Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzzem meg a testvéremet...

Hogy győzzem meg a testvéremet (11/L), hogy ne nézze az alkonyatot, való világot, édes élet és társait?

Figyelt kérdés
Volt egy időszak, amikor elmagyaráztam neki, hogy ezek a műsorok szemetek, de azóta megint elkezdte nézni, mert mások rávették. Szüleim is engedik neki, hogy ilyeneket nézzen.Nagyon jó feje van és kiválló logikája, mert tanítom őt gondolkodni.Nem szeretném ha a ezek a műsorok elbutítanák őt. Tudom milyen hatással van a VV az emberre.A 3. szériáig nagyon nagy rajongó voltam (szüleim hívtak nézni) nem volt aki megtanítsa, hogy mi a minőség és mi a moslék.Aztán amikor vége lett sokáig nem volt. Abban az időszakban sokat olvastam és minőségi zenére is áttértem.Majd izgatott voltam, hogy elkezdődik a 4. széria, de amikor elkezdtem nézni, akkor rájöttem, hogy amit nézem az mocsok.

2014. dec. 5. 21:57
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Akkor idén én leszek a mikulásod.:)

Köszönöm, hogy támogatsz.Legalább tudom, hogy nem csinállok hülyeséget.

2014. dec. 5. 22:30
 12/29 piriiiiii ***** válasza:

Biztos, hogy felnőttkorban jót tesz, de ő még gyerek. Úgy is kell vele bánni.

Mesét mutass inkább még neki, igazi, jó meséket, ne ilyeneket.

Még nem is tudja értékelni ezeket. A filozófiát pláne nem. Értelmetlen lenne.

Hogyan reagál egyébként rá?

2014. dec. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Köszi, már várlak. Egyébként amíg a szüleid engedik neki, és ők nem mondják el neki ezekenek az agyzsibbasztó műsoroknak a számos hátrányát, addig nem tudom hogy te mennyit tudnál segíteni. Valamint amellett sem szabad elmenni figyelem nélkül, hogy csak 11 éves, még nagyon gyerek, és neki ezekből a műsorokból csupán annyi jön le, hogy emberek bohóckodnak. Mutass neki valami hasonlót, de természetesen ne ilyen megrendezett szennyet.
2014. dec. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Piri meglepődnél, hogy mennyire érett a korához képest.

Meséket is szoktam vele nézni.Azokat az igazán jó meséket, de belenéztem a mostani gyerekeknek készült csatornákba és szappanoperák mennek, csak gyerek kiadásban.Ezeket szokta nézni. Sokat filozofáll ő is és érdeklődést mutat iránta, igaz még nem olyan nagy szinten. Én csak szeretném megmutatni neki, hogy a világ nem abból áll, hogy szerzel egy proli munkát és dolgozol amíg meg nem halsz. Szeretném, hogy ha tudná, hogy bármit elérhet és hogy amit mi életnek nevezünk, az csak az univerzum egy alternatívája. Szeretném, ha felnyitná a szemét és nem csak azt látná, amit elé tesznek, hanem azt ami tényleg ott van. Azt szeretném, ha moslék helyett értelmes dolgokkal töltené meg a fejét.

2014. dec. 5. 22:48
 15/29 anonim ***** válasza:

Az Alkonyattal mi a bajod? Habár én azt csak azért nézem, mert lusta vagyok újra végig olvasni a könyveket. Ha nem olvastam volna, nem nézném, mert filmben nem igazán jó.

A többivel teljesen egyet értek.

Nem fogod tudni rá venni, hogy szokjon le róla. Pláne, ha a szüleid nem támogatnak. Mert ezt csak drasztikusan lehet. Nincs tv, csak más értelmes dolgok.

2014. dec. 6. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Ahogyan Te is meggyőződésből kezdted el nem nézni, úgy valószínű ő is rájön majd és megunja. Ha nem hagyod hogy ő maga ábránduljon ki, akkor nem saját meggyőződéséből fogja nem nézni, csak utálni fog mert okoskodni akarsz neki. Szóval hagyd békén, neked is túl kellett esned ezen, hát most ő is túl fog.

