Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek a cigányságról?

Mi a véleményetek a cigányságról?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy a magyarországi romák között arányaikban több a züllött, erkölcstelen ember, de vajon a vérükben van a deviancia, vagy pedig csak a körülmények áldozatai lennének?

2013. szept. 26. 22:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%

A szocializáció és így voltaképp a családjuk hibája. Ha egy roma gyereket normális szülők nevelnek kis korától, pont ugyanúgy fog viselkedni, mint egy akármilyen más etnikumú.

Sajnos a családvédelmi törvények nagyon pocsékul működnek, nem emelik ki a gyerekeket az ilyen káros családokból (csoda, ha védőnő be mer menni, és félhet a lincseléstől nem kicsit), vagy a putriscigányok játsszák ki a rendszert. A felnőtteket meg már nemigen lehet átszocializálni. Így nehéz bármi változást elérni, ördögi kör.

2013. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
A viselkedésük teljesen jól nyomon követhető a történelmükön. Középkorban kerültek vándorlás útján, és azóta sem igazán telepedtek meg. Mindig is vándorló életet éltek, és minimális munkával és lopással keresték a kenyerüket. Nem volt saját hazájuk, emiatt hazátlanul rombolnak mindent. Az utóbbi 100 évben kezdtek el jobban letelepedni. Nemzetként soha nem kellett bocsánatot kérniük senkitől, nem igázták le. Csak voltak/vannak. Hidd el, hogy a vérükben van.
2013. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Mondanám,hogy a szocializáción és az otthonról hozott mintán múlik mindez,ám sajnos a tapasztalat mondatja velem,hogy nem teljesen így van.Még a ritkaság számba menő tiszta,iskolázott,dolgozó,rendesnek titulált tesókon is kiütközik a sumákság,kétszínűség,csalásra,lopásra,a másik átverésére való hajlam.
2013. szept. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha a cigány származást körülménynek tekintjük, akkor a körülmények áldozatai ők.
2013. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
semmi jó véleményem nincs.
2013. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%
Az a véleményem,hogy akármit megtehetnek,mert ők a kisebbség,ha minden utukba kerülő embert megkéselnének mert épp nincs 100 forintjuk-akkor is nyaliznának nekik a magyarok, és még mi kérnénk bocsánatot hogy létezünk.Nem értem miért engedtük lazára a pórázt,ők a kisebbség, örüljenek hogy itt lakhatnak egyáltalán,vagy mit csinálnak...
2013. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%
A növérem tanult,kulturált cigánnyhoz ment férjhez.Én nagyon nem örültem neki,de ez az ő döntése volt.5-év alatt kétszer törte el az órrát,sőt még a család tagjaitól is kapott párszor verést,pedig azok is jól szituált,tanult cigányok.Elhagyni nem meri,mert töbszőr megfenyegették őt és minket is,ha netán beleszóltunk.A családról mindenkinek jó véleménye van a városban.Sajnos nemtudják,hogy milyen szemét állatok.Tehát a cigány 1000-évig tanulhat akkor is a vérében marad az aljasság!Hozzá teszem amikor volt az esküvő volt sok előkelő cigány és nagyon alpárian,gusztustalanul viselkedtek.A vér nem hazudik!
2013. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Egyszer ültem egy kávéházban az egyik barátommal, akinek már az ükapja is cigányzenész volt.

Ő éppen akkor jött haza egy amerikai turnéról. Ott is mint mindig kifogástalan öltönyben, kifogástalan ápoltsággal, intelligensen beszélgetett, amikor is egyszer megjegyezte egy rádióban elhangzó hírre.

- Én utálom ezeket a cigányokat!

Itt megállt bennem a levegő, utána hangosan elkezdtem röhögni.

Mondjuk az ő szájából ez azért is furcsa volt, mert előtte sokszor panaszkodott, hogy a társadalom sosem hajlandó tudomásul venni, hogy ő is cigány.

Amúgy tényleg nem, nekem is furcsa rá cigányként gondolni, mert valahogy azokról más kép él az emberben. Szóval olyan ez, hogy ha valaki nagyon sikeres lesz, és elégé hasznos tagja a társadalomnak, akkor a többségi társadalom rögtön magába rántja, és nem hajlandó azonosítani a kirekesztett elítélt csoporttal, mert azzal a sztereotípiákat kéne megkérdőjelezni.

2013. szept. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

Kedves utolsó, a zenész barátod nyílván OLÁH muzsikus cigány, és pont nem egy oláh cigányra mondhatta a megjegyzését, hanem vagy kolompárra, vagy beásra vagy romungrora!!!!!!!!!!!!!!

Legközelebb kérdezd meg, hogy tán nem a saját etnikumát veti meg??Mert ha az oláhot, akkor nagyon gáz az ismerősöd, akármilyen gazdag és akármennyire zenész!!!

2013. szept. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Kedves 7#9!Nem a nővéredet féltik, hogy kilép az életükből, hanem ha van már gyerek, akkor őt!!Ha még nincs, akkor meg azért nem válhat, mert SZÉGYENBE marad a férj - roma - hogy elhagyta a magyar feleség.Náluk a szégyen az kemény, húzós dolog, el se tudjátok ti képzelni, mennyire.
2013. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!