy meg mindenkinek a saját problémája a probléma. Ha nekem fáj az ujjam, nyilván azzal foglalkozom, és nem nyugtat meg, hogy a szomszédnak az egész karja fáj.
"Miért baj az valakinek, hogy valakinek baj, hogy "a bölcsészek/érettségizők folyton panaszkodnak"? :-D"
Nem mondtam, hogy baj. feltettem egy kérdést, ahelyett, hogy rögtön utálkoznék. Megtehettem volna, hogy egyszerűen véleményt alkotok az ilyen emberekről, de ehelyett kérdeztem tőlük. Bevezethetnénk a szokást.
"Amúgy szabad vélemény nyilvánítás van, ha ő a képembe tolhatja a rinyálását, hogy neki milyen nehéz, akkor nekem is hagy legyen már jogom kifejteni a véleményem."
Igen, csak én nem a párbeszédre gondolok, hanem hogy mondjuk 2 ember beszélget, te meg hallod. Ha valaki megkérdezi a villamoson, mennyi dolgom van, nem fogom azt válaszolni, hogy most nem válaszolok, csak ha hazaértünk, hátha itt egy orvos, akinek megsértem a lelkivilágát.
Amúgy a bölcsészesre kaptam választ. De valóban így van, ahogy egyik válaszoló is mondta, hogy a féllábút nem vigasztalja az, hogy valakinek egy sincs.
És akkor mi a helyzet az érettségizőkkel?
Az EFOTT-ra nem tudok reagálni, mert nem tudom, mikor tartják, de nem én rendezem. Nálunk augusztus elejéig tart a vizsgaidőszak, bár tény, hogy általában július 20-25 körül befejezem. Arról már nem tehetek,, hogy neked nem ideális a fesztiválidőpont.
összetett kérdés.
1, a legtöbb ember empátiahiányos, képtelen átérezni más problémáját
2, mindenkinek a saját baja a legnagyobb
3, Magyarországon a legtöbb ember hulladék kategória: rosszindulatú, önző, beképzelt, bunkó emberek, akik alig várják, hogy beleköthessenek vkibe. Ha megnézed, az érettségis híreknél is 90% azt írja, hogy milyen könnyű a mostani érettségi, aztán ha kitöltetném velük, gyanítanom, 2est sem érnének el.
4, a bölcsészeket meg általában frusztrált reál szakosok vagy csak érettségivel rendelkezők szidják, akik azt sem tudják, hogy melyek a bölcsész szakok, általánosítanak, érvelési hibákat vétenek stb.
a reál szakosok nagy részére meg aztán végképp jellemző a totális érzelmi analfabetizmus.
a 62%-ossal meg ne törődj, minden bölcsész kérdéshez odamegy fröcsögni, rég pszichológusnál lenne helye, teljesen kattant szegény srác.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!