Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem meg a testvéremet...

Hogy győzzem meg a testvéremet (11/L), hogy ne nézze az alkonyatot, való világot, édes élet és társait?

Figyelt kérdés
Volt egy időszak, amikor elmagyaráztam neki, hogy ezek a műsorok szemetek, de azóta megint elkezdte nézni, mert mások rávették. Szüleim is engedik neki, hogy ilyeneket nézzen.Nagyon jó feje van és kiválló logikája, mert tanítom őt gondolkodni.Nem szeretném ha a ezek a műsorok elbutítanák őt. Tudom milyen hatással van a VV az emberre.A 3. szériáig nagyon nagy rajongó voltam (szüleim hívtak nézni) nem volt aki megtanítsa, hogy mi a minőség és mi a moslék.Aztán amikor vége lett sokáig nem volt. Abban az időszakban sokat olvastam és minőségi zenére is áttértem.Majd izgatott voltam, hogy elkezdődik a 4. széria, de amikor elkezdtem nézni, akkor rájöttem, hogy amit nézem az mocsok.

2014. dec. 5. 21:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Mármint érteni akarja, hogy miről beszélnek körülötte.
2014. dec. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Jól teszed, ne hagyd abba! Neveld csak a testvéredet! Szüleid meg vagy hülyék, vagy nem tudják milyen műsor ez.
2015. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem hülyék, csak nagyon engedékenyek. Túl sok mindent megengednek nekünk. Viszont esetemben ez jól működött, mert teljes mértékben tisztelem őket és úgy érzem, hogy jó nevelést kaptam. Amúgy nem 3 éves öcsém van, hanem 12 éves lány.
2015. jan. 2. 14:37
 24/29 anonim válasza:
Nagy mázlid van, hogy még jó a kapcsolatod a húgoddal, én a helyében már kikészültem volna, ha a tesóm teljesen a saját képére akar formálni.
2015. jan. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Amúgy nem 3 éves öcsém van, hanem 12 éves lány."


Igen, olvastam, csak ironizáltam, és az utolsóval értek egyet. Jó a szándék, de többet érsz el, ha kevésbé vagy arrogáns, megkérdezed, mit szeret ezekben, nem csak lesöpröd az asztalról, és ezek mellett mutatsz neki minőségi dolgot, de nem rögtön negatívan beszélsz róla. És elmondod, neked miért tetszik. Hidd el, hasznosabb.

2015. jan. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Ne beszéljetek úgy, mintha a helyében lennétek, mert nem vagytok. És képzeljétek, már elértem, hogy rendes műsorokat nézzen a saját akaratából. Az utolsó előtti meg nagyon félreérti. Én nem erőltetek semmit. Csak elmondom neki, hogy ez miért rossz, de egyúton elmondom azt is ha valami jót látok benne. Úgy beszélltek, mintha "irányítani" akarnám, közben csak tanítom.Az iskolában is így felháborodtok, ha a tanár valamit tanít? Megmondod neki, hogy ő ne akarjon neked semmit mutatni, csak az a jó, amit te akarsz? Nem vagyok zsarnok, nem tudom mit képzeltek rólam, de nagyon rossz az elképzelésetek. Mindenki szerint nagyon jó bátyus vagyok és ez így van. A téveszméitekkel, alaptalan elképzeléseitekkel pedig megkérlek, hogy menjetek máshova.
2015. jan. 6. 17:44
 27/29 anonim válasza:
22-es vagyok. Én értelek. Az utolsó előtti meg tényleg egy fa.sz. Egyébként igen, ezek a suttyók akkor is felháborodnak, ha a tanár tanít nekik valamit. Íme a VV által nevelt generáció.
2015. jan. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
A LoL se csinál vele jó dolgot.Akiket én ismerek,LoLoznak,de akkora kockák hogy el sem hinnéd.A testvéredet csak VV-t ne hagyd nézni,mert az tényleg szenny.Egy idő után ráun és elkezd nézni értelmesebb TV műsorokat.Velem is így volt régebben,én is VV-t meg a többi hülyeséget néztem.Mostanság elkezdtem nézni a Discoveryt,National Geographicot meg egyébb oktató jellegű dolgot.
2015. febr. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Ne beszéljetek úgy, mintha a helyében lennétek, mert nem vagytok."


Nincs olyan extra helyzetben, testvére sokaknak van. Én nem az vagyok, aki olyan radikálisan leszólt, csak egy válaszoló, akinek van idősebb testvére. Én nem állítom, hogy a szándék rossz, de tapasztalatból tudom, és mint kisebb testvér javaslom, hogy többet érsz el, ha ilyen szavakat nem használsz, hogy "tanítom gondolkodni". A tanárnak meg nagyobb a tekintélye, mint neked, de ő sem tanít gondolkodni sok esetben.

2015. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!