Amúgy megjegyzem, az egy tökjó dolog hogy nem nézel ratyi műsorokat, de ahogy semmi a világon, úgy ez se fekete-fehér, csak azt "butítja le" egy ilyen műsor aki amúgyis befolyásolható vagy buta. Nálam egész nap megy a tévé, ilyenek is mennek benne, van hogy jót röhögök, van hogy szörnyülködök, de nem fogok elbutulni tőle. Nyilván nem tanmesék ezek a műsorok, na de nem is ezekből kell tanulni, ezt csak úgy nézi az ember, és kész. Inkább arról beszélgess a testvéreddel, ha már mindenképpen nézi, hogy pl. melyik szereplő miben hülye, mi az amit ő helyesnek talál, mi tetszik xy-ban, és így te is kicsit beleláthatsz, hogy most éppen hol tart ő, mit tart fontosnak, mire-kire akar hasonlítani, milyen tulajdonságok számítanak neki. Aztán ha azt látod, hogy egy negatívabb példát irigyel vagy akar követni, beszélgethettek arról, hogy pl. az az ember miért lehet boldogtalan mégis, vagy miért viselkedik így meg úgy, stb.

Lehet, hogy hosszú lettem, de nekem sose az jut eszembe, hogy valakit tiltani kellene valamiről, mert valami globálisan rossz lenne (semmi sem az, csak tudni kell hova tenni) hanem beszélgetni dolgokról, amik foglalkoztatják, hogy az ő, még csak most alakuló véleménye minél többféle irányból táplálkozhasson, színesedhessen. Ha valami érdekli, de pl. nem tudja megbeszélni a tesójával, akkor csak annyi történik, hogy nem ismeritek meg egymás dolgait, és nem is szokja meg tőled, hogy megbeszéljetek ilyesmit, pedig mi erősítené a testvéri kapcsolatot, ha nem ez... Plusz, ha már hatni akarsz rá, ezeken a véleményeken át mindig elmondhatod neki, hogy te mit tartasz helyesnek, miért az a véleményed ami, stb.

2014. dec. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Szerintem állj elé egy szál tangában, kezdj el üvöltve visítozni neki és közben vágj bele egy kalapácsot a TV-be
2014. dec. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Anyósomat idézem: "Jó ez a mûsor,mert felvilágosítja a gyerekeket!"

Miután szóvá tettem,hogy ne nézessen ilyet kistestvéremmel. Éppen rúdtáncolt a csaj az egyik ilyenben. Azt hiszem éjjel nappalban...

2014. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
15. Eddig is így tettem.
2014. dec. 6. 11:29
 20/29 anonim ***** válasza:

"Nagyon jó feje van és kiválló logikája, mert tanítom őt gondolkodni."


Figyelj, én kisebb testvér vagyok (de nem vagyok gyerek, elmúltam 21), és iszonyat idegesítő, amikor ilyeneket mond egy nagyobb testvér, hogy "tanítom gondolkodni". 3 éves öcséd van, akit kognitív pszichológiai tesztekre viszel, vagy down-kóros, és gyakorlatokat végeztek együtt, amiket valami orvos javasolt?


A törekvésed jó célját értem, de ha tényleg van benne igény a minőségre, nem fog elbutulni attól, hogy ezeket nézi. Én nem nézem egyik felsorolt műsort se, de ha valamiért nézném, tudom, hogy nem tetszene kevésbé a minőségi zene, vagy egy minőségi film, és nem lennék butább. De ha minden osztálytársa ezt nézi, és erről dumál, lehet, hogy - nem szándékosan - kiszorítják a társaságból. Kérdezz rá erre. Lehet, hogy egyszerűen csak érteni akarja. De attól még lehet, hogy megmondja nekik, hogy mindenki ostoba, aki ezekben szerepel.

2014. dec. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